ارسال پاسخ

۲۳ آبان ۱۴۰۲
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n6462

pvc-asso.ir

ضرب‌الاجل در اجرای دستورالعمل نشانه گذاری استاندارد حذف شد

هیات مقررات زدایی اعلام کرد در کمیته این هیات، نمایندگان سازمان ملی استاندارد اعلام کردند اجبار تولیدکنندگان به رعایت دستورالعمل نشانه‌گذاری تا ۱۹ آبان را حذف کرده‌اند و رعایت حال واحدهای تولیدی را خواهند کرد.

به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از ایرنا ، از وزارت اقتصاد، دبیرخانه هیات مقررات زدایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در جلسه اخیر کمیته هیات مقررات‌زدایی شکایت تشکل‌های صنایع غذایی از دستورالعمل نحوه نشانه‌گذاری علامت استاندارد در محصولات بررسی و مقرر شد پیشنهاد حذف بخش‌هایی از این دستورالعمل همجون اجبار واحدهای تولیدی به رعایت اندازه نام تجاری در روی برچسب محصولات، رنگ علامت استاندارد و تغییرات اجباری مشابه این به جلسه آتی هیات مقررات‌زدایی ارائه شود.

در این جلسه، نمایندگان سازمان ملی استاندارد اعلام کردند اجبار تولیدکنندگان به رعایت دستورالعمل نشانه‌گذاری تا ۱۹ آبان را حذف کرده‌اند و رعایت حال واحدهای تولیدی را خواهند کرد.

پیش از این سازمان ملی استاندارد اعلام کرده بود تولید کنندگانی که تا ۱۹ آبان دستورالعمل جدید نشانه‌گذاری را در برچسب‌هایشان اعمال نکنند مشمول مجازات‌هایی خواهند شد.

دبیرخانه هیات مقررات زدایی در وزارت اقتصاد از تشکل‌های اقتصادی دعوت کرد اگر بخشنامه یا دستورالعملی در فرآیند سرمایه‌گذاری یا تولیدشان اخلال کرده با ذکر دلیل، اصلاح آن را از هیات مقررات زدایی درخواست کنند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد