آرشیو رویدادها

 • مواد اولیه تولید گران‌تر از قیمت جهانی

  مواد اولیه تولید گران‌تر از قیمت جهانی

  در نشست شورای راهبری بهبود محیط کسب‌وکار، از فرآیند حاکم بر بورس‌کالا انتقاد و تاکید شد که فرآیند رقابت مدیریت‌‌‌شده فعلی در بورس‌کالا موجب شده تا مواد اولیه تولید تا ۷۰‌درصد گران‌‌‌تر از قیمت جهانی به دست تولیدکننده برسد.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 406483.25ریال اعلام شد.
 • معرفی همکاران برتر کمیته علمی انجمن در سال 1402

  معرفی همکاران برتر کمیته علمی انجمن در سال 1402

  در راستای تقویت و مشارکت های علمی اعضای انجمن در پیشبرد اهداف صنعت و ارتقای روز افزون کیفیت و کمیت لوله و اتصالات پی وی سی و بر اساس آیین نامه کمیته فنی انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات PVC ، همکاران برتر کمیته فنی در سال 1402 انتخاب شدند.
 • سه مسیر احیای تولید در ۱۴۰۳

  سه مسیر احیای تولید در ۱۴۰۳

  وزیر اقتصاد در سال جدید سه خبر مهم به تولیدکنندگان داده است. به گفته احسان خاندوزی، در راستای حمایت از تولید و تولیدکنندگان در سال ۱۴۰۳، کاهش مالیات تولیدکنندگان برای سومین سال پیاپی در تدوین بخش دوم لایحه بودجه مطرح شده است. همچنین فرآیند رفع تعهد ارزی صادرکنندگان در کمیسیون اقتصادی با پیشنهاد بانک مرکزی اصلاح شده است.
 • اعتراض کارگران به تعیین سقف حقوق در بخشنامه مزد ۱۴۰۳

  اعتراض کارگران به تعیین سقف حقوق در بخشنامه مزد ۱۴۰۳

  رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران با بیان اینکه تبصره بند ۸ بخشنامه مزد ۱۴۰۳ می‌بایست ابطال شود، گفت: دولت نمی‌تواند برای کارگران سقف دستمزد تعیین نماید.
 • موانع جهش تولید چیست؟

  موانع جهش تولید چیست؟

  نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» به موانع رشد تولید اشاره کرد. او یکی از موانع رشد تولید را نبود زیر‌ساخت‌های لازم صنایع عنوان کرد.
 • هزینه صنعتی کنترل نقدینگی

  هزینه صنعتی کنترل نقدینگی

  طبق اعلام بانک مرکزی، دولت توانسته است در سال۱۴۰۲ شاخص رشد نقدینگی را کاهش دهد و آن را تا عدد ۲۵.۶درصد برساند. اما به گفته کارشناسان، آمارها نشان می‌دهد دولت سهم خود از نقدینگی را افزایش داده و این کاهش رشد نقدینگی از محل کاهش تسهیلات بنگاه‌ها، به ویژه بنگاه‌های تولیدی است. کاهش میزان تسهیلات، افزایش سودهای بانکی، بالا رفتن ارزش بازارهای سکه و طلا، کم‌بازده شدن سرمایه‌گذاری در تولید، پیش‌بینی رشد نرخ ‌ارز و... نشان از وضعیت نگران‌کننده تولید و صنعت دارد.
 • شلیک مالیات بر ارزش افزوده بر پیکر تکیده تولید!

  شلیک مالیات بر ارزش افزوده بر پیکر تکیده تولید!

  کارشناس حوزه اقتصادی: مالیات بر ارزش افزوده یک مالیات بر مصرف است که در نهایت از سوی مصرف‌کننده نهایی پرداخت می‌شود. هنگامی که نرخ مالیات بر ارزش افزوده افزایش می‌یابد، هزینه کالا‌ها و خدمات افزایش می‌یابد و منجر به افزایش قیمت برای مصرف‌کنندگان می‌شود. این افزایش قیمت‌ها می‌تواند منجر به افزایش کلی در سطح کلی قیمت‌ها و باعث تورم شود
 • فراخوان درگاه ملی مجوزها؛ مجوز کاغذی تان را الکترونیکی کنید

  فراخوان درگاه ملی مجوزها؛ مجوز کاغذی تان را الکترونیکی کنید

  درگاه ملی مجوزها در اطلاعیه ای اعلام کرد: همه مجوزهای کاغذی باید تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ الکترونیکی شوند و از این تاریخ هر فعال اقتصادی که مجوزالکترونیکی (شناسه یکتا) نداشته باشد، از نظر قانون و سامانه های دولتی و بانکی فاقدمجوز محسوب می‌شود.
 • الزام تولیدکنندگان به ثبت برنامه ماهیانه تولید و صادرات سال 1403 در سامانه جامع تجارت

  الزام تولیدکنندگان به ثبت برنامه ماهیانه تولید و صادرات سال 1403 در سامانه جامع تجارت

  در راستای برنامه ریزی برای تامین مواد اولیه و با توجه به اینکه طی سال جاری تدوام تامین ارز برای واردات مواد اولیه و تجهیزات واحد های تولیدی منوط به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت می باشد، وزارت صمت در نامه ای تولید کنندگان را به ثبت اطلاعات تولید براساس فایل پیوست در سامانه جامع تجارت ملزم کرد.
 • تولید استیلن از CO2 و آب با استفاده از فناوری جذب کربن

  تولید استیلن از CO2 و آب با استفاده از فناوری جذب کربن

  محققان ژاپنی یک تکنیک الکتروشیمیایی خلاقانه را برای تولید استیلن با استفاده از دی اکسید کربن و آب توسعه داده اند. این روش می تواند تا حد زیادی ردپای کربن در سنتز استیلن را کاهش دهد و به فناوری های جذب کربن پایدار کمک کند.
 • زنگ خطر افزایش شیب تورم تولید با جهش نرخ ارز

  زنگ خطر افزایش شیب تورم تولید با جهش نرخ ارز

  بعد از کاهش شیب افزایش تورم تولید کننده در سال 1402، برآوردها حاکی از این است که شاخص تورم تولید با توجه به جهش قیمت ارز در آغاز سال جدید و افزایش دستمزد کارگران، نسبت به سال گذشته با شیب بیشتری افزایش پیدا کند.
 • پذیرش ضمانت بانکی یا اسناد خزانه به جای مالیات و عوارض ارزش افزوده

  پذیرش ضمانت بانکی یا اسناد خزانه به جای مالیات و عوارض ارزش افزوده

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه‌ای، دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده در قالب ضمانت بانکی یا اسناد خزانه را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
 • صنایع پرمصرف در خطر قطعی برق؟

  صنایع پرمصرف در خطر قطعی برق؟

  وضعیت تولید صنایع در نیمه‌‌ گرم سال متاثر از قطعی برق است. با نزدیک شدن به روزهای گرم سال و افزایش مصرف برق خانگی، باید نگاهی به چگونگی تامین برق صنایع داشته باشیم. مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی توانیر، اعلام کرد تامین برق صنایع در سال ۱۴۰۳ کمبودی نخواهد داشت و برنامه‌‌‌ای مبتنی بر ۱۸۰اقدام عملیاتی از سوی شرکت توانیر تعریف شده است تا از این طریق برق موردنیاز کشور تامین شود. اما همچنان به نظر می‌رسد بخش خصوصی نگران قیمت برق تمام‌شده است.
 • جزئیات تغییرات دستمزد مبنای کسر حق‏‌بیمه در ۱۴۰۳

  جزئیات تغییرات دستمزد مبنای کسر حق‏‌بیمه در ۱۴۰۳

  بخشنامه دستمزد مبنای کسر حق‌‌بیمه در سال ۱۴۰۳ از سوی سازمان تامین‌اجتماعی صادر شد و براساس این بخشنامه، حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق‌بیمه بیمه‌‌شدگان مشمول قوانین کار و تامین‌اجتماعی (به استثنای مشاغل و فعالیت‌های دارای دستمزد مقطوع)‌ مبلغ ۲۳۸۸۷۲۸ ریال اعلام شد.
 • خواب بهاری رینگ پتروشیمی

  خواب بهاری رینگ پتروشیمی

  قیمت پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه در هفته جاری نوسانی محدود داشت. به‌رغم صعود پرشتاب نرخ ارز در بازار آزاد، نرخ حواله ارز در بازار مبادله تغییری جزئی را به ثبت رساند و به این ترتیب قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی با سیگنال مثبت محدود ارزی مواجه شدند. این در حالی بود که قیمت محصولات پتروشیمی در بازار جهانی نیز میان سیگنال‌‌‌های متناقض صعود بهای نفت در بازار جهانی و کاهش تقاضا از سوی بازارهای آسیایی در نوسان بود.
 • رشد 7 درصدی تخصیص خوراک گاز به واحدهای پتروشیمی

  رشد 7 درصدی تخصیص خوراک گاز به واحدهای پتروشیمی

  مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در جمع مدیران عامل شرکت های پتروشیمی، از تلاش برای تأمین گاز حداکثری برای واحدهای پتروشیمی خبر داد و گفت: در مجموع در سال 1402 با تأمین 24.4 میلیون مترمکعب گاز برای واحدهای پتروشیمی، نسبت به تأمین 22.8 میلیون مترمکعبی در سال 1401، رشدی 7درصدی در این بخش داشته ایم.
 • تعیین اظهارنامه برآوردی برای همه مودیان مالیاتی

  تعیین اظهارنامه برآوردی برای همه مودیان مالیاتی

  براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، این سازمان برای کلیه مشمولان مالیات ارزش افزوده اظهارنامه برآوردی ایجاد خواهد کرد و مودیان باید به منظور اصلاح، تکمیل و استرداد اظهارنامه خود به کارپوشه مراجعه کنند.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 405852 ریال اعلام شد.
 • افزایش غیرواقعی دستمزد به ضرر کارگر و کارفرماست

  افزایش غیرواقعی دستمزد به ضرر کارگر و کارفرماست

  در حالی که بسیاری از متقاضیان شغل به دلیل دستمزد پایین به سمت مشاغل کاذب می روند تا درآمد بیشتری کسب کنند کارشناسان هشدار می دهند افزایش ۳۵ درصدی امسال دستمزد نه تنها کارگران را دچار مشکل می‌کند بلکه صاحبان کسب و کار واقعی را نیز دچار معضل می کند.