آرشیو اخبار

 • تدوین بانک اطلاعاتی اعضای اتاق بازرگانی ایران

  تدوین بانک اطلاعاتی اعضای اتاق بازرگانی ایران

  اتاق بازرگانی ایران برای اولین بار بانک دایرکتوری اعضاء خود را به زبان انگلیسی به صورت اپلیکیشن و کتاب جامع اعضای اتاق، منتشر می کند.
 • اجرا با لوله های پی وی سی راحت است

  اجرا با لوله های پی وی سی راحت است

  با توجه به بودجه های فعلی، بهترین راه حل برای پیشبرد کار استفاده از محصولاتی است که هم به لحاظ فنی مطلوب و هم دارای توجیه قیمتی باشند.
 • مقاومت اتصالات آب بند الاستومری لوله در مقابل نفوذ ریشه درختان

  مقاومت اتصالات آب بند الاستومری لوله در مقابل نفوذ ریشه درختان

  آیا نفوذ ریشه می تواند تحت تاثیر ماده اولیه لوله و یا پوشش گیاهی باشد یا خیر؟ آیا تفاوت در شرایط آب و هوایی و یا پوشش گیاهی می تواند در الزامات موجود لوله ها تاثیر گذار باشد یا خیر؟...
 • بالاترین معاملات هفتگی در ۱۴ هفته

  بالاترین معاملات هفتگی در ۱۴ هفته

  نوسان قیمت‌ها و ثبت عرضه‌های گسترده در بورس کالا موجب شد تا بازار پلیمرها در روزهای اخیر رنگ و بوی تازه‌ای به خود بگیرد؛ گویی اولین جرقه‌ها از بهبود را می‌توان در این بازارها احساس کرد. رشد قیمت‌ها در بازار آزاد و افزایش حجم معاملات در بورس کالا دوگانه‌ای است که احتمال بهبود در بازار پلیمرها را مطرح کرده و باید منتظر بود و دید که آیا این رونق در بازار محصولات شیمیایی هم نقش‌آفرینی خواهد کرد یا نه.
 • استفاده از لوله و اتصالات PVC به زمان نیاز دارد

  استفاده از لوله و اتصالات PVC به زمان نیاز دارد

  یکی از دلایل استقبال کم از لوله و اتصالات PVC در سامانه‌های نوین آبیاری، عدم اطلاع رسانی جامع از سوی کارخانه های تولید کننده لوله های پی وی سی است.
 • مروری بر دوره‌های آموزشی سامانه‌های نوین آبیاری

  مروری بر دوره‌های آموزشی سامانه‌های نوین آبیاری

  هنوز لوله و اتصالات پی وی سی در بخش سامانه های نوین آبیاری جایگاه واقعی خود را در ایران پیدا نکرده و تا نقطه مطلوب و با آن چه که اکنون در جهان وجود دارد، فاصله بسیار زیادی دارد. همان گونه که مسئولان...
 • راه اندازی دو سامانه برای پایش قوانین

  راه اندازی دو سامانه برای پایش قوانین

  هدف از این سامانه ها شناسایی و معرفی قوانین و مقررات فسادزا و مخل محیط کسب و کار است.
 • همبستگی قیمتی در دو بازار پلیمری

  همبستگی قیمتی در دو بازار پلیمری

  اعلام کاهشی قیمت‌های پایه در بورس کالا شاید آخرین حلقه از زنجیره افت قیمت‌ها در بازار محصولات پتروشیمیایی به شمار رود که می‌تواند چهره شفاف‌تری از این بازار را ترسیم کند. کاهش نرخ البته هفته‌هاست که در بازار آزاد تداوم داشته و افت قیمت‌ها در بورس کالا می‌تواند به معنی همبستگی بیشتر بازارهای پلیمری باشد.
 • آب....

  آب....

  این بی همتا گوهر هستی که سالهاست پیش بینی شده جنگ آینده زمین بر سرآن خواهد بود و احتمالاً ما اینگونه پنداشته ایم که لشکری با توپ و تفنگ، از راه زمین و دریا به کشور دیگری حمله خواهند کرد و آب آشامیدنی را در بطری هایی پلاستیکی؛ بر روی ارابه و ... به کشور خودشان حمل می کنند!
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری تا 30 دی 1397+جدول قیمت ها

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری تا 30 دی 1397+جدول قیمت ها

  قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا و با نرخ ارز 85843 ریال به مدت یک هفته اعلام شد.
 • تصویب تغییرات اساسنامه خانه صنعت و معدن استان تهران + متن تغییرات

  تصویب تغییرات اساسنامه خانه صنعت و معدن استان تهران + متن تغییرات

  مجمع عمومی فوق العاده خانه صنعت و معدن استان تهران با تصویب تغییرات در اساسنامه به کار خود پایان داد.
 • افزایش حجم معاملات در بازار پلیمرهای ابر جاذب + اسامی بازارها

  افزایش حجم معاملات در بازار پلیمرهای ابر جاذب + اسامی بازارها

  بازار جهانی پلیمرهای سوپرجاذب برای کشاورزی در سال 2014 به میزان 184.7 میلیون دلار ارزش دارد و احتمالا در سال 2023 به میزان 327.4 میلیون دلار می رسد که از ...
 • افزایش حجم عرضه در بازار پلیمرها

  افزایش حجم عرضه در بازار پلیمرها

  بورس کالا هفته گذشته شاهد افزایش حجم عرضه در بازار پلیمرها بود که این رخداد، پتانسیلی برای رشد حجم معاملات به شمار می‌رود.
 • مطالعه فرآیندهای عملیاتی سیستم‌های لوله‌کشی آلومینیوم در مقایسه با لوله های آبیاری PVC

  مطالعه فرآیندهای عملیاتی سیستم‌های لوله‌کشی آلومینیوم در مقایسه با لوله های آبیاری PVC

  استفاده از لوله‌کشی پلاستیکی با استفاده از لوله های pvc در چند سال گذشته به شدت افزایش‌یافته است و کشاورزان بیشتری از این فنآوری استفاده می‌کنند که به بسیاری از نکات مثبت از جمله صرفه‌جویی در نیروی کار کمک می‌کند.
 • انفعال محرک‌ها در بازار پتروشیمی

  انفعال محرک‌ها در بازار پتروشیمی

  نوسان محدود حجم دادوستد پلیمرها در بورس کالا در کنار ثبات نسبی شاخص قیمت پلیمرهای دنیای اقتصاد حکایت از آرامشی کلی در این بازار دارد که با داده‌های زیرپوستی در آن همخوانی چندانی ندارد. در بازار داخلی هم میل به افت قیمت‌ها سرعت‌گیر مهمی در برابر رشد حجم معاملات و همچنین شاخص قیمتی بوده و تاکنون این روند اجازه بهبود چندانی هم به بازار نداده است.
 • داستان لوله های PVC که بیش از 40 سال زمین تشنه را سیراب می کنند

  داستان لوله های PVC که بیش از 40 سال زمین تشنه را سیراب می کنند

   این لوله ها از کجا آمدند؟ شاید کسی باور نمی کرد که به دلیل پهلو گرفتن یک کشتی خارجی در یکی از بنادر جنوب ایران در دهه پنجاه شمسی، سرنوشت محموله های آن تا به امروز نقش ماندگاری ایفا کنند... این کشتی حامل لوله و اتصالات پی وی سی بود...
 • مطالب علمی شادی حق دوست

  مطالب علمی شادی حق دوست

  شادی حق دوست کارشناس ارشد شیمی آلی و کارشناس فنی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی است. وی تا کنون مقالات علمی زیادی را به رشته تحریر درآورده است. حق دوست مدیریت کنترل کیفیت آریان غرب را در کارنامه خود دارد. وی همچنین چند دوره به عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه انتخاب شده است.
 • امکان خرید PVC-S60 برای تولیدکنندگان اتصالات/ تولید S60 توسط پتروشیمی بندر امام از اول بهمن

  امکان خرید PVC-S60 برای تولیدکنندگان اتصالات/ تولید S60 توسط پتروشیمی بندر امام از اول بهمن

  با درخواست انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی جهت امکان خرید گرید PVC-S60 از بورس کالا برای تولیدکنندگان اتصالات PVC موافقت شد.
 • رمز گشایی از بازار با مکانیزم تابلوخوانی

  رمز گشایی از بازار با مکانیزم تابلوخوانی

  در گزارش پیشین با عنوان«گام دوم برای تحلیل بازارهای پتروشیمیایی» به ابزار جدیدی برای تحلیل بازار اشاره کردیم که می‌تواند به تابلوخوانی بازار محصولات پتروشیمی با محوریت پلیمرها ختم شود. البته همان‌گونه که در گذشته عنوان شد تابلوخوانی رویکردی تحلیلی در بازار سهام است ولی با توجه به برخی مشابهت‌ها بین بازارهای مختلف، تلاش خواهیم کرد تا تابلوخوانی در بازار پلیمرها را هم به یک رویکرد مرسوم تحلیلی بدل کنیم؛ اگرچه از دشواری‌های خاص خود برخوردار است.
 • در سال ۲۰۱۹ چه چیز در انتظار بازارهای جهانی پلیمر است؟

  در سال ۲۰۱۹ چه چیز در انتظار بازارهای جهانی پلیمر است؟

  فعالان بازار پتروشیمی در میان جنگ تجاری ایالات متحده و چین، ترس از رکود اقتصاد جهانی و بازار پرنوسان نفت سال توفانی ۲۰۱۸ را پشت سر گذاشته و در حال حاضر بر عوامل موثر بر سه ماه اول سال ۲۰۱۹ تمرکز کرده‌اند.

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی