ارسال پاسخ

۱۱ مرداد ۱۴۰۱
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n5293

pvc-asso.ir

امضای تفاهم نامه سه جانبه برای توسعه صادرات غیرنفتی به عمان

سازمان توسعه تجارت، سازمان شهرک‌ های صنعتی و اتاق بازرگانی ایران و عمان به منظور توسعه صادرات کالا‌های غیرنفتی تفاهم نامه امضا کردند.

به گزارش انجمن پی وی سی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سازمان توسعه تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و ‎اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان به منظور ارتقای سهم حضور تولیدکنندگان و صنعت‌گران کشور در نمایشگاه‌های تخصصی عمان، توسعه صادرات کالا‌های غیرنفتی ایرانی به این کشور و افزایش حجم مبادلات تجاری با عمان از طریق ارائه مشوق‌ها و حمایت‌های یارانه‌ای به شرکت‌های توانمند تولیدی یا صادراتی بخش خصوصی تفاهم نامه مشترک امضا کردند.
علیرضا پیمان پاک اقدامات انجام شده در جهت بهبود و ارتقای ارتباطات میان اتاق بازرگانی ایران و عمان را بسیار خوب و موثر توصیف کرد و با اشاره به راه‌اندازی خط مستقیم دریایی میان ایران و عمان گفت: مسائل ضمانتی مانند صندوق ضمانت صادرات در مرحله ارائه خدمات قرار دارد و برای استفاده از ظرفیت‌ها و امتیازات توسعه تجارت تلاش‌های موثر انجام گرفته است.
رئیس سازمان توسعه تجارت حمایت‌ها و پشتیبانی‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی را یکی از این امتیاز‌ها برشمرد و افزود: براساس این تفاهم‌نامه، حمایت‌ها و برنامه‌ها برای اعزام هیات‌ها و برگزاری نمایشگاه‌ها در کشور عمان هدفمندتر خواهد شد.
پیمان‌پاک امضای این تفاهم نامه را در امتداد اقدامات کلان سازمان توسعه دانست و گفت: این تفاهم نامه امضا شد تا تمام اموری که در دولت در راستای توسعه تجارت صورت می‌گیرد، یکپارچه، منظم و طبق برنامه شود و بیشترین تاثیر را در تجارت با کشور‌های همسایه داشته باشد.
این تفاهم نامه در نشست صبح امروز علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت، علی رسولیان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و محسن ضرابی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان به امضا رسید.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد