آرشیو علمی و پژوهشی

 • تولید استیلن از CO2 و آب با استفاده از فناوری جذب کربن

  تولید استیلن از CO2 و آب با استفاده از فناوری جذب کربن

  محققان ژاپنی یک تکنیک الکتروشیمیایی خلاقانه را برای تولید استیلن با استفاده از دی اکسید کربن و آب توسعه داده اند. این روش می تواند تا حد زیادی ردپای کربن در سنتز استیلن را کاهش دهد و به فناوری های جذب کربن پایدار کمک کند.
 • شرکت OxyChem تولید کاستیک سودا و VCM را در ایالات متحده از سر گرفت

  شرکت OxyChem تولید کاستیک سودا و VCM را در ایالات متحده از سر گرفت

  شرکت American OxyChem، یکی از شرکت‌های تابعه Occidental Petroleum Corporation (OxyChem)، یک بازیگر برجسته جهانی در صنعت پتروشیمی، تولید کاستیک سودا و VCM (مونومر وینیل کلرید) را در تأسیسات خود در Ingleside، تگزاس، ایالات متحده، پس از یک تعطیلی تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی شده از سر گرفته است. . این مرکز تولیدی دارای ظرفیت قابل توجهی است که می تواند سالانه 605 هزار تن کلر، 678 هزار تن کاستیک سودا و 1.085 میلیون تن VCM تولید کند. این کارخانه از نوامبر سال گذشته به طور موقت برای تعمیر تعطیل شده بود.
 • پیش بینی بازار استابلایزرهای پی وی سی

  پیش بینی بازار استابلایزرهای پی وی سی

  پیش‌بینی می‌شود که بازارجهانی استابلایزرهای PVC با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 5.5 درصد در طول دوره پیش‌بینی2020-2030 توسعه یابد و تا سال 2030 به 3294 میلیون دلار برسد.
 • استفاده از انرژی خورشیدی برای کاهش ردپای کربن در تولید PVC در بلژیک

  استفاده از انرژی خورشیدی برای کاهش ردپای کربن در تولید PVC در بلژیک

  در یک حرکت قابل توجه به سمت پایداری، Ineos Inovyn، یکی از شرکت های تابعه غول شیمیایی بریتانیایی Ineos، برنامه هایی را برای استفاده از انرژی خورشیدی در تولید PVC خود در Jemeppe، بلژیک، فاش کرده است. این ابتکار، گامی اساسی در کاهش انتشار کربن مرتبط با یکی از بزرگترین کارخانه های تولید پی وی سی اروپا با ظرفیت 420 هزار تن در سال است.
 • شرکت Wanhua Chemical تولید PVC در چین را متوقف کرد

  شرکت Wanhua Chemical تولید PVC در چین را متوقف کرد

  در 4 مارس، Wanhua Chemical، یک شرکت شیمیایی برجسته مستقر در چین، با توقف موقت فعالیت در تاسیسات تولید پلی‌وینیل کلراید (PVC) خود در شهر فوکین، استان فوجیان، گامی فعال برداشت. این تصمیم به دلیل نیاز به تعمیرات و نگهداری برنامه ریزی شده در این مرکز که ظرفیت تولید سالانه پی وی سی 400 هزار تن را دارد، اتخاذ شد. انتظار می‌رود این دوره تقریباً یک ماه طول بکشد، که در طی آن تعمیر و نگهداری و بهبودهای اساسی برای اطمینان از عملکرد بهینه تأسیسات تولید PVC انجام خواهد شد.
 • هند بزرگترین واردکننده PVC از ایالات متحده در نوامبر2023

  هند بزرگترین واردکننده PVC از ایالات متحده در نوامبر2023

  هند بزرگترین واردکننده PVC از ایالات متحده در نوامبر 2023 بود، این شبه قاره برای برآوردن تقاضای رو به رشد، به عرضه پی وی سی ایالات متحده وابسته شده است.
 • پتروشیمی Anwil عملیات تولید کاستیک سودا و پی وی سی را در لهستان از سر می گیرد

  پتروشیمی Anwil عملیات تولید کاستیک سودا و پی وی سی را در لهستان از سر می گیرد

  پتروشیمی Anwil ،تولید کننده برجسته مواد پتروشیمی در لهستان، پس از یک دوره تعطیلی جهت تعمیرات و اورهال برنامه ریزی شده، تولید سود سوزآور و پلی وینیل کلراید (PVC) را با موفقیت مجدداً آغاز کرده است. شروع مجدد فعالیت پس از آن صورت گرفت که این شرکت به طور موقت تولید این مجتمع را که دارای ظرفیت سالانه 340 هزار تن پی وی سی است، در ماه می سال قبل متوقف کرد. این وقفه تا اواسط ژانویه سال جاری ادامه داشت و مطابق با برنامه استراتژیک شرکت بود.
 • بازار جهانی پلاستیک های ساختمانی از سال 2023 تا 2032

  بازار جهانی پلاستیک های ساختمانی از سال 2023 تا 2032

  اندازه بازار جهانی پلاستیک های ساختمانی در سال 2022 به 112.4 میلیارد دلار رسید و انتظار می رود تا سال 2032 به 214 میلیارد دلار برسد و با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 7.2 درصد از سال 2023 تا 2032 رشد کند.
 • توسعه سبد محصولات پی وی سی INEOS Inovyn برای رسیدن به پایداری بیشتر

  توسعه سبد محصولات پی وی سی INEOS Inovyn برای رسیدن به پایداری بیشتر

  شرکت INEOS Inovyn در 19 دسامبر 2023 توسعه سبد PVC خود را برای ارائه محصولات جدید با کاهش قابل توجه ردپای کربن و افزایش محتوای بازیافتی که نیازهای روزمره جامعه را برآورده می کند، اعلام کرد.
 • امکانات بازیافت جدید در PIPELIFE سوئد

  امکانات بازیافت جدید در PIPELIFE سوئد

  شرکت Pipelife سوئد در Ölsremma به یک مرکز برای مدیریت و پالایش پلاستیک PE/PP بازیافت شده تبدیل شده است، توسعه کارخانه این شرکت در Ljung نیز امکان بازیافت PVC را فراهم می‌کند. سرمایه گذاری های بلندپروازانه بخشی از کار Pipelife سوئد برای دستیابی به اهداف پایدار و به حداقل رساندن بیشتر ردپای CO2 است.
 • مطالعه کربن زدایی در صنعت پی وی سی ایالات متحده

  مطالعه کربن زدایی در صنعت پی وی سی ایالات متحده

  پلی وینیل کلراید (PVC) سومین پلیمر مصنوعی پرتولید جهان (پس از پلی اتیلن و پلی پروپیلن) است. تقریباً 44 میلیون تن (Mt) پی وی سی هر سال در سطح جهان تولید می شود. در سال 2019، حجم تولید PVC در ایالات متحده حدود 7.2 میلیون تن بود. فرآیند تولید رزین PVC (به استثنای تولید مواد شیمیایی اولیه) حدود 11٪ از کل انتشار دی اکسید کربن (CO2) از بخش تولید پلاستیک و رزین در ایالات متحده را تشکیل می دهد.
 • روندها، چالش ها و فرصت های سامانه لوله کشی PVC

  روندها، چالش ها و فرصت های سامانه لوله کشی PVC

  پلی وینیل کلراید (PVC) که در اواخر قرن نوزدهم کشف شد، اکنون یک پلیمر پرکاربرد است که صنایع متعددی را در سراسر جهان متحول کرده است. امروزه PVC تا حد زیادی به عنوان یک ماده انتخابی سازگار با محیط زیست با طیف گسترده ای از کاربردها و خواص مهندسی عالی دیده می شود. از آنجایی که صنعت پلیمر در حال حرکت به سمت اقتصاد چرخشی است، pipelife از کارشناسان PVC خود دعوت کرده است تا در مورد چشم انداز گذشته، حال و آینده سامانه های لوله کشی PVC بحث کنند.
 • نگاهی به آخرین آمار صادرات پی وی سی ایالات متحده

  نگاهی به آخرین آمار صادرات پی وی سی ایالات متحده

  صادرات کلی پی وی سی از ایالات متحده در 9 ماه سال 2023 به میزان 35 درصد به صورت سالانه افزایش یافت و به حدود 2.3 میلیون تن رسید. بازارهای جهانی عمدتا شاهد عرضه بی وقفه از سوی ایالات متحده بودند، به طوری که صادرات در حال حاضر از ارقام سال گذشته فراتر رفته است.
 • فاکتور اصلی خریدار برای انتخاب بهینه جنس لوله در کاربرد های آبرسانی و فاضلابی چیست؟

  فاکتور اصلی خریدار برای انتخاب بهینه جنس لوله در کاربرد های آبرسانی و فاضلابی چیست؟

  اولین و مهمترین فاکتور انتخاب مواد لوله، سازگاری ذاتی آن است. موادی که عملکرد طولانی مدت آنها به آستر، پوشش یا محافظت کاتدی وابسته است، فقط در مواردی که گزینه های جایگزین در دسترس نباشد،میتواند استفاده شود.استفاده از لوله هایی که ذاتا برای محیط های عملیاتی مانند خاک های آلوده مناسب هستند ، بسیار بهتر و پایدارتر است. این امر به افزایش سهم لوله های PVC کمک کرده تا به پرکاربردتربن محصول برای سیستم های آبرسانی و فاضلابی تبدیل شود.
 • ارزیابی چگونگی تأثیر ClO2 بر مواد لوله‌کشی

  ارزیابی چگونگی تأثیر ClO2 بر مواد لوله‌کشی

  انجمن لوله های پلاستیکی (PPI) یافته های خود را در مورد سازگاری مواد لوله کشی پلاستیکی با دی اکسید کلر (ClO2) در سیستم های لوله کشی آب سرد و گرم منتشر کرده است.
 • آخرین تکنولوژی ها در حفاظت از سایش اکسترودر

  آخرین تکنولوژی ها در حفاظت از سایش اکسترودر

  سطوح مارپیچ و سیلندر در یک اکسترودر باید در برابر انواع ساییدگی مقاومت کنند . بنابراین بسیار مهم است که هر گونه تخریب اندازه گیری ،تجزیه و تحلیل شود و امکان انجام اقدامات اصلاحی سریع فراهم گردد.
 • تولید لوله های opvc برای کاربرد آبیاری

  تولید لوله های opvc برای کاربرد آبیاری

  شرکت مولکور لوله های TR6 خود را با هدف کاربرد آبیاری روانه بازار کرده است.TR 6 دارای فشار کاری تا 6 بار است و در طول 6 متر عرضه می شود. در حال حاضر، در طیف وسیعی از قطرهای اسمی از 90 تا 400 میلی متر در دسترس است.
 • ثبات قیمت های پی وی سی در اواسط نوامبر 2023

  ثبات قیمت های پی وی سی در اواسط نوامبر 2023

  قیمت های پلی وینیل کلراید (PVC) در هفته سوم نوامبر 2023 به علت نامشخص بودن وضعیت بازار پایین دستی ثبات جهانی را نشان دادند همچنین عرضه بیش از حد در بازار پی وی سی از اکتبر 2023 حرکت قیمتی PVC را محدود کرد.
 • توسعه بازار جهانی نرم کننده های زیستی با نرخ رشد سالانه 7.2 درصد برای دوره پیش بینی 2023-2030

  توسعه بازار جهانی نرم کننده های زیستی با نرخ رشد سالانه 7.2 درصد برای دوره پیش بینی 2023-2030

  پلاستی سایزرهای زیستی، نرم کننده هایی مبتنی بر مواد زیستی هستند که به عنوان یک افزودنی برای تعیین خواص فیزیکی پلیمرها و مواد عمل می کنند. زیست تخریب پذیری و کمپوست پذیری نرم کننده های زیستی به جز منبع مواد اولیه، بیشتر به ساختار شیمیایی بستگی دارد .
 • موسسه وینیل برنامه کمک مالی را برای تسریع بازیافت PVC اعلام کرد

  موسسه وینیل برنامه کمک مالی را برای تسریع بازیافت PVC اعلام کرد

  موسسه وینیل شروع به کار Viability ، اولین برنامه کمک مالی با هدف ترویج بازیافت PVC پس از مصرف، مطابق با فناوری پلاستیک را اعلام کرد. هر سال تا 1 میلیون دلار در طی سه سال آینده به چهار تولید کننده رزین PVC در ایالات متحده: Formosa، Oxy، Shintech و Westlake اعطا می شود.