آرشیو اخبار
...45678910...

 • افزایش اطمینان در معامله با اجرای کامل قانون جدید چک

  افزایش اطمینان در معامله با اجرای کامل قانون جدید چک

  عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای کامل قانون چک گفت:مجلس آمادگی دارد تا ادر حوزه عملکردی و عملیاتی، به حل مشکلاتی که احیاناً در اجرای قانون جدید چک وجود دارد، کمک کند.
 • بازار جهانی اتصالات لوله تا سال 2027

  بازار جهانی اتصالات لوله تا سال 2027

  بازار جهانی اتصالات لوله در سال 2019، 29267 میلیون دلار ارزش گذاری شده بود و پیش بینی میشود تا سال 2027 به 39905 میلیون دلار برسد و در طی این دوره پیش بینی با نرخ رشد سالانه 5.1% توسعه یابد.
 • رشد ۴۳۰ درصدی واردات از عراق/ صادرات به عراق ۳۱ درصد افزایش یافت

  رشد ۴۳۰ درصدی واردات از عراق/ صادرات به عراق ۳۱ درصد افزایش یافت

  در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه، واردات ایران از عراق از لحاظ ارزش ۴۳۰درصد افزایش پیدا کرده و صادرات نیز ۳۱درصد رشد را تجربه کرده است.
 • رصد توزیع کالاها با راه اندازی سامانه هوشمند پست کشور

  رصد توزیع کالاها با راه اندازی سامانه هوشمند پست کشور

  مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به اجرایی شدن سامانه رصد هوشمند توزیع کالا برای کالاهای پتروشیمی، بیان کرد:‌ رصد هوشمند کالا از هفته آینده به‌صورت پایلوت در یکی از پتروشیمی‌ها پیاده‌سازی می‌شود و به سایر پتروشیمی‌ها و همچنین کالاهای دیگر تسری پیدا می‌کند.
 • توسعه صنعت پتروشیمی با رویکرد پارک شیمیایی

  توسعه صنعت پتروشیمی با رویکرد پارک شیمیایی

  با گذشت نزدیک به‌۶۰ سال از پیدایش صنعت استراتژیک پتروشیمی در کشور و به‌رغم دستاوردهای قابل‌توجه در حوزه‌های تولید، صادرات و اشتغال در این صنعت، هنوز نقاط ضعفی وجود دارد که باید برای رفع آنها و تحقق مطلوب اهداف پیش‌بینی شده تدابیری ‌اندیشیده شود.
 • افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری امام خمینی

  افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری امام خمینی

  سرعت تخلیه و بارگیری کشتی‌های حامل محصولات پتروشیمی در بندرامام خمینی افزایش می‌یابد.
 • تعطیلی کارخانه PVC شین تک در فریپورت به دلیل کمبود مواد اولیه

  تعطیلی کارخانه PVC شین تک در فریپورت به دلیل کمبود مواد اولیه

  به گزارشS&P Global و با استناد به منابع آگاه به شرکت در 7 سپتامبر اعلام شد که شین تک زیر مجموعه شرکت شیمیایی Shin-Etsu و بزرگترین تولید کننده پلی وینیل کلراید (PVC) ایالات متحده، عملیات تولید 1.45 میلیون تن در سال PVC خود را در فریپورت تگزاس به دلیل عدم دسترسی به مونومر وینیل کلراید بالادستی (VCM) تعطیل کرده است.
 • عدم افزایش چشمگیر قیمت پی وی سی اروپا در ماه سپتامبر در کشورهای CIS

  عدم افزایش چشمگیر قیمت پی وی سی اروپا در ماه سپتامبر در کشورهای CIS

  هفته ی گذشته مذاکرات بر سر قیمت پلی وینیل کلراید اروپا برای عرضه در ماه سپتامبر به بازارهای کشورهای CIS آغاز شد. با وجود کاهش قیمت اتیلن در این منطقه، تولیدکنندگان اروپایی قیمت های صادراتی ماه آگوست را برای ماه جاری تغییر دادند و براساس گزارش قیمت ICIS-MRC در برخی موارد حتی 15 یورو در تن افزایش دادند.
 • کارت بازرگانی فیزیکی حذف می‌شود؟

  کارت بازرگانی فیزیکی حذف می‌شود؟

  قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به‌الکترونیکی بودن تمامی مراحل مرتبط با صدور کارت بازرگانی، اقدامات لازم را به‌منظور حذف کامل فیزیکی کارت بازرگانی در سراسر کشور خواستار شد.
 • دوصحنه‌گردان معاملات پلیمرها

  دوصحنه‌گردان معاملات پلیمرها

  میزان تقاضا برای خرید محصولات پلیمری بورس کالا تحت تاثیر فاصله دو نرخ آزاد و نیمایی ارز قرار دارد. این رابطه به قدری مستحکم است که بلافاصله تغییر بهای ارز با واکنش سریع خریداران این محصولات پاسخ داده می‌شود. هفته گذشته که بهای ارز در بازار آزاد وارد فاز نزولی خود شد و کمی از فاصله دو نرخ آزاد و نیمایی کاسته شد، شاهد افت ۲۴درصدی میزان تقاضای هفتگی در این بازار بودیم.
 • الزام واحدهای تولیدی بالای ۵۰ نفر برای طبقه بندی مشاغل

  الزام واحدهای تولیدی بالای ۵۰ نفر برای طبقه بندی مشاغل

  فرماندار بویین زهرا گفت: همه واحدهای صنعتی و تولیدی بالای ۵۰ نفر نیروی انسانی مکلفند تا پایان مهرماه نسبت به طرح طبقه بندی مشاغل اقدام کنند.
 • توقف رشد شاخص تولید صنعتی پس از 14 ماه!

  توقف رشد شاخص تولید صنعتی پس از 14 ماه!

  پژوهشکده پولی و بانکی گزارش ماهانه تولید صنعتی شرکت های بورسی در مردادماه را منتشر کرده است. گزارشی که نشانه منفی از وضعیت شرکت های صنعتی دارد.
 • 7 استراتژی برای فروش بیشتر

  7 استراتژی برای فروش بیشتر

  یک قانون در فروش می گوید، یک خریدار نباید بیش از 20 درصد از کل فروش شما سهم داشته باشد. اگر اینطور نیست و این رقم بیشتر است، در آینده برای فروش محصول خود با مشکلات بزرگی رو به رو می شوید.
 • تداوم قیمت بالای پی وی سی روسیه در ماه سپتامبر

  تداوم قیمت بالای پی وی سی روسیه در ماه سپتامبر

  کاهش طولانی مدت قیمت پلی وینیل کلراید (pvc) برای تولیدکنندگان محصولات نهایی PVC در روسیه در ماه سپتامبر عملی نشد. براساس گزارش قیمت ICIS-MRC ، کمبود عرضه در این بازار همچنان پا برجاست و هیچ تولیدکننده ای قیمت محموله های ماه سپتامبر را به جز یک تولیدکننده رزین پی وی سی کاهش نداد.
 • نقشه فردای پتروشیمی با انقلاب دیجیتال

  نقشه فردای پتروشیمی با انقلاب دیجیتال

  صنعت پتروشیمی یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های زنجیره صنعتی کنونی در جهان ما است و با توجه به‌وابستگی بسیاری از صنایع به‌آن، از اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد جهانی برخوردار است. این صنعت در بحبوحه همه‌گیری کرونا با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شد که بخش بزرگی از آن به‌نوع پیشبرد فعالیت‌ها در این صنعت باز‌می‌گردد. از یک‌سو محدودیت‌های کرونایی نیاز به‌کاهش نیرو و ساعات کار در محل کار را افزایش داد
 • چراغ قرمزتقاضا، عقب‌نشینی معاملات

  چراغ قرمزتقاضا، عقب‌نشینی معاملات

  سکاندار قیمت پایه هفته جاری برای محصولات پتروشیمیایی بورس کالا قیمت جهانی است. میانگین هفتگی بهای دلار به‌عنوان دیگر متغیر معادله کشف نرخ پایه، کاهشی بود، اما این مقدار کاهش به اندازه ۱۱/ ۰درصد ارزیابی شد که نسبت به تغییرات قیمت‌های جهانی اثر چندانی بر جای نگذاشت.
 • افزایش بیش از 4 درصدی درآمد پتروشیمی سینوپک در نیمه نخست 2021

  افزایش بیش از 4 درصدی درآمد پتروشیمی سینوپک در نیمه نخست 2021

  درآمد گروه پتروشیمی شرکت نفت و مواد شیمیایی سینوپک چین در نیمه نخست سال جاری میلادی نسبت به دوره مشابه پارسال 4.1 درصد افزایش یافت.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 229109 ریال اعلام شد.
 • کربنات کلسیم های تکنیکی REVERTÉ به عنوان کمک فرایند در اکستروژن پی وی سی سخت

  کربنات کلسیم های تکنیکی REVERTÉ به عنوان کمک فرایند در اکستروژن پی وی سی سخت

  مهارت های جهانی در فرمولاسیون کامپاندها در سطح گسترده برای اکستروژن پی وی سی سخت، فرصتی را برای استفاده از کربنات کلسیم های فنی جدید ایجاد کرده است که بهینه سازی ژلینگی PVC را در طول پردازش ممکن می سازد.
 • علامت سوم افت تولید

  علامت سوم افت تولید

  رقم چک‌های برگشتی در مرداد به بیشترین میزان خود طی ماه‌های اخیر رسیده است. این امر به آن معناست که کسب و کارها نتوانسته‌اند تعهدات اعتباری خود را در این زمان پرداخت کنند. این موضوع سومین نشانه از افت تولید در تابستان است. پیش‌تر «دنیای‌اقتصاد»، در گزارش‌های «ایست تولید با سه سرعت‌گیر» و «ضربات تابستانی به تولید» به دو علامت اشاره کرده بود.