ارسال پاسخ

۲۸ بهمن ۱۳۹۸
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n2632

pvc-asso.ir

کرونا تولید پتروشیمی‌های چین را کاهش داد

شرکت پتروشیمی هنگلی چین همزمان با گسترش ویروس کرونا در این کشور تولید خود را ۹۰ درصد کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از رویترز، سخنگوی شرکت پتروشیمی هنگلی اعلام کرد: بزرگ‌ترین شرکت خصوصی فعال در صنایع شیمیایی و پالایشی در پی شیوع ویروس کرونا و پیامدهای منفی آن برای شرایط تقاضا، ظرفیت بهره‌گیری از مجتمع پالایشی و پتروشیمی خود را از ۱۰۹ درصد به ۹۰درصد رساند.  کاهش نرخ عملیات در مجتمع پالایشی و پتروشیمی با ظرفیت فرآوری روزانه ۴۰۰ هزار بشکه در دالیان چین معادل ۱۷ درصد یا فرآوری روزانه ۷۶ هزار بشکه نفت است.

 

 براساس این گزارش، شرکت هنگلی همچنین فعالیت واحد رفرمینگ یا ظرفیت تولید سالانه ۲/ ۳ میلیون تن، یکی از سه واحد درحال فعالیت خود را به‌دلیل ترکیبی از مشکلات فنی و بازار، متوقف کرده است.  سخنگوی شرکت هنگلی به خبرگزاری رویترز گفت: ما در نظر داریم فعالیت این واحد را به‌منظور انجام عملیات نگهداری با هدف برطرف کردن بعضی از مشکلات فنی، متوقف کنیم.

 

 وی ادامه داد: به‌نظر می‌رسد اکنون با توجه به کاهش تقاضا برای فرآورده‌های پالایشی و پتروشیمی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، بهترین زمان برای انجام این کار و تصمیم است.  یک منبع مطلع دیگر از فعالیت‌های شرکت هنگلی اعلام کرد: از آنجا که هنگلی نیاز بازار برای دو ماه آینده را از پیش تامین می‌کند، شرایط فروش فرآورده‌های پالایشی و پتروشیمی این شرکت هموار بوده است.  

 

در صورت کاهش تقاضا برای محصولات پتروشیمی، شرکت هنگلی عملیات تولید در واحد تازه‌راه‌اندازی شده اسید ترفتالیک خالص (PTA) خود را از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد