آرشیو رویدادها

 • هشدار به کارفرمایانی که کارگران خود را بیمه نمی‌کنند؛ دریافت حق بیمه اجباری از کارفرما

  هشدار به کارفرمایانی که کارگران خود را بیمه نمی‌کنند؛ دریافت حق بیمه اجباری از کارفرما

  معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی ضمن هشدار نسبت به تخلف برخی کارفرمایان نسبت به عدم پرداخت حق بیمه کارگران اظهار کرد: برخی کارفرمایان هزینه حق بیمه را به خود کارگر پرداخت و می‌گویند کارگر خودش را بیمه کند، این در حالی است که اگر کارگری اعتراض و اعلام کند در کارگاهی کار می‌کرده اما بیمه نبوده و این امر برای سازمان تامین اجتماعی یا اداره کار احراز شود، تامین اجتماعی از کارفرما حق بیمه اجباری را دریافت می‌کند.
 • تبدیل بورس کالا از محلی برای شفافیت به محفلی برای دستکاری و مهندسی بازار

  تبدیل بورس کالا از محلی برای شفافیت به محفلی برای دستکاری و مهندسی بازار

  رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری تعاونی‌های تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: بورس کالا به جای محلی برای شفافیت به محفلی برای دستکاری و مهندسی بازار تبدیل شده است.
 • برنامه‌ریزی برای توسعه جایگاه پلیمرها در صنعت پتروشیمی ایران

  برنامه‌ریزی برای توسعه جایگاه پلیمرها در صنعت پتروشیمی ایران

  برنامه‌ریزی‌های صنعت پتروشیمی کشور بر مبنای توسعه جایگاه پلیمرها در صنعت پتروشیمی ایران است؛ درحال حاضر ۳۰ مجتمع تولیدی پلیمری در کشور داریم و ۳۱ طرح پلیمری در حال ساخت وجود دارد.
 • لزوم معافیت بخش خصوصی واقعی از پیمان‌سپاری ارزی

  لزوم معافیت بخش خصوصی واقعی از پیمان‌سپاری ارزی

  اولین نشست هم‌‌‌‌‌‌‌اندیشی صاحب‌نظران و فعالان اقتصادی درباره چالش‌ها و موانع نقش‌آفرینی بخش‌خصوصی در اقتصاد کشور، با حضور هیات‌رئیسه اتاق ایران و فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی برگزار شد. در ابتدای نشست، علیرضا کلاهی‌صمدی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران، گفت: موضوع قیمت‌گذاری دستوری و نرخ ارز غیرواقعی، مساله‌ای است که حوزه تولید را با مشکل روبه‌رو کرده‌است.به‌عنوان‌‌‌‌‌‌‌مثال، زمستان سال‌قبل، در زنجیره ارزش فولاد، پتروشیمی و فلزات رنگی، موادی که در بورس عرضه می‌‌‌‌‌‌‌شد، دچار مشکلاتی شد.
 • راز بقای بنگاه‌های سمی

  راز بقای بنگاه‌های سمی

  افزایش فعالیت اقتصادی، گسترش دامنه این فعالیت‌ها و بزرگ‌شدن بنگاه‌های اقتصادی نشانه‌هایی از رشد تولید اقتصادی است، ولی اگر این رشد با خروج بنگاه‌های ناکارآمد از اقتصاد همراه نباشد، آنچه در نهایت خواهیم‌داشت، رشد اقتصادی نخواهد بود، بلکه مجموعه‌ای خواهد بود از بنگاه‌هایی که برای بقا می‌جنگند، در کنار بنگاه‌هایی که حضورشان به‌جز اتلاف منابع نیست. دستورالعمل شکل‌دادن به چنین ساختار معیوبی را باید در ‌دادن منابع رانتی از یک‌سو و کنترل قیمت از سوی دیگر دانست.
 • بازار جهانی استابلایزرهای PVC در سال 2023

  بازار جهانی استابلایزرهای PVC در سال 2023

  اندازه بازار جهانی استابلایزر های پی وی سی در سال 2022 به 4.1 میلیارد دلار آمریکا رسید. با نگاهی به آینده،این بازار قرار است تا سال 2028 به 5.6 میلیارد دلار برسد و با نرخ رشد سالانه ( CAGR )5.33٪ در طول سال های 2022-2028 افزایش یابد.
 • بورس کالا، ذینفع افزایش نرخ تسعیر ارز پتروشیمی/ درآمد افزایش قیمت ۷۰ درصد محصولات پتروشیمی کجا مصرف می‌شود؟

  بورس کالا، ذینفع افزایش نرخ تسعیر ارز پتروشیمی/ درآمد افزایش قیمت ۷۰ درصد محصولات پتروشیمی کجا مصرف می‌شود؟

  با افزایش نرخ تسعیر ارز جهت محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی، درآمد بورس کالا از محل کارمزد افزایش قابل توجهی خواهد یافت.
 • معرفی PVC بازیافت شده به بازار توسط Braskem

  معرفی PVC بازیافت شده به بازار توسط Braskem

  تولید کامپاند pvc با استفاده از مواد خام بازیافتی، موقعیت شرکت براسکم را در جهت ترویج اقتصاد چرخشی تقویت می کند. با استفاده از این راه حل ، پتانسیل بازگشت بیش از 1000 تن کامپاند پی وی سی بازیافتی در سال به زنجیره تولید وجود دارد.
 • بندبازی صنایع تکمیلی پتروشیمی

  بندبازی صنایع تکمیلی پتروشیمی

  صنعت پتروشیمی کشور وارد دور جدیدی از مولفه‌های اثرگذار شده است؛ مولفه‌هایی که پیش‌بینی می‌شود در بلندمدت بازار را به سمت افزایش قیمت جدید هدایت کند.
 • اروند، تأمین‌کننده ۵۰ درصد PVC کشور است

  اروند، تأمین‌کننده ۵۰ درصد PVC کشور است

  مدیرعامل پتروشیمی اروند با اشاره به سهم قابل‌توجه این شرکت در تأمین PVC کشور، گفت: یکی از چالش‌های ما تک بودن این صنعت در کشور است و با هر اختلالی در جریان تولید علاوه بر توقف تولید اروند سایر شرکت‌هایی که خوراک خود را از ما دریافت می‌کنند هم دچار مشکل خواهند شد.
 • صادرکنندگان خواستار جایگزینی نرخ توافقی به جای نرخ نیمایی هستند

  صادرکنندگان خواستار جایگزینی نرخ توافقی به جای نرخ نیمایی هستند

  امکان عرضه ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به قیمت نزدیک به بازار آزاد با هدف تقویت صادرت و رقابتی‌تر شدن قیمت کالاهای ایرانی در بازارهای صادراتی، انتظار صادرکنندگان از دولت است.
 • نفت از صعود قیمت کوتاه آمد

  نفت از صعود قیمت کوتاه آمد

  قیمت نفت روز جمعه ثابت بود اما تحت تاثیر سودگیری معامله‌گران و دورنمای افزایش بیشتر نرخ‌های بهره آمریکا، کاهش هفتگی به ثبت رساند.
 • اما و اگر تعلیق کارت‌های بازرگانی

  اما و اگر تعلیق کارت‌های بازرگانی

  ۴۴۰کارت بازرگانی با بدهی بالای یک‌میلیون دلار تعلیق شد؛ این خبری بود که مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت چندی پیش مطرح کرد. اما در پی آن محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مهلت ۶ماهه به کارت‌های بازرگانی تعلیق‌شده خبر داد. با وجود این، عضو هیات رئیسه کمیسیون صادرات اتاق ایران می‌گوید سخنان پورابراهیمی در حد پیشنهاد است و کارت‌ها هنوز معلق هستند.
 • تحلیل جهانی پی وی سی

  تحلیل جهانی پی وی سی

  پی وی سی آسیا در هفته‌ی گذشته به دلیل کاهش تقاضا، افت ۹ دلاری را تجربه کرد و به ۸۴۲ دلار در هر تن رسید.
 • اخذ چک بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده برای ترخیص ماشین‌آلات خطوط تولید

  اخذ چک بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده برای ترخیص ماشین‌آلات خطوط تولید

  اخذ گواهی چک بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده برای ترخیص ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط تولید امکانپذیر شد.
 • نرخ تسعیر به داد پتروشیمی‌ها آمد

  نرخ تسعیر به داد پتروشیمی‌ها آمد

  دولت بالاخره در موضوع نرخ خوراک پتروشیمی‌ها ورود کرد و قیمت را معادل ۶۰ درصد نرخ صادراتی که برابر با ۵ هزار تومان است، در نظر گرفت.
 • دونگاه متفاوت به ایران پلاست

  دونگاه متفاوت به ایران پلاست

  ایران‌‌‌پلاست هفدهم را می‌توان یکی از دوره‌های متفاوت نمایشگاه‌‌‌های صنعت پتروشیمی در سال‌‌‌های اخیر به‌‌‌شمار آورد؛ تا جایی که حضور بازدیدکنندگان و شرکت‌های خارجی، زبانزد عملکرد و گفتمان غرفه‌‌‌داران و مردم بود. حضور بیش از ۲۰۰ شرکت خارجی در این نمایشگاه، در کنار هیجان غرفه‌‌‌داران و بازدیدکنندگان نشان داد که صنعت پتروشیمی با محوریت زنجیره ارزش، حرف‌‌‌های بسیاری برای گفتن دارد.
 • فرمول خوراک پتروشیمی هنوز به شرکت ها ابلاغ نشده است!

  فرمول خوراک پتروشیمی هنوز به شرکت ها ابلاغ نشده است!

  موضوع فرموله کردن خوراک پتروشیمی در حالی در رسانه ها پایان یافت که ظاهرا هنوز این فرمول به شرکت های پتروشیمی ابلاغ نشده است.
 • تامین پایدار برق صنایع در تابستان

  تامین پایدار برق صنایع در تابستان

  سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در دوره گرم سال‌جاری میزان رشد تقاضای برق کشور نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است، گفت: در تابستان سال‌جاری برای اولین بار میزان تامین برق صنایع از بخش خانگی پیشی گرفت.
 • بازار جذاب محصولات پتروشیمی ایران برای هندی‌ها

  بازار جذاب محصولات پتروشیمی ایران برای هندی‌ها

  نماینده یک شرکت هندی فعال در حوزه پتروشیمی، بازار محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران را جذاب دانست و گفت: کشور هند ایران را به عنوان یکی از ارکان اصلی حوزه نفت و پتروشیمی آسیا می‌دانیم.