ارسال پاسخ

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n3645

pvc-asso.ir

ژاپنی‌ها از ضایعات پلاستیک اتیلن تولید می‌کنند

دو شرکت‌ تولیدکننده مواد شیمیایی ژاپن در حال اجرای پروژه‌ای برای تبدیل ضایعات پلاستیک به پلی‌الفین هستند و در گام نخست هدف آنها ایجاد یک کارخانه برای تولید اتیلن است.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از نیپنا ، شرکت‌های سومیتمو کمکیال (Sumitomo Chemical) و سکیسویی کمیکال (Sekisui Chemical) در حال اجرای پروژه‌ای برای تبدیل ضایعات پلاستیک به پلی‌الفین هستند و در گام نخست هدف آنها ایجاد یک کارخانه آزمایشی (پایلوت) برای تولید اتیلن است.

 

سومیتمو کمکیال با کارخانه متعلق به شرکت ژاپنی مهندسی تویو Toyo Engineering برای ساخت یک کارخانه آزمایشی تولید اتیلن از اتانول تولیدشده از زباله‌های پلاستیکی همکاری می‌کند.

 

این کارخانه آزمایشی (پایلوت) در کارخانه سومیتمو چیبا (Sumitomo Chiba) در نزدیکی شهر توکیو، پایتخت ژاپن، احداث می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است در سال مالی آوریل 2022 تا مارس 2023 راه‌اندازی شود.

 

سکیسویی کمیکال حجم نامشخصی از اتانول تولیدی از ضایعات پلاستیک را به این کارخانه آزمایشی عرضه می‌کند، ظرفیت تولید اتیلن این کارخانه اعلام نشده است.

 

با توجه به افزایش روزافزون زباله‌های پلاستیکی و تهدید جدی آنها برای محیط زیست دریایی، انتظار می‌رود تقاضا برای بازیافت زباله‌های پلاستیکی در بخش صنعت افزایش یابد.

 

بازیافت زباله‌های پلاستیکی برای تولید سوخت نیز به کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی و فرآروده‌های پالایشی مانند نفتا در صنعت پتروشیمی کمک می‌کند.


بر اساس داده های وزارت تجارت و صنعت ژاپن، شرکت‌های شیمیایی ژاپن در سال 2020 حدو چهار میلیون و 700 هزار بشکه نفتا مصرف کردند که نسبت به پارسال کاهش پنج درصدی را نشان می‌دهد.

 

این دو شرکت شیمیایی ژاپنی از فوریه گذشته با هدف بهره‌گیری بیشتر از فناوری نو شرکت سکیسویی کمیکال که در دسامبر سال 2017 میلادی توسعه یافت و توان تبدیل ضایعات پلاستیک به اتانول را دارد، در پروژه اقتصاد دایره‌ای همکاری می‌کنند.

 

شریکان این پروژه در نظر دارند تولید آزمایشی اتیلن از اتانول تولیدشده از ضایعات پلاستیک را در بازه زمانی سال‌های 2022 تا 2023 آغاز و فعالیت تجاری خود را در فاصله سال‌های 2025 تا 2026 آغاز کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی

 

اخبار مرتبط