ارسال پاسخ

۲۴ بهمن ۱۴۰۱
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n5757

pvc-asso.ir

صادارت مواد خام و نیمه خام در سال آینده مشمول مالیات شد

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: براساس مصوبه این کمیسیون مقرر شد به میزانی که شرکت‌ها و صنایع برای تکمیل زنجیره ارزش، تحقیق و توسعه و تولید فناوری سرمایه گذاری می‌کنند، اعتبار مالیاتی دریافت کنند.

به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از خانه ملت ، سیدمحسن دهنوی  درباره مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ درخصوص صادارت مواد خام و نیمه خام، گفت: در قانون تولید جهش دانش‌بنیان که در مجلس یازدهم تصویب شد، برای عبور از خام‌فروشی و تولید مواد با ارزش افزوده بالاتر و تکمیل زنجیره ارزش مقرر شد، سود ناشی از صادارت مواد خام یا نیمه خام مشمول عوارض و مالیات شود تا از این محل موضوع تکمیل زنجیره ارزش محقق شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ضمن اینکه معافیت حقوق ورودی ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی که امکان تولید در داخل را دارند، نیز لغو و مقرر شد از منابع حاصل برای تولید داخل این ماشین آلات استفاده شود که این موضوع باید در بودجه سال آینده لحاظ می‌شد.

وی با بیان اینکه در جلسه شب گذشته کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مقرر شد در سال آینده صادارت مواد خام و نیمه خام مشمول مالیات و عوارض باشد، اضافه کرد: همچنین واردات ماشین‌آلاتی که امکان تولید در داخل را دارد نیز مشمول حقوق ورودی شدند تا از این منابع آن برای تولید داخل استفاده شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مصوبه کمیسیون تلفیق نکته بسیار مهمی داشت، تصریح کرد: مقرر شد به میزانی که شرکت‌ها و صنایع برای تکمیل زنجیره ارزش، تحقیق و توسعه و تولید فناوری سرمایه گذاری می‌کنند، اعتبار مالیاتی دریافت کنند در واقع مشوق بزرگی برای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه فناوری در صنایع بزرگ به ویژه صنعت پتروشیمی، پایین دست نفت و گاز و صنایع معدنی در نظر گرفته شد.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با توضیح مثالی به تشریح مطلب پرداخت و افزود: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق به طور مثال شرکتی که ماده پتروشیمی را به صورت نیمه خام صادر می‌کند، باید به ازای این صادرات مالیات پرداخت کند، اما اگر این شرکت در حوزه تکمیل زنجیره ارزش و... سرمایه گذاری کند، بخشودگی مالیات می‌گیرد. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد