ارسال پاسخ

۱۴ شهریور ۱۴۰۲
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n6300

pvc-asso.ir

واحدهای شهرک‌های صنعتی اشتهارد مشمول معافیت مالیاتی شدند

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: با تصویب مجدد هیات وزیران و اضافه‌ شدن یک تبصره به بند (الف) ماده یک آئین نامه اجرایی بند (د) ماده ۱۳۲ اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم، واحدهای تولیدی و معدنی مستقر در شهرک‌های صنعتی اشتهارد که پروانه بهره‌برداری آنها از ابتدای سال ۹۵ و بعد از آن صادر شده نیز مشمول معافیت مالیاتی شدند.

به گزارش انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از خبرگزاری برنا از استان البرز، پرهام رضایی با اشاره به استقرار بخش مهمی از ظرفیت‌های صنعتی البرز در شهرستان اشتهارد بیان کرد: اشتهارد به نوعی قطب صنعت استان البرز است، به همین دلیل موضوع بهره‌مندی صنایع مستقر در این شهرستان از معافیت‌های موضوع ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم تاثیر قابل توجهی در عملکرد اقتصادی استان خواهد داشت.

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: موضوع بهره‌مندی صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی شهرستان اشتهارد از معافیت‌های مالیاتی به عنوان یک مطالبه جدی از سوی فعالان اقتصادی البرز از تریبون شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی استان بارها در حضور استاندار و مسئولان ملی مطرح شده است.

وی ادامه داد: تا قبل از اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ صنعتی اشتهارد از تاریخ اخذ پروانه بهره‌برداری به مدت ۴ سال و به میزان ۸۰درصد از معافیت مالیات ابرازی بهره‌مند بودند.

رضایی عنوان کرد: بعد از اصلاح قانون مذکور و حذف معافیت‌های مالیاتی ماده ۱۳۲ برای واحدهای مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد به علت استقرار در خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری مرکز تهران(با احتساب فاصله هوایی)، مجدد از سوی دبیرخانه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان، درخواست فعالان اقتصادی در خصوص استمرار این معافیت‌های مالیاتی از نهادها و دستگاه‌های اجرایی مربوطه در سطح ملی و استانی پیگیری و منتج به مصوبه مورخ ۲۵ خردادماه سال ۹۹ هیات وزیران شد.

وی بیان کرد: از تاریخ صدور تصویب‎نامه هیات وزیران در خردادماه سال ۹۹ مجدد معافیت‌های مالیاتی برای واحدهای تولیدی و معدنی مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد برقرار شد، متعاقب آن موضوع به دلیل عدم تسری معافیت مالیاتی مذکور در مصوبه فوق به واحدهایی که پروانه بهره‌برداری آنها از ابتدای سال ۹۵ تا زمان صدور تصویب‌نامه هیات وزیران در سال ۹۹ صادر شده بود، توسط اتاق بازرگانی البرز مورد پیگیری قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به دستاوردهای کسب شده در خصوص پیگیری معافیت مالیاتی برای واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در اشتهارد و دارای پروانه بهره‌برداری صادره در سال‌های ۹۵ تا ۹۹ گفت: در این زمینه به استناد مصوبه ۱۱ خردادماه سال ۱۴۰۱ هیات وزیران، آن تعداد از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی شهرستان اشتهارد که پروانه بهره‌برداری آنها از تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۴ صادر شده بود نیز مشمول معافیت مالیاتی شدند که این مصوبه به دلیل شکایت یک فرد به دیوان عدالت اداری و وارد شدن ایرادات شکلی به آن ابطال گردید.

وی با اشاره به اقداماتی که در سال جاری به منظور بررسی بیشتر موضوع معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی شهرستان اشتهارد از سوی دبیرخانه شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی استان انجام شد، گفت: این موضوع به دلیل حائز اهمیت بودن در یک‌صدمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی استان البرز که در تاریخ ۲۴ تیرماه امسال برگزار شد، طرح و پس از تایید پیشنهاد اتاق بازرگانی البرز مقرر شد که مراتب طی مکاتبه‌ای با امضاء استاندار البرز و رئیس شورا با معاون اول رئیس جمهور پیگیری شود.

رضایی عنوان کرد: در نتیجه تمامی اقدامات انجام شده در این زمینه و بر اساس مصوبه جلسه یکم شهریورماه سال جاری هیات وزیران، تمامی واحدهای تولیدی و معدنی مستقر در شهرک‌های صنعتی شهرستان اشتهارد مشمول معافیت مالیاتی ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم شدند.

وی متذکر شد: از تدابیر و اقدامات حمایتی و موثر استاندار البرز و رئیس شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی استان و همراهی مدیرکل محترم امور مالیاتی البرز و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان که به منظور تحقق این مطالبه بر حق فعالان اقتصادی استان تلاش داشته‌اند، تشکر و قدردانی می‌شود.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد