آرشیو رویدادها

 • پیش بینی اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲ / تورم و نرخ ارز چقدر می شود؟

  پیش بینی اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲ / تورم و نرخ ارز چقدر می شود؟

  یکی از سناریوهای احتمالی از اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۲ به ما می‌گوید که اگر قرار باشد سیاست‌ها و استراتژی‌های سابق ادامه یابند، نتیجه‌ای جزء تورم بالا و احتمالا فزاینده و رشد پایین به دنبال نخواهند داشت.
 • شرط خروج از رکود تورمی در بخش مسکن

  شرط خروج از رکود تورمی در بخش مسکن

  به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از دنیای‌اقتصاد : از زمان افت ارزش پول ملی، مسکن یکی از بهترین بازارها برای سرمایه‌گذاری شد، چراکه ثبات بیشتری در مقایسه با دیگر بازارها مانند ارز و طلا داشت.
 • منافذ سفته‏‏‌بازی در بازار پلیمرها

  منافذ سفته‏‏‌بازی در بازار پلیمرها

  عباسعلی متوسلیان مدیرعامل صنایع یزدپولیکا و رئیس هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی‌‌‌وی‌‌‌سی می‌‌‌گوید، ایران در تولید رزینPVC درجایگاه دهمین تولیدکننده بزرگ جهان قرار دارد، با وجود این، دو چالش در«فرمول قیمت‌گذاری برای تعیین قیمت پایه مواد اولیه» و «سیستم رگولاتوری» سبب ناکارآمدی در مدیریت عرضه و تقاضا شده و به این سبب بسیاری از مواد پلیمری از جمله رزین PVC با رقابت‌های بالا (بعضا بالای ۷۰ درصد) در بورس‌کالا معامله می‌شود.
 • سامانه تامین مالی بنگاه‌های تولیدی رونمایی شد

  سامانه تامین مالی بنگاه‌های تولیدی رونمایی شد

  یرنا : سامانه تامین مالی (فکتورینگ) بنگاه‌های کوچک و متوسط توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی با هدف ثبت اطلاعات برای جلوگیری از تقلب رونمایی شد.
 • سه اولویت مهم برای سال ۱۴۰۲

  سه اولویت مهم برای سال ۱۴۰۲

  باید با دیدن واقعیت‌ها اقتصادی، برنامه‌ریزی درست و اجرای دقیق را در دستور کار قرار داد و با واگذاری کار‌ها به بخش خصوصی و رفع موانع تولید، فضا را برای رونق اقتصادی، افزایش تولید و صادرات و سرمایه‌گذاری فراهم کرد.
 • رکورد تولید چهار سال گذشته پتروشیمی بندرامام با تولید ۴ میلیون تن محصول شکسته شد

  رکورد تولید چهار سال گذشته پتروشیمی بندرامام با تولید ۴ میلیون تن محصول شکسته شد

  پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ با بهره گیری مناسب از توان و دانش کارشناسان و کارکنان خود و همچنین شرکت های دانش بنیان ، موفق به تولید نزدیک به ۴ میلیون تن انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی شد که رکورد جدید تولیدی در مقایسه با چهار سال گذشته محسوب می شود.
 • طرح تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری عملیاتی شد

  طرح تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری عملیاتی شد

  بانک مرکزی: رئیس کل بانک مرکزی در آیین عملیاتی شدن طرح تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری، خواستار پیوستن تمامی بانک‌ها به این طرح در کوتاه‌ترین زمان ممکن شد.
 • معیارهای آلایندگی واحدهای صنعتی و تولیدی تعیین شد

  معیارهای آلایندگی واحدهای صنعتی و تولیدی تعیین شد

  معیارهای تعیین سطح آلایندگی واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی موضوع ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده با موافقت هیئت وزیران به تصویب رسید.
 • موسسه وینیل برنامه کمک مالی برای تسریع بازیافت پی وی سی را اعلام کرد

  موسسه وینیل برنامه کمک مالی برای تسریع بازیافت پی وی سی را اعلام کرد

  حداکثر 3 میلیون دلار در طول سه سال به پروژه هایی با هدف بازیافت PVC پس از مصرف اعطا خواهد شد. موسسه وینیل، اولین برنامه کمک مالی با هدف ترویج بازیافت PVC پس از مصرف را اعلام کرد. تا 1 میلیون دلار هر سال در طی سه سال آینده به چهار تولید کننده رزین PVC در ایالات متحده: Formosa، Oxy، Shintech و Westlake اعطا می شود.
 • ریل‌گذاری توسعه صنعتی

  ریل‌گذاری توسعه صنعتی

  به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از دنیای‌اقتصاد : ریل‌گذاری توسعه صنعتی در کدام مسیر موجب تعالی اقتصاد کشور خواهد شد؟ ایران به‌دلیل عواملی همچون فضای نامساعد ‌کسب‌وکار و نیز ناتوانی در تبدیل مزیت‌های نسبی به رقابتی، دچار آسیب‌هایی از جمله نرخ منفی رشد بخش صنعت در دهه۹۰ شده است.
 • هشدار احتمال وقفه در تولید پتروشیمی‌ها و التهاب بازار/ تعلل وزارت نفت برای صدور دستور تامین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی خارج از بورس

  هشدار احتمال وقفه در تولید پتروشیمی‌ها و التهاب بازار/ تعلل وزارت نفت برای صدور دستور تامین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی خارج از بورس

  عضو هییت رییسه کمیسیون انرژی گفت: اگر محصول نهایی پتروشیمی بصورت آزاد فروخته می‌شد طبیعی بود که مواد اولیه‌اش نیز به قیمت آزاد تهیه شود که در شرایط فعلی چنین نیست.
 • دستیابی شرکت Orbia Polymer Solutions به کامپاند PVC با محتوای بازیافتی

  دستیابی شرکت Orbia Polymer Solutions به کامپاند PVC با محتوای بازیافتی

  کامپاند PVC جدید Infinitude با محتوای بازیافتی تا 70 درصد فرموله شده است. اولین سری جدید از کامپاندPVC با محتوای بازیافتی توسط شرکت Orbia Polymer Solutions Alphagary، تولید کننده کامپاند PVC و TPE، استابلایزر ها و نرم کننده ها راه اندازی شد. این ترکیبات که با نام تجاری Infinitude فروخته می شوند، با بیس طبیعی در دسترس هستند و برای کاربردهای قالب گیری تزریق و اکستروژن طراحی شده اند.
 • برندگان و بازندگان شامخ صنعت

  برندگان و بازندگان شامخ صنعت

  به گزارش انجمن پی وی سی به نقل ازدنیای اقتصاد : صنایع در بهمن‌ماه، از رکودی که در دی‌ماه رقم خورده بود، نجات یافتند. شامخ بهمن‌ماه گواهی بر این مدعی است. شامخ صنعت (شاخص مدیران خرید) در بهمن‌ماه به ۳۹/ ۵۷واحد رسید. این عدد نسبت به ماه گذشته، رشد قابل‌توجهی داشت. هرچند ماه گذشته، شامخ صنعت، بیم رکود اقتصادی را در میان فعالان اقتصادی ایجاد کرد، اما در این ماه، با رشد ۱۲واحدی، سایه رکود را از روی اقتصاد و صنایع کشور برچید.
 • توانمندی‌های فناورانه حوزه ساختمان در مسکو به نمایش درمی‌آید

  توانمندی‌های فناورانه حوزه ساختمان در مسکو به نمایش درمی‌آید

  فراخوان جذب فناوری های حوزه مصالح ساختمانی در شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی ساختمان و دکوراسیون داخلی در کشور روسیه منتشر شد.
 • فراوانی مواد در چین و تضعیف تقاضا در هند، بازارهای پی وی سی آسیا را تحت تاثیر قرار داده است

  فراوانی مواد در چین و تضعیف تقاضا در هند، بازارهای پی وی سی آسیا را تحت تاثیر قرار داده است

  در آسیا، تضعیف تقاضا و دسترس پذیری مواد، قیمت های PVC را نزولی نگه می‌دارد. بازیگران انتظار ندارند قیمت‌ها در کوتاه‌مدت افزایش یابد. انتظار می رود که یک تولیدکننده بزرگ تایوانی قیمت پیشنهادات خود را برای ماه آوریل کاهش دهد، اگرچه هنوز برای پیش بینی این کاهش کمی زود است.
 • افزایش قیمت های اتیلن دی کلراید (EDC) معامله گران پی وی سی را امیدوار می کند

  افزایش قیمت های اتیلن دی کلراید (EDC) معامله گران پی وی سی را امیدوار می کند

  روند قیمت جهانی اتیلن دی کلراید (EDC) در فوریه 2023 ثابت بود و عوامل متعددی بر روند قیمت جهانی EDC تأثیر گذاشته اند، در حالی که آغاز تقاضای فصلی عامل اصلی محرک است. با این حال، سرعت افزایش قیمت به صورت منطقه ای متفاوت است.
 • افغانستان به دنبال افزایش مبادلات تجاری با ایران

  افغانستان به دنبال افزایش مبادلات تجاری با ایران

  سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان گفت: به دنبال توسعه و افزایش مبادلات تجاری با ایران هستیم و تلاش ما این است که فعالیت‌‌‌های اقتصادی مشترک داشته باشیم.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 283717 ریال اعلام شد
 • برنده و بازنده توافق در چین

  برنده و بازنده توافق در چین

  به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از دنیای‌اقتصاد : نیویورک‌تایمز در پرونده‌ای تفصیلی به ابعاد مختلف توافق ایران و عربستان پرداخت و در این ارتباط به هفت سوال کلیدی پاسخ داد. در بخشی از این پرونده آمده است: بیانیه ایران و عربستان سعودی مبنی بر برقراری مجدد روابط دیپلماتیک می‌تواند منجر به آرایش جدیدی در خاورمیانه شود.
 • رکود ساختمانی به روایت شامخ

  رکود ساختمانی به روایت شامخ

  به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از دنیای‌اقتصاد: نتایج تازه‌‌‌ترین نظرسنجی از فعالان ساختمانی و سازنده‌‌‌ها از تداوم وضعیت رکود ساختمانی خبر می‌دهد. در تازه‌‌‌ترین گزارش مربوط به طرح شاخص مدیران خرید ساختمانی که در اصطلاح به آن گزارش شامخ ساختمان گفته می‌شود، فعالان ساختمانی و سازنده‌‌‌ها، با استناد به شرایط بازار مسکن و ساخت‌وساز، وضعیت این بازار در بهمن ماه را مشابه ماه‌‌‌های قبل، رکودی اعلام کرده‌‌‌اند.