آرشیو اخبار

 • استراتژی تاب‌آوری بنگاه‌ها در ۱۴۰۳

  استراتژی تاب‌آوری بنگاه‌ها در ۱۴۰۳

  پنجمین رویداد مشاوره کسب‌وکار با هدف ارائه راهکارهای موثر در بهبود فعالیت‌های اقتصادی، تقویت محیط کسب‌وکار کشور، توانمندسازی و تاب‌‌‌‌‌آوری کسب‌وکارها در سال‌پیش‌‌‌‌‌رو با همکاری معاونت کسب‌وکار اتاق ایران و همراهی فدراسیون مدیریت و مشاوران کسب‌وکار ایران و با مشارکت علمی انجمن مشاوران مدیریت ایران، برگزار شد.
 • بازگشت تعادل به بازار فیزیکی پلیمری‏‏‌ها

  بازگشت تعادل به بازار فیزیکی پلیمری‏‏‌ها

  رقابت محصولاتی همچون پلی‌‌‌پروپیلن‌‌‌های شیمیایی و نساجی در بازار فیزیکی بورس‌کالا در حالی در محدوده صفر تا ۳۰‌درصد در نوسان است که این محصولات در آذرماه سال‌جاری شاهد رقابت‌‌‌های سنگین ۱۰۰درصدی بود که کاهش عرضه و افزایش تقاضا برای این محصولات موجب شده بود توازن زنجیره به هم بخورد و ظرف یک‌ماه اخیر با تامین خوراک برای این صنایع مشکل عرضه تا حدودی رفع شده و تعادل بین عرضه و تقاضا به بازار برگشته و میزان رقابت برای محصولات پلیمری نظیر پلی‌‌‌پروپیلن شیمیایی و نساجی به سقف ۳۰‌درصد کاهش یافته است.
 • توزیع اعتبار بانکی؛ بریدن از مسکن و تزریق به صنعت و خدمات

  توزیع اعتبار بانکی؛ بریدن از مسکن و تزریق به صنعت و خدمات

  بررسی‌ها نشان می‌دهد توزیع اعتبارات میان بخش‌های اقتصادی به نفع خدمات و صنعت تغییر کرده و در عوض سهم مسکن از تسهیلات بانکی کوچکتر از گذشته شده است.
 • اصلاح فرمول قیمت خوراک گاز پتروشیمی‌ها با حذف هاب‌های اروپایی

  اصلاح فرمول قیمت خوراک گاز پتروشیمی‌ها با حذف هاب‌های اروپایی

  دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی گفت: پیشنهاد ما برای منطقی شدن قیمت خوراک پتروشیمی‌ها، حذف هاب‌های اروپایی از فرمول قیمت‌گذاری خوراک است.
 • دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند/ شرایط معافیت مالیاتی کارتخوان‌ها اعلام شد

  دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند/ شرایط معافیت مالیاتی کارتخوان‌ها اعلام شد

  بانک مرکزی به موجب قانون تسهیل، فاکتورهای دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی را به صورتحساب الکترونیکی تبدیل می‌کند.
 • افزایش ۲ برابری مالیات بر تولید کمرشکن است| تدوین استراتژی صنعت کشور

  افزایش ۲ برابری مالیات بر تولید کمرشکن است| تدوین استراتژی صنعت کشور

  نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: افزایش ۲ برابری مالیات در بخش تولید کمرشکن بوده و فعالان بخش خصوصی را ناراضی کرده است.
 • مقصر افت بهره‏‏‌وری بنگاه‏‏‌ها

  مقصر افت بهره‏‏‌وری بنگاه‏‏‌ها

  حداقل ۲‌درصد از رشد متوسط ۸درصدی هدف‌گذاری‌شده در برنامه هفتم توسعه باید از محل بهره‏‏‌وری حاصل شود؛ این در حالی است که بررسی‏‏‌ها نشان می‌دهد بهره‏‏‌‍‌وری در اقتصاد ایران روند رو به رشدی نداشته و بهره‏‏‌وری بخش تولید و گروه صنعت و معدن نیز رشدی نوسانی و غیرپایدار را طی سال‌های گذشته ثبت کرده که قادر به بهبود مستمر بهره‏‏‌وری اقتصاد نبوده است.
 • لیست تایید شده های کیفی لوله و اتصالات فاضلاب ساختمان در نمونه برداری دوره یازدهم منتشر شد

  لیست تایید شده های کیفی لوله و اتصالات فاضلاب ساختمان در نمونه برداری دوره یازدهم منتشر شد

  دوره یازدهم نمونه برداری و ارزیابی انطباق لوله و اتصالات پی وی سی ساختمانی در محدوده زمانی مرداد ماه سال 1402 انجام شد. در نمونه برداری دوره یازدهم 118 نمونه شامل 65 لوله و 53 اتصال از بازار نمونه برداری شد.
 • فایل ارائه سخنرانان همایش لوله و اتصالات پی وی سی، تاسیسات ماندگار و ساختمان ایمن

  فایل ارائه سخنرانان همایش لوله و اتصالات پی وی سی، تاسیسات ماندگار و ساختمان ایمن

  نظر به درخواست کثیری از شرکت کنندگان در همایش، فایل سخنرانان در سایت بارگذاری شد. علاقه مندان به مباحث مطرح شده در همایش لوله و اتصالات پی  وی سی، تاسیسات ماندگار و ساختمان ایمن می توانند از طریق لینک های ارائه شده، فایل ها را دانلود نمایند.
 • فورموسا قیمت PVC را برای محموله ماه مارس این هفته اعلام کرده است

  فورموسا قیمت PVC را برای محموله ماه مارس این هفته اعلام کرده است

  فورموسا قیمت PVC را برای محموله ماه مارس این هفته اعلام کرده است. این امر انتظارات فعالان بازار را برآورده کرده است، چرا که پی وی سی 30 دلار در هر تن برای همه مقاصد گران شده است. مشتریان چینی و هندی پیشنهادهایی معادل 795 دلار در تن CFR چین و 820 دلار در تن CFR هند دریافت کرده اند. این تولید کننده PVC را با قیمت 790 دلار در هر تن CFR آسیای جنوب شرقی عرضه کرده است.
 • انتظارات تورمی بر حجم فروش پلیمرها افزود

  انتظارات تورمی بر حجم فروش پلیمرها افزود

  افزایش انتظارات تورمی و تلاش دلار در بازار آزاد برای تثبیت در کانال قیمتی ۵۷‌هزار تومان باعث شد مجددا رینگ محصولات پلیمری با رقابت‌‌‌های سنگین قیمتی بیش از ۱۰۰درصدی مواجه شود. رقابت‌‌‌های هیجانی مربوط به محصولاتی بود که همچنان قیمت پایه آنها براساس ارز نیمایی ۲۸‌هزار و ۵۰۰تومانی تعیین می‌شود و قابل تعمیم به کل معاملات این بازار نبود. نوسان نرخ ارز در بازار آزاد به رفتار معامله‌‌‌گران در بازارهای کالایی جهت‌‌ می‌دهد و در نهایت بهای معامله براساس انتظارات تورمی و دلار در بازار آزاد تعیین می‌شود.
 • همایش لوله و اتصالات یو پی وی سی، تأسیسات ماندگار و ساختمان ایمن امروز ۲ اسفند ۱۴۰۲ در هتل المپیک برگزار شد.

  همایش لوله و اتصالات یو پی وی سی، تأسیسات ماندگار و ساختمان ایمن امروز ۲ اسفند ۱۴۰۲ در هتل المپیک برگزار شد.

  همایش ملی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی امروز 2اسفند با حضور نمایندگان نظام مهندسی ها ، سازمان ملی استاندارد، اتحادیه های تاسیسات مکانیکی و اعضای انجمن برگزار شد
 • سال سخت بنگاه‌ها

  سال سخت بنگاه‌ها

  نشست تخصصی «فرصت‌ها و چالش‌های تامین مالی برای شرکت‌ها در سال پیش‌رو» در حاشیه همایش چشم‌انداز اقتصاد ایران۱۴۰۳ برگزار شد. کارشناسان حاضر در این نشست بر این باور بودند که در سال۱۴۰۳، بنگاه‌ها با مشکلات زیادی در حوزه تامین مالی روبه‌رو خواهند بود.
 • کاهش مدت زمان انجام تشریفات گمرکی

  کاهش مدت زمان انجام تشریفات گمرکی

  معاون وزیر اقتصاد و رئیس‌کل گمرک ایران آخرین وضعیت شاخص‌های گمرکی را در سال‌جاری تشریح کرد. به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از روابط‌عمومی گمرک ایران، محمد رضوانی‌فر که در نشست مدیران گمرکات ستادی و اجرایی سراسر کشور و در حضور وزیر اقتصاد سخن می‌گفت، اعلام کرد: درآمدهای وصولی گمرک و واریز به خزانه به ۱۹۰‌هزار ‌میلیارد‌تومان رسیده‌است.
 • رویه صدور کارت‌های بازرگانی اصلاح شود

  رویه صدور کارت‌های بازرگانی اصلاح شود

  در نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور، ضمن انتقاد به عملکرد سامانه جامع تجارت و رویه صدور کارت‌های بازرگانی، بر لزوم اصلاح سریع این فرایند تاکید شد.
 • نفتا به کمک پلیمرها می‌آید/ افزایش قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی ادامه‌دار می‌شود

  نفتا به کمک پلیمرها می‌آید/ افزایش قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی ادامه‌دار می‌شود

  2 سیگنال جهت‌دهنده به قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی ظرف هفته اخیر افزایشی بودند و این موضوع باعث رشد قیمت پایه اغلب گروه‌های کالایی در رینگ محصولات پلیمری و شیمیایی شد. با توجه به پیش‌بینی رشد مستمر قیمت‌های پایه در میان مدت با حمایت سیگنال‌های بنیادی، احتمال رونق رینگ محصولات پتروشیمی ظرف روزهای آینده محتمل است.
 • پتروشیمی Anwil عملیات تولید کاستیک سودا و پی وی سی را در لهستان از سر می گیرد

  پتروشیمی Anwil عملیات تولید کاستیک سودا و پی وی سی را در لهستان از سر می گیرد

  پتروشیمی Anwil ،تولید کننده برجسته مواد پتروشیمی در لهستان، پس از یک دوره تعطیلی جهت تعمیرات و اورهال برنامه ریزی شده، تولید سود سوزآور و پلی وینیل کلراید (PVC) را با موفقیت مجدداً آغاز کرده است. شروع مجدد فعالیت پس از آن صورت گرفت که این شرکت به طور موقت تولید این مجتمع را که دارای ظرفیت سالانه 340 هزار تن پی وی سی است، در ماه می سال قبل متوقف کرد. این وقفه تا اواسط ژانویه سال جاری ادامه داشت و مطابق با برنامه استراتژیک شرکت بود.
 • رونق به رینگ پتروشیمی‌ها بازمی‌گردد؟

  رونق به رینگ پتروشیمی‌ها بازمی‌گردد؟

  نگرانی در خصوص کاهش عرضه محصولات پتروشیمی به بازارهای جهانی همزمان با بازگشت چینی‌‌‌ها از تعطیلات سال نو در این کشور زمینه رشد بهای این محصولات را فراهم کرد و این روند رو به رشد از افزایش قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی در بازار داخلی حمایت کرد. این در حالی بود که نرخ حواله ارز در بازار مبادله نیز به تبعیت از بازار آزاد افزایشی شده و تا سقف کانال قیمتی ۳۹‌هزار و ۶۰۰تومان پیش رفته و این روند صعودی نیز از رشد قیمت‌های پایه حمایتی دوچندان داشته است.
 • دلایل اصلی شکست شرکت‌ها در ۱۰ سال آینده

  دلایل اصلی شکست شرکت‌ها در ۱۰ سال آینده

  شکست کسب‌وکارها به پدیده‌‌‌ای رایج تبدیل شده است و تنها استارت‌آپ‌‌‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک نیستند که هر ساله برچیده می‌‌‌شوند. پنجاه‌درصد از شرکت‌هایی که ۲۰ سال پیش در لیست فورچون ۵۰۰ قرار داشتند اکنون دیگر وجود ندارند.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 396779.83 ریال اعلام شد.