آرشیو اخبار

 • کربنات کلسیم های تکنیکی REVERTÉ به عنوان کمک فرایند در اکستروژن پی وی سی سخت

  کربنات کلسیم های تکنیکی REVERTÉ به عنوان کمک فرایند در اکستروژن پی وی سی سخت

  مهارت های جهانی در فرمولاسیون کامپاندها در سطح گسترده برای اکستروژن پی وی سی سخت، فرصتی را برای استفاده از کربنات کلسیم های فنی جدید ایجاد کرده است که بهینه سازی ژلینگی PVC را در طول پردازش ممکن می سازد.
 • علامت سوم افت تولید

  علامت سوم افت تولید

  رقم چک‌های برگشتی در مرداد به بیشترین میزان خود طی ماه‌های اخیر رسیده است. این امر به آن معناست که کسب و کارها نتوانسته‌اند تعهدات اعتباری خود را در این زمان پرداخت کنند. این موضوع سومین نشانه از افت تولید در تابستان است. پیش‌تر «دنیای‌اقتصاد»، در گزارش‌های «ایست تولید با سه سرعت‌گیر» و «ضربات تابستانی به تولید» به دو علامت اشاره کرده بود.
 • تا سال ۱۴۰۴ صادرات غیرنفتی ۲برابر می‌شود

  تا سال ۱۴۰۴ صادرات غیرنفتی ۲برابر می‌شود

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه حوزه صادرات از اهداف مهم وزارت صمت است، گفت: تا سال ۱۴۰۴ باید صادرات غیرنفتی ایران را دو برابر کنیم.
 • توافق وزارت راه و صمت برای ارائه مصالح ساختمانی به سازندگان مسکن

  توافق وزارت راه و صمت برای ارائه مصالح ساختمانی به سازندگان مسکن

  معاون وزیر راه گفت: با مشارکت و همراهی وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت پیشنهاداتی در دست بررسی است تا مصالح با پایین‌ترین قیمت ممکن و بدون واسطه در اختیار پروژه‌های تولید مسکن، قرار گیرد.
 • سابک در چین طرح 6 میلیارد دلاری پتروشیمی اجرا می‌کند

  سابک در چین طرح 6 میلیارد دلاری پتروشیمی اجرا می‌کند

  شرکت پتروشیمی سابک عربستان طرح ساخت یک مجتمع پتروشیمی به ارزش 6 میلیارد دلار را در پارک صنعتی گولی در ژانگژو چین اجرا می‌کند.
 • واردات پی وی سی اوکراین در ژانویه تا اگوست 2021، 26درصد کاهش و صادرات آن 17درصد افزایش یافته است

  واردات پی وی سی اوکراین در ژانویه تا اگوست 2021، 26درصد کاهش و صادرات آن 17درصد افزایش یافته است

  واردات پلی وینیل کلراید سوسپانسیون (SPVC) به اوکراین در هشت ماهه اول سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل 26% کاهش یافت و به 18500 تن رسید. براساس گزارش DatasScope MRC فروش صادراتی پی وی سی اوکراین 17% نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است که بخشی از آن به دلیل قیمت بالا در برخی مناطق جهان است.
 • توسعه برنامه چرخشی برای استفاده از پی وی سی بازیافتی در صنعت خودرو

  توسعه برنامه چرخشی برای استفاده از پی وی سی بازیافتی در صنعت خودرو

  VFSE (انجمن ورق و فیلم وینیلی اروپا) از نهایی شدن موفقیت آمیز پروژه بازیافت EATS خود به همراه شریک این پروژه CIFRA و ذینفعان دیگر از صنعت خودرو خبر داده است.این پروژه با همکاری VinylPlus موفق شد که محصولی از پی وی سی بازیافتی را برای صنعت خودرو توسعه دهد.
 • تامین مواد اولیه با ارز حاصل از صادرات

  تامین مواد اولیه با ارز حاصل از صادرات

  فعالان اقتصادی حوزه صادرات بر این باورند، اگر دولت ارز کالا‌‌‌های اساسی را تامین کند ارز موردنیاز برای واردات مواد اولیه کارخانه‌ها و اقلام ضروری غیر از کالا‌‌‌های اساسی، از محل ارز حاصل از صادرات قابل تامین است.
 • رشد 2 درصدی سهم ایران در تجارت محصولات پتروشیمی خاورمیانه

  رشد 2 درصدی سهم ایران در تجارت محصولات پتروشیمی خاورمیانه

  مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: سهم ایران از تجارت محصولات پتروشیمی خاورمیانه در سال 98، 20.2 درصد بود و در پایان سال 99 به 22.1 درصد رسید که حکایت از رشدی 2 درصدی دارد.
 • ابهامات اجرای قانون مالیات ارزش‌‌‌افزوده با مشارکت اتاق‌ها رفع شود

  ابهامات اجرای قانون مالیات ارزش‌‌‌افزوده با مشارکت اتاق‌ها رفع شود

  در روزهایی که حال اقتصاد ایران و فعالان اقتصادی آن خوب نیست، نواقص، ابهامات و ایرادهای قانون مالیات ارزش‌افزوده بر بدی حال آنها افزوده است. البته از دید کارشناسان قانون مالیات ارزش‌‌‌افزوده از ابتدا بد شروع شد. قانون مالیات ارزش‌‌‌افزوده مرداد سال ۸۷ ابلاغ و مهر همان سال اجرا شد
 • بهترین مدل «دورکاری»

  بهترین مدل «دورکاری»

  خواسته حداقلی کارکنان در عصر کرونای جهش‌یافته برای «دورکاری ترکیبی»، در برخی شرکت‌ها با مقاومت مدیرانی روبه‌رو می‌شود که «راندمان کاری» را به «ساعت کار» تنزل می‌دهند. در برخی نیز «دورکاری برای همه» یا «دورکاری برای یک گروه» اعمال می‌شود. همه این سه روش، نادرست است. بهترین الگو، «تقسیم هفته به روزهای کار حضوری و کار در خانه» معرفی شد.
 • بیست و پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن برگزار گردید

  بیست و پنجمین جلسه هیئت مدیره انجمن برگزار گردید

  اعضای هیئت مدیره ی انجمن در تاریخ 13 شهریور 1400، بیست و پنجمین جلسه خود را به صورت آنلاین تشکیل دادند .
 • روش هایی برای جلوگیری از زنگ زدگی قالب های تزریق پلاستیک

  روش هایی برای جلوگیری از زنگ زدگی قالب های تزریق پلاستیک

  این مطالعه موردی توسط شرکت Cortec در رابطه با نحوه جلوگیری از خوردگی قالب های P20 قطعات خودرویی در زمان حمل و نقل، انجام شده است.
 • بهای ارز لیدر بازار محصولات شیمیایی

  بهای ارز لیدر بازار محصولات شیمیایی

  افت بهای ارز تاکنون به کاهش تقاضای محصولات شیمیایی منتهی شده است و این وضعیت حتی در بازار پلیمرهای بورس کالا نیز دیده می‌شود. نوسان بهای ارز در هفته‌های اخیر اثرات برجسته‌ای بر بازار داشت و با کاهش قیمت دلار، شاهد افت تقاضا در بورس کالا برای ترکیبات شیمیایی و همچنین پلیمرها بودیم. در صورت استمرار افت بهای ارز، روند کاهش تقاضا احتمالا ادامه‌دار خواهد بود
 • ریاض و مسقط به دنبال سرمایه‌گذاری مشترک در صنایع پتروشیمی

  ریاض و مسقط به دنبال سرمایه‌گذاری مشترک در صنایع پتروشیمی

  بازرگانان عربستانی و عمانی به دنبال تشکیل یک شرکت مشترک پتروشیمی به‌منظور اجرای طرح‌های پتروشیمی در عمان هستند.
 • داخلی سازی 22 نوع کاتالیست در صنعت پتروشیمی به ارزش 123 میلیون دلار

  داخلی سازی 22 نوع کاتالیست در صنعت پتروشیمی به ارزش 123 میلیون دلار

  مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، با تاکید بر حمایت و توسعه بستر های فناورانه داخلی در توسعه زنجیره تولید صنعت پتروشیمی گفت: تاکنون از 85 نوع کاتالیست موجود در صنعت پتروشیمی ایران، 22 نوع کاتالیست با ارزشی بالغ بر 123 میلیون دلار داخلی سازی شده است.
 • امکان استعلام صحت چک از وب‌سایت بانک مرکزی فراهم شد

  امکان استعلام صحت چک از وب‌سایت بانک مرکزی فراهم شد

  با راه‌اندازی سامانه پیچک در وب‌سایت بانک مرکزی، امکان استعلام صحت چک فراهم شد.
 • افزایش فروش سیستم های لوله کشی شرکت جورج فیشر در سال 2021

  افزایش فروش سیستم های لوله کشی شرکت جورج فیشر در سال 2021

  سامانه لوله کشی جورج فیشر(GFPS) نتایج موقتی خوبی در ارتباط با فروش و سودآوری گزارش داده است. این بخش (بزرگترین بخش شرکت مادر جورج فیشر)که 54% از فروش این شرکت را به خود اختصاص داده است، فروش نیمسال اول سال 2021 را 1076 میلیون دلار آمریکا ثبت کرده است.
 • پنج علامت بهبودنبض تولید

  پنج علامت بهبودنبض تولید

  جدیدترین گزارش شاخص مدیران خرید (شامخ) از برگشت نبض تولید حکایت دارد. صنعت از ابتدای تابستان امسال با مسائلی چون «خاموشی‌های گسترده برق»، «تعطیلات کرونایی» و «تغییر فضای سیاسی» روبه‌رو بوده که اثرش را بر شامخ کل صنعت نمایان کرده؛ به‌طوری‌که در مرداد ماه شامخ کل ۲۴/ ۴۵ ثبت شده است که همچنان رکود را در این بخش نشان می‌دهد
 • هیچ دستگاهی حق تعطیلی واحد تولیدی را ندارد

  هیچ دستگاهی حق تعطیلی واحد تولیدی را ندارد

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در حاشیه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: استمرار و فعالیت واحد تولیدی، هدف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است و هیچ دستگاهی حق تعطیلی تولید را ندارد

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی