آرشیو اخبار

 • نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان

  نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان

  پانزدهمین نمایشگاه اختصاصی، بازرگانی - صنعتی ایران از 13 تا 15 اسفند 1397 در عشق آباد برگزار می شود.
 • برگزاری نخستین رویداد هماوردی نو در صنعت پلاستیک و پلیمر

  برگزاری نخستین رویداد هماوردی نو در صنعت پلاستیک و پلیمر

  اولین رویداد هماوردی‌ نو از سلسله رویدادهای نوآفرین در صنعت پلاستیک و پلیمر در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌شود.
 • بازگشت بازار با رشد دلار نیمایی؟

  بازگشت بازار با رشد دلار نیمایی؟

  افزایش قیمت دلار نیمایی موجب شد تا قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا در تازه‌ترین قیمت‌های اعلامی افزایشی شود. قیمت دلار مورد محاسبه در نرخ‌های پایه جدید که تا یکشنبه هفته آینده معتبر خواهد بود؛ ۸ هزار و ۷۸۵ تومان اعلام شد که به نسبت قیمت‌ پیشین نزدیک به ۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری تا 18 آذر 1397+جدول قیمت ها

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری تا 18 آذر 1397+جدول قیمت ها

  قیمت های جدید محصولات پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا به مدت یک هفته اعلام شد.
 • نواقص در قالب گیری تزریقی و راهکارها (1)

  نواقص در قالب گیری تزریقی و راهکارها (1)

  برخی از قوانین طراحی پایه باید برای کاهش نواقص قالب گیری تزریقی مورد استفاده قرار گیرد. نقص قالب گیری تزریقی می تواند به دلیل طراحی نادرست و همچنین فرایند باشد.
 • رفع انسداد لوله های تخلیه در یخچال ها با مواد افزودنی ضد میکروبی

  رفع انسداد لوله های تخلیه در یخچال ها با مواد افزودنی ضد میکروبی

  لوله ها با استفاده از تکنولوژی parx کاهش قابل توجهی در تعداد باکتری ها داشته و دیواره داخلی بیوپایپ ها تمیز و صاف بدون هیچگونه لجنی بودند...
 • کاهش معنادار معاملات در بازار پلیمرها

  کاهش معنادار معاملات در بازار پلیمرها

  کاهش حجم معاملات در بورس کالا و افت شاخص قیمت‌ پلیمرهای دنیای اقتصاد در این بازار خود معرف شرایطی است که می‌توان از آن به‌عنوان یک رکود در بازار و صنعت محصولات پتروشیمی در فاز صنایع تکمیلی آن سخن گفت.
 • جعل گواهینامه عضویت انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی

  جعل گواهینامه عضویت انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی

  گواهینامه عضویت در انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی تحت عنوان «سایت نجف» با مدیریت «مهدی معین»، جعلی است.
 • تغییر جهت ناپایدار در بازار پلیمر

  تغییر جهت ناپایدار در بازار پلیمر

  نوسان قیمت‌ پلیمرها در بازار داخلی از ویژگی‌های متناقضی برخوردار شده و بیم و امیدهای بسیاری را ایجاد کرده است. آنچه از رخدادهای مشهود و پنهان بازار برداشت می‌شود اینکه چهره رکود باز هم در حال خودنمایی است. بازار پلیمرها در چند پرده مختلف نیاز به بررسی دارد که در سلسله گزارش‌هایی به آن می‌پردازیم.
 • روبرو شدن با چالش ساخت و ساز سبز

  روبرو شدن با چالش ساخت و ساز سبز

  لوله های PVC مطابق با استاندارد ANSI/NSF 61 و دیگر استاندارد های مرتبط با سلامت برای بیش از 35 سال استفاده، تست شده اند؛ در حالی که معیارهای ایمنی برای همتایان...
 • دیوکسین و PVC گذشته­ای وحشتناک، آینده­ای روشن (بخش دوم و پایانی)

  دیوکسین و PVC گذشته­ای وحشتناک، آینده­ای روشن (بخش دوم و پایانی)

  هنگامی که زباله­های PVC به درستی سوزانده شوند، مشکلی ایجاد نمی­کنند. از بین بردن مواد حاوی PVC از زباله، باعث عدم تولید ماده آزاد دیوکسین نمی­شود. تشکیل دیوکسین زمانی رخ می­دهد که در زباله­های دفن­شده، آتش­سوزی ایجاد شود و...
 • دو گانه قیمتی بورس و بازار

  دو گانه قیمتی بورس و بازار

  کاهش حجم عرضه پلیمرها در بورس کالا در کنار رشد تقاضا موجب شد تا حجم معاملات این گروه کالایی اندکی افزایش یابد. اما در سمت دیگر در بازار آزاد هم شاهد رشد قیمت‌ها هستیم که تداوم آن به معنی تغییر فاز جدی بازار در هفته آینده خواهد بود. قیمت‌های جهانی در مسیر افت قرار داشته و بهای دلار هم تغییر چندانی در مقایسه با قبل را نشان نمی‌دهد. هنوز هم تقاضای مؤثر برای محصولات نهایی ضعیف است و این ضعف عمومی تقاضا احتمالا ادامه یافته و حتی ممکن است عمیق‌تر شود.
 • دیوکسین و PVC گذشته­ای وحشتناک، آینده­ای روشن (بخش اول)

  دیوکسین و PVC گذشته­ای وحشتناک، آینده­ای روشن (بخش اول)

  شخصی به نام ویکتور یوشچنکو رئیس جمهور اکراین، در سال 2004 با صورتی مملو از آکنه­های وحشتناک، در مجامع خبری ظاهر شد، او پس از مسمومیتی که به طرز مشکوکی به دیوکسین ربط داده شد، دچار این عارضه گردید. داستان‌های وحشتناک فراوانی با دلایل موجه در مورد دیوکسین وجود دارد. دیوکسین­ها موادی شامل...
 • تقویت شائبه بازارسازی محصولات پتروشیمی

  تقویت شائبه بازارسازی محصولات پتروشیمی

  اولین جرقه‌های رشد قیمتی در بازار آزاد پلیمرها در دو روز گذشته موجب شد تا احتمال تغییر فاز بازار پس از مدت‌ها مطرح شود.
 • برگزاری مجمع انجمن ملی پلاستیک به زمان دیگری موکول شد+گزارش تصویری

  برگزاری مجمع انجمن ملی پلاستیک به زمان دیگری موکول شد+گزارش تصویری

  مجمع عمومی و فوق العاده انجمن ملی پلاستیک امروز به حد نصاب نرسید و برگزاری آن به تاریخ دیگری موکول شد. همچنین حاضران در این نشست به بحث و بررسی وضعیت صنعت پلاستیک و مشکلات پیش روی پرداختند.
 • بهینه سازی کارایی پروفیل های درب و پنجره با فوم های PVC

  بهینه سازی کارایی پروفیل های درب و پنجره با فوم های PVC

  این مواد باعث کاهش وزن و قیمت پروفیل و همچنین افزایش خواص عایق بندی آن ها می شود. در این پروفیل ها ویژگی های مقاومت در برابر آتش سوزی و مقاومت آب و هوایی نیز تغییری نکرده و ثابت می ماند.
 • تغییر چهره بازار بعد از آزادسازی نرخ

  تغییر چهره بازار بعد از آزادسازی نرخ

  از زمانی که وزارت صنعت تصمیم گرفت قیمت محصولات پتروشیمی را در بورس کالا از مبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز بازار ثانویه تغییر دهد حدود سه ماه می‌گذرد. نگاهی به روند تغییرات در بازار آزاد این محصولات و مقایسه آن با بورس کالا نشان می‌دهد این سیاست دقیقا به هدف زده و بازار مذکور علاوه بر آنکه از مدار افزایشی خود باز مانده، حتی روندی معکوس را در پیش گرفته و با کاهش‌های قابل توجهی روبه‌رو‌ شده است.
 • تجهیزات اصلی سامانه های نوین آبیاری از شرکت های معتبر و مجاز خریداری شود

  تجهیزات اصلی سامانه های نوین آبیاری از شرکت های معتبر و مجاز خریداری شود

  عباس زارع مشاور وزیر و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری در نامه ای خطاب به مدیران آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کلیه استان ها درخواست کرد تا تجهیزات اصلی سامانه های نوین آبیاری از جمله لوله را بر اساس فاکتور رسمی از تولیدکنندگان اصلی خریداری کنند.
 • معرفی کتاب افزودنی های pvc

  معرفی کتاب افزودنی های pvc

  بخش ویژه ای از این کتاب برای افراد مبتدی به هدایت فرمولاسیون ها و روش های آزمون اختصاص یافته است. بخش نسبتا کوتاه به روند توسعه در اروپا می پردازد....
 • سهم اندک ایران در بازار جهانی پتروشیمی

  سهم اندک ایران در بازار جهانی پتروشیمی

  صنعت پتروشیمی در حال حاضر توانسته است جایگاه خود را در سبد اقتصاد جهانی به‌صورت چشم‌گیری افزایش دهد به‌گونه‌ای که تقاضا در برخی صنایع تغذیه شونده از محصولات پتروشیمی تقریباً دو برابر شده است؛ اما سهم ایران از این بازار فقط ۲.۵ درصد است.