ارسال پاسخ

۱۶ خرداد ۱۴۰۳
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n6988

pvc-asso.ir

تعرفه برق تجدیدپذیر برای دستگاه‌های اجرایی و صنایع اعلام شد

تعرفه برق تجدیدپذیر برای اعمال در قبوض برق دوره خرداد صنایع مشمول ماده ۱۶ قانون جهش تولید دانش بنیان اعلام شد.

به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از خبرگزاری تسنیم از وزارت نیرو، در راستای اجرای ماده سه آیین نامه اجرایی ماده 16 قانون جهش تولید دانش بنیان و بر اساس مصوبه شورای عالی انرژی، صنایع با قدرت مصرف بیش از یک مگاوات موظفند 2 درصد از برق مصرفی خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند. همچنین بر طبق این مصوبه، دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده پنج قانون خدمات کشوری موظفند پنج درصد برق مصرفی را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند.

بنا بر این گزارش در صورتی که مشترکان صنعتی و دستگاه های اجرایی مشمول، تکلیف خود را انجام نداده باشند، بهای برق مصرف در دوره خرداد به ازای هر کیلووات ساعت 32 هزار و 297 ریال به عنوان تعرفه مشترکان صنعتی و 43 هزار و 500 ریال به عنوان تعرفه دستگاه‌های اجرایی محاسبه خواهد شد.

بر اساس ماده 16 قانون جهش تولید دانش بنیان که در سال 1401 برای اجرا به دولت ابلاغ شده است، صنایع با قدرت مصرف بیش از یک مگاوات موظفند معادل یک درصد از برق مورد نیاز سالانه خود را از طریق احداث نیروگاه های تجدیدپذیر تامین کنند و این میزان در پایان سال پنجم حداقل به پنج درصد می‌رسد و در غیر این صورت وزارت نیرو موظف است درصد ذکر شده از برق مصرفی این صنایع را با تعرفه برق تجدیدپذیر محاسبه کرده و از صنایع اخذ کند.

همچنین در راستای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و با هدف اجرای ماده هشت مصوبات شورای عالی انرژی، کلیه دستگاه‌هایی اجرایی موضوع ماده پنج قانون خدمات کشوری موکلفند سالانه پنج درصد مصرف برق خود را تا رسیدن به سهم 20 درصد مصرف سال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند. به عبارتی دیگر مشترکان مشمول در سال 1403، پنج درصد برق مصرفی خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و در طول مدت چهارسال (سالانه پنج درصد) تا 20 درصد افزایش دهند.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد