ارسال پاسخ

۹ تير ۱۳۹۸
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n2299

pvc-asso.ir

راهنمای مراحل ثبت پروانه‌های صادراتی عراق و افغانستان در سامانه جامع تجارت

بانک مرکزی از صادرکنندگان به کشورهای عراق و افغانستان خواسته پروانه‌های صادراتی خود را در سامانه جامع تجارت درج کنند؛ اقدامی که به منظور بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور انجام شده است.

چند روز گذشته بانک مرکزی از صادرکنندگان به کشورهای عراق و افغانستان خواست پروانه‌های صادراتی خود را در سامانه جامع تجارت درج کنند که در ادامه مراحل انجام آن به صورت گام به گام آمده است.

 

بر اساس این بخشنامه بانک مرکزی از صادرکنندگان به کشورهای عراق و افغانستان که در بازه زمانی فروردین ۱۳۹۷ تا ۱۶ مردادماه ۱۳۹۷، معادل ریالی ارز متعلقه را بر اساس اسناد و مدارک مثبته دریافت کرده‌اند، برای ثبت شماره پروانه صادراتی خود به «سامانه جامع تجارت» مراجعه کنند.

 

صادرکنندگان برای ثبت شماره در سایت از تاریخ نهم تا ۲۰ تیرماه امسال فرصت دارند.

 

مراحل ثبت پروانه‌های صادراتی عراق و افغانستان به این شرح است:

صادرکنندگان می‌توانند با مراجعه به بخش عملیات ارزی ، مدیریت ارز حاصل از صادرات <<درگاه ثبت پروانه‌های صادراتی عراق و افغانستان، پروانه‌های صادراتی خود را اظهار کنند.

 

پس از تائید پیغام ظاهر شده، پروانه‌های استعلام شده شما در «لیست پروانه‌های اظهار شده جهت ارسال به بانک مرکزی» قرار می‌گیرند. در صورتی که تمایل به حذف پروانه خود از این لیست دارید، می‌توانید بر روی گزینه «حذف» کلیک کنید. در این صورت وضعیت پروانه در جدول به حالت «حذف شده» تغییر می‌کند.(ثبت مجدد پروانه‌های حذف شده بلامانع است».)

 

در صورتی که در زمان استعلام پروانه با خطای «این پروانه قبلاً توسط شما ثبت شده است»، مواجه شدید می‌توانید پس از حذف آن پروانه از «لیست پروانه‌های اظهار شده جهت ارسال به بانک مرکزی»، مجدداً آن را استعلام و ثبت کنید.

 

بخش «درگاه ثبت پروانه‌های صادراتی عراق و افغانستان» در سامانه جامع تجارت به صورت موقت طراحی شده است و پس از پایان مهلت اعلام شده توسط بانک مرکزی (۲۰ تیرماه ۱۳۹۸) غیرفعال می‌شود و اطلاعات پروانه‌های موجود در «لیست پروانه‌های اظهار شده جهت ارسال به بانک مرکزی» که در وضعیت «منتظر ارسال به بانک مرکزی» قرار دارند، جهت اعلام نظر به بانک مرکزی ارسال می‌شوند. پس از آن، نتیجه بررسی بانک مرکزی در ستون وضعیت به کاربران نمایش داده خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد