ارسال پاسخ

۱ مهر ۱۳۹۶
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n1135

pvc-asso.ir

اکسترودر های تک مارپیچ با کنترل plc

کنترلر جدید، بهره وری را در ضایعات مواد سبک وزن افزایش می دهد. همچنین تغییرات عمده دانسیته بالک مواد اولیه سبک می تواند موجب کاهش قابل توجهی در توان خروجی اکسترودر شود.

گروه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی: Plc (programmable logic controllers) کنترلر های کامپیوتری قابل برنامه ریزی هستند که در کاربرد های صنعتی و تجاری دارای مقبولیت عمومی بسیار گسترده ای است. یک  plc در عمل ورودی ها را نظارت می کند، بر مبنای برنامه ای خاص تصمیم گیری می کند و خروجی ها را به گونه ای کنترل می کند که یک فرایند صنعتی به طور اتوماتیک انجام شود .

 

امروزه اکسترودر های رم  stuffer با کنترل  plc در دسترس است که بهره وری را با حذف تنظیمات توسط اپراتور برای بازیافت بخش عمده ای از ضایعات پلیمری دارای دانسیته بالک پایین مانند ورق ترموفرم و فیلم ها افزایش می دهد.

 

این کنترلر ها برای مواد اولیه سبک طراحی شده است، رم  stuffeدارای رم رفت و برگشتی پنوماتیک است در گلوگاه خوراک دهی نصب شده که مواد اولیه را به مارپیج هدایت می کند.

 

کنترل PLC به طور خودکار زمان حرکت رم را مطابق با تغییرات شدت جریان برق در اکستروژن ناشی از تغییرات دانسیته بالک مواد تنظیم می کند. Plc را می توان در اکسترودرهای موجود نیز ساخت. کنترلر PLC روی رم stuffer تغییرات بخش عمده ای از دانسیته بالک برای رسیدن به بیشترین خروجی را مهار می کند.

 

سندی گوتری رئیس  ADG گفت: کنترلر جدید، بهره وری را در ضایعات مواد سبک وزن افزایش می دهد، همچنین اظهار داشت که تغییرات عمده دانسیته بالک مواد اولیه سبک می تواند حدود 10 تا 20 درصد و یا حتی بیشترموجب کاهش قابل توجهی در توان خروجی اکسترودر شود.

 

کنترل   PLCبه طور خودکار تنظیمات برق را کنترل می کند و نیازی به تنظیمات اپراتور برای افزایش بهره وری نیست. از آن جایی که چرخه RAM  سرعت خوراک دهی به اکسترودر را کنترل می کند، PLCبه طور خودکار  ادامه تولید در یک سطح حداکثر، با مقیاس پوند در ساعت را تضمین می کند. یک اکسترودر  ram stuffer می تواند در خط بازیافت به گرانول استفاده شود.

 

گلو گاه خوراک دهی اکسترودر به طور قابل توجهی بزرگتر از اکسترودر های استاندارد است تا از توقف مواد سبک و ایجاد خفگی مواد در قسمت گلو گاه جلو گیری شود به گفته گوتری این گلوگاه برای تسهیل انتقال مواد و تعامل با مارپیچ طراحی شده است و به خصوص از لحاظ مصرف انرژی مقرون به صرفه تر از سیستم های مشابه است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد