آرشیو رویدادها

 • فروشندگان بزرگ کالا در تابستان به سامانه مودیان متصل می‌شوند

  فروشندگان بزرگ کالا در تابستان به سامانه مودیان متصل می‌شوند

  نشست هماهنگی جهت اتصال و ارسال اطلاعات صورتحساب های الکترونیکی به سامانه مودیان، با حضور رئیس کل سازمان امور مالیاتی، مسئولان ذیربط در بانک مرکزی و گمرک و مودیان منتخب حوزه عرضه کالا و خدمات برگزار شد.
 • پیشنهاد قیمت پایین یک شرکت بزرگ تایوانی برای بازارهای PVC آسیا در ماه جولای

  پیشنهاد قیمت پایین یک شرکت بزرگ تایوانی برای بازارهای PVC آسیا در ماه جولای

  پس از آنکه یک تولیدکننده بزرگ تایوانی کاهش قیمت 90 دلاری در هر تن را به خریداران آسیایی برای جولای پیشنهاد داد، قیمت پی وی سی به پایین سطح خود از نوامبر 2020 رسید.
 • احتمال تعطیلی بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان به دلیل کمبود گاز

  احتمال تعطیلی بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان به دلیل کمبود گاز

  ممکن است شرکت BASF آلمان مجبور شود به خاطر کمبود گاز بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی جهان را تعطیل کند.
 • نیاز شرکت‌ها به «منابع انسانی» چابک

  نیاز شرکت‌ها به «منابع انسانی» چابک

  نسل جدید مدیران «منابع انسانی» افرادی هستند که مسیر تصمیم‌گیری منطقی و هوشمند در شرکت را برای مدیرعامل فراهم می‌کنند. عادی‌انگاری منابع انسانی و غفلت از اوضاع کارکنان باعث می‌شود مشارکت در محیط کار کاهش یابد؛ اما حوزه «منابع انسانی» اگر از داده‌های ناشی از «تجزیه و تحلیل کارکنان» به نفع «ارزش‌آفرینی» در مجموعه بهره ببرد، تحولات مثبت رقم خواهد خورد.
 • آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

  آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

  معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۱۴۰۱ را روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه اعلام کرد.
 • تغییر در بازارهای صادراتی با حذف ارز ۴۲۰۰

  تغییر در بازارهای صادراتی با حذف ارز ۴۲۰۰

  رئیس سازمان توسعه تجارت می‌گوید اصلاحات اقتصادی اخیر که به حذف ارز ۴۲۰۰‌تومانی برخی کالاها منجر شده، بازار صادراتی کشور را نیز با تغییراتی مواجه کرده است.
 • وضعیت قطعی برق صنایع کوچک

  وضعیت قطعی برق صنایع کوچک

  با توجه به خسارات و مشکلات زیادی که سال گذشته برای صنایع به وجود آمد، دولت اعلام کرد که برای امسال قطعی برق صنایع با برنامه خواهد بود منتهی باید توجه شود که قطعی برق نباید عادی انگاری شود.
 • رسوب‌زدایی زیستی از لوله‌های انتقال آب با کمک سیگنال

  رسوب‌زدایی زیستی از لوله‌های انتقال آب با کمک سیگنال

  محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان روش زیستی مبتنی بر ارسال ویبره ارائه کردند که علاوه بر پیشگیری از رسوبگذاری قادر است با روش‌های دوستدار طبیعت، رسوب‌های ایجاد شده در جداره تجهیزات را از بین ببرد.
 • قهر جهانی در بازار پتروشیمیایی‌ها

  قهر جهانی در بازار پتروشیمیایی‌ها

  ترس از رکود، سایه جنگ و تاثیرات آن بر عرضه جهانی نفت و گاز و جولان دوباره کرونا در شرق آسیا، دلایل عمده کاهش تقاضا و به‌‌‌دنبال آن عقبگرد بهای نفت و محصولات وابسته به آن پس از یک‌دوره رونق در بازار جهانی نفت به دلیل استقبال تولیدکنندگان از این طلای سیاه بوده ‌است. البته در بازار داخلی به دلیل جهش ناگهانی قیمت ارز آزاد، مسیری در خلاف جهت بازار جهانی را شاهد بوده‌‌‌ایم و نگرانی‌ها از تورم انتظاری باعث افزایش تقاضای تولیدکنندگان ایرانی برای محصولات پتروشیمی بوده است.
 • بازارهای پی‌وی‌سی ترکیه به کمترین میزان خود در یک سال گذشته افت کردند؛ چه اتفاقاتی در آینده رخ خواهد داد؟

  بازارهای پی‌وی‌سی ترکیه به کمترین میزان خود در یک سال گذشته افت کردند؛ چه اتفاقاتی در آینده رخ خواهد داد؟

  تورم بالا همراه با افت ارزش لیر در برابر دلار آمریکا، فعالیت‌ها را معطوف به نیازهای اساسی نگاه داشت. همزمان با افت قیمت‌ها به زیر مرز 1500 دلار با زمان تحویل طولانی‌تر، فروش استقراضی k67 آمریکایی سرعت گرفته است. محموله‌های تعرفه‌ای در مقیاس هفتگی 35 تا 50 دلار در هر تن افت کرده و در میزان 1475 تا 1560 دلار در هر تن قرار گرفتند.
 • معافیت مالی شرکت‌های بزرگ به شرط اختصاص بودجه‌ای به تحقیق و توسعه

  معافیت مالی شرکت‌های بزرگ به شرط اختصاص بودجه‌ای به تحقیق و توسعه

  معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: شرکت‌های بزرگ صنعتی در صورتی که بخشی از سرمایه خود را صرف تحقیق و توسعه کنند، مشمول معافیت مالی خواهند شد.
 • جدیدترین روش برندسازی شخصی

  جدیدترین روش برندسازی شخصی

  «اگر سه نفر شما را اسب خطاب کردند، بروید و یک زین بخرید.» این یک ضرب‌‌المثل مجارستانی است که دوری کلارک آن را بر سر زبان‌ها انداخت. کلارک، نویسنده و مشاور بازاریابی استراتژیک است و البته «کارشناس برندسازی شخصی». او سال‌هاست که در زمینه وجهه حرفه‌‌ای و برداشت دیگران، تحقیق می‌کند و به افراد نیز مشاوره می‌دهد. به اعتقاد او، راز موفقیت حرفه‌‌ای در عصر حاضر، متمایز بودن از دیگران و به زبان حرفه‌‌ای، برندسازی شخصی است.
 • استفاده از خاکستر حاصل از سوزاندن سنگ شیل نفتی برای تولید کربنات کلسیم

  استفاده از خاکستر حاصل از سوزاندن سنگ شیل نفتی برای تولید کربنات کلسیم

  شرکت سوئدی Ragn-Sells با استفاده از خاکستر تولید شده در سوزاندن شیل نفتی در استونی برای ایجاد مواد خام جدید در راستای بازیافت پذیری کار می‌کند. سنگ شیل نفتی برای تولید برق در استونی سوزانده می‌شود و میلیون‌ها تن خاکستر در سال تولید می‌شود.
 • روش استعلام مبالغ مسدود‌‌شده حساب‌ها بابت چک برگشتی

  روش استعلام مبالغ مسدود‌‌شده حساب‌ها بابت چک برگشتی

  صاحب حساب بایستی با در اختیار داشتن «کد ملی»، «تلفن همراه»، «سریال چک» و «شماره شبای متعلق به چک» به سایت بانک مرکزی مراجعه کند. در ادامه در پایین این سایت، بخشی با عنوان «استعلام مبالغ مسدود‌شده حساب‌ها بابت چک برگشتی» قرار دارد. بازگشت اعتبار به چک، از جمله اقدامات مهمی است که بانک مرکزی کشورمان انجام داده است.
 • فروکش هیجان در رینگ پتروشیمیایی

  فروکش هیجان در رینگ پتروشیمیایی

  هیجان در معاملات رینگ پتروشیمی فروکش کرد. توقف روند صعودی نرخ ارز، تعدیل انتظارات تورمی، انتظار سقوط قیمت در بازارهای جهانی با واهمه از بروز رکود اقتصادی و عزم سیاستگذار برای جلوگیری از رقابت‌‌های هیجانی و برنامه‌‌ریزی برای عرضه تلفیقی دلایل فروکش هیجان در معاملات پتروشیمی و کاهش حجم معاملات هفتگی بود.
 • حقوق گمرکی واردات مواد اولیه را کاهش دهید

  حقوق گمرکی واردات مواد اولیه را کاهش دهید

  وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) طی نامه‌ای به رئیس جمهوری با بیان اینکه افزایش نرخ مبنای محاسبه تعرفه، افزایش مضاعف مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی را در پی داشته که در مجموع باعث افزایش هزینه‌های تولید، افزایش قاچاق، افزایش نیاز به نقدینگی، کاهش تولید و افزایش تورم خواهد شد، خواستار کاهش حقوق گمرکی برای مواد اولیه، واسطه‌ای اجرا و قطعات بخش تولید شد.
 • کاهش قیمت پلیمرها در بازارهای جهانی

  کاهش قیمت پلیمرها در بازارهای جهانی

  مدیرعامل بورئالیس گفت: عرضه محصولات پلیمری به اندازه کافی تقاضا را برآورده می‌کند بنابراین قیمت‌ها در حال تضعیف هستند.
 • معرفی استابلایزرهای جدید جایگزین بوتیل قلع توسط شرکت گالاتا

  معرفی استابلایزرهای جدید جایگزین بوتیل قلع توسط شرکت گالاتا

  استابلایزرها، افزودنی اصلی برای pvc در کاربردهای سخت و انعطاف پذیر است و جای تعجبی نیست که همواره شاهد فعالیت هایی در جهت توسعه مداوم این افزودنی بوده ایم .برخی از این پیشرفت ها روندهای بازار را هدف قرار می دهد و برخی دیگر مسائل ایمنی را هدف قرار داده و به سادگی عملکرد را بهبود می بخشند.
 • تسهیلات ویژه گمرک به فعالان اقتصادی مجاز با هدف رونق تولید

  تسهیلات ویژه گمرک به فعالان اقتصادی مجاز با هدف رونق تولید

  گمرک برای شرکت های دانش بنیان، واحد های تولیدی و بازرگانی که به عنوان فعالان اقتصادی مجاز شناخته شده اند، تسهیلات ویژه ای براساس سطح بندی های انجام شده ارائه می دهد که بیشترین آن تسهیلات ۱۸ گانه است.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 253760.5ریال اعلام شد.