ارسال پاسخ

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n3688

pvc-asso.ir

گره فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی

قطعی یکی از استعلام‌های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی کارت‌های بازرگانی طی حدود یک ماه گذشته که موجب توقف فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی شده است، به‌رغم پیگیری‌های مکرر هنوز برطرف نشده و نارضایتی شدید تجار و فعالان اقتصادی را در سال پشتیبانی و مانع‌زدایی به‌دنبال داشته است. اینک وزارت کشور هم به این موضوع واکنش نشان داده و از رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه‌قضائیه خواستار اقدام عاجل در رفع این قطعی شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از مهر، بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای در این نامه که خطاب به زارع‌پور، رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه‌قضائیه نوشته شده است، با اشاره به مکاتبات قبلی مسوولان ذی‌ربط با قوه‌قضائیه برای حل مشکل قطعی، خواستار اقدام عاجل برای حل این مشکل شده است.

 

پس از اینکه از اوایل سال جدید، خبر «قطعی استعلام سابقه محکومیت سامانه اعتبارسنجی کارت‌های بازرگانی از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضائیه» خبرساز شد و پیگیری‌های مختلفی توسط وزارت صمت و اتاق بازرگانی ایران به‌عنوان متولیان اصلی کارت بازرگانی انجام شد که هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

همچنین معاون اتاق بازرگانی ایران و نیز مدیر صدور کارت بازرگانی اتاق تهران طی مصاحبه‌های جداگانه‌ای از مشکلات ایجادشده به‌دلیل قطعی مذکور و نارضایتی شدید تجار و فعالان اقتصادی خبر داده و خواستار رفع مانع ایجادشده توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضائیه در سال پشتیبانی و مانع‌زدایی شده‌اند. علاوه‌بر این سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز طی مصاحبه‌ای از اقدامات این ستاد در زمینه مکاتبه با معاون قضائی دادستانی کل کشور و نماینده قوه‌قضائیه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد که به نامه دادستانی کل کشور با مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضائیه منتهی شده است؛ ولی با این حال طبق بررسی‌های انجام‌شده، هنوز «قطعی ایجادشده» برقرار بوده و در کمال تعجب مشکلات فعالان اقتصادی ناشی از آن در سال پشتیبانی و مانع‌زدایی ادامه دارد.

 

اینک در تازه‌ترین اقدام، وزارت کشور طی نامه‌ای به رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضائیه، ضمن اشاره به مبانی قانونی و ضرورت ایجاد زمینه دسترسی وزارت صمت به سامانه سجل قضایی، اقدام عاجل به منظور رفع مشکلات مطرح‌شده را درخواست کرده است.

 

وزیر کشور، نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور است و وزارت کشور پیش از این نیز طی مکاتباتی با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخواست کرده بود که رفع مشکل ایجادشده برای سامانه اعتبارسنجی کارت‌های بازرگانی پیگیری شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد