ارسال پاسخ

۲۸ خرداد ۱۴۰۱
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n5099

pvc-asso.ir

تنفس یکساله برای دریافت مالیات کارتخوان‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس از موافقت وزیر صمت برای تنفس یکساله در مورد دریافت مالیات کارتخوان‌ها خبر داد و گفت:‌ در پیگیری و صحبت‌هایی که با وزیر صمت داشتم، وی با تنفس یکساله برای اخذ مالیات از گردش مالی کارتخوان‌ها موافقت کرد.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اجرای قانون سامانه‌های فروشگاهی گفت: ما امروز حدود 7 میلیون دستگاه کارتخوان داریم که حساب‌های متناظر با آن متعلق به اشخاص مختلفی است که این مسئله موجب التهاب در بازار می‌شود.

وی افزود: اقدام دولت در دریافت مالیات از تراکنش‌های مالی دستگاه‌های کارتخوان اقدامی درستی است اما لازم است تا زیرساخت‌های آن فراهم شود تا زمینه برای التهاب در بازار فراهم  نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در پیگیری و صحبت‌هایی که با وزیر صمت داشتم، آقای فاطمی امین با تنفس یکساله برای اخذ مالیات از گردش مالی کارتخوان‌ها موافقت کرد.

یوسفی خاطرنشان کرد: بنا شد چه از ظرفیت قانونگذاری در مجلس و چه مصوبه هیأت دولت و چه نامه‌نگاری این تنفس یکساله در دریافت مالیات از گردش مالی کارتخوان‌ها اجرایی شود و از ابتدای سال 1402 ما این موضوع را اجرایی کنیم.

وی افزود: اگر لازم باشد ما در مجلس برای دادن تنفس یکساله به دریافت مالیات از گردش مالی کارتخوان‌ها طرح دوفوریتی خواهیم داد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد