ارسال پاسخ

۲۸ مهر ۱۳۹۸
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n2465

pvc-asso.ir

 معرفی فرایند جدید برای توسعه پلی آمیدهای زیستی با استفاده از ترپن ها در K2019

انستیتوی مهندسی و بیو تکنولوژی Fraunhofer جایگزینی پایدار برای پلاستیک های تولید شده بر پایه نفتی با استفاده از ترپن ها که در چوب های غنی از رزین یافت می شود، ایجاد کرده است.

سرویس ترجمه انجمن لوله و اتصالات پی وی سی: انستیتوی مهندسی و بیو تکنولوژی بین المللی Fraunhofer در حال استفاده از یک فرایند جدید و اختراع اخیرا ثبت شده برای توسعه ی پلی آمیدهای جدید از ترپن-3- کارین ماده باقیمانده از صنعت سلولز، است.پلی آمیدهای زیستی کارامید-R و کارامید-S تولید شده با استفاده از این فرایند، کلاس جدیدی از پلی آمیدها با خواص حرارتی برجسته هستند. محققان  Fraunhofer این محصول جدید را درنمایشگاه  K معرفی می کنند.(سالن 7-Stand SC01)

 

از ضایعات چوب تا پلیمرهایی با عملکرد بالا

انستیتوی مهندسی و بیو تکنولوژی Fraunhofer جایگزینی پایدار برای پلاستیک های تولید شده بر پایه نفتی با استفاده از ترپن ها که در چوب های غنی از رزین یافت می شود، ایجاد کرده است.این مواد طبیعی در مخروطیان مانند کاج، کاج اروپایی یا صنوبر در دسترس است. در تولید خمیر کاغذ که چوب برای جداسازی الیاف سلولز شکسته می شود، ترپن ها در مقیاس زیاد به عنوان محصول جانبی روغن تربانتین، جدا می شوند.

 

 در این پروژه مشترک، ترپن ها به عنوان ساختار اصلی پلی آمیدهای زیستی استفاده میشود. محققان Fraunhofer IGB،Bio،Electro و BioCat در بهینه سازی سنتز لاکتام ها از3-کارین و به دنبال آن پلیمریزاسیون برای سنتز کارامید-S و کارامید-R به عنوان کلاس جدید ار پلی آمید های مبتنی بر ترپن موفق شدند.

 

خواص حرارتی عالی

ساختار شیمیایی ماده طبیعی 3-کارین که تا به امروز به ندرت مورد استفاده تجاری بوده و دسترسی به آن از طریق خوراک پتروشیمی بسیار دشوار است، منجر به تولید پلی آمیدهای جدیدی شده که حاوی ساختارهای حلقوی در امتداد زنجیره ی پلیمر است.

 

با توجه به این حلقه ها کارامید-S  و کارامید –R از ویژگی های حرارتی فوق العاده در مقایسه با پلی آمیدهای استاندارد برخوردارند: دمای نرم شوندگی ( انتقال شیشه ای) بالاتر از 110درجه سانتی گراد است.

(سالن 7-Stand SC01)

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد