آرشیو رویدادها

 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 374,747 ریال اعلام شد.
 • 11 پیشنهاد بخش خصوصی برای رونق صادرات غیرنفتی

  11 پیشنهاد بخش خصوصی برای رونق صادرات غیرنفتی

  اتاق ایران 11 پیشنهاد بخش خصوصی برای رفع مشکلات و تنگناهای موجود بر سر راه رونق صادرات غیرنفتی را اعلام کرد.
 • تغییر استراتژی توسعه صنعت پتروشیمی

  تغییر استراتژی توسعه صنعت پتروشیمی

  قائم‌مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: به‌نظر می‌رسد با لغو معافیت‌‌‌های صادراتی محصولات پتروشیمی استراتژی حاکم بر این صنعت بعد از ۴‌دهه تغییر کرده است و نظر کارشناسی من در این‌‌‌خصوص این است که این موضوع برای صنعت پتروشیمی و توسعه آن اصلا مناسب نیست.
 • پیمان‌سپاری ارزی و حمل‌ونقل؛ دو چالش عمده صادرکنندگان

  پیمان‌سپاری ارزی و حمل‌ونقل؛ دو چالش عمده صادرکنندگان

  احمدرضا فرشچیان، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در روز ملی صادرات، دو مساله «پیمان‌سپاری ارزی» و «حمل‌ونقل» را از جمله چالش‌های عمده صادرکنندگان برشمرد و خواستار رسیدگی عاجل مسئولان به این دو مساله شد.
 • حقوق کارگران هفته آینده ترمیم می شود؟

  حقوق کارگران هفته آینده ترمیم می شود؟

  اینطور که وزیرکار اعلام کرده است قرار است در هفته ی پیش رو موضوع ترمیم حقوق کارگران اطلاع رسانی شود, حالا باید دید مطابق درخواست جامعه کارگری حقوق کارگران ترمیم می شود یا خیر؟
 • بانک مرکزی صادرکنندگان را زیر فشار قرار داد| خطر حذف ۴.۸ میلیارد دلار صادرات

  بانک مرکزی صادرکنندگان را زیر فشار قرار داد| خطر حذف ۴.۸ میلیارد دلار صادرات

  دستورالعمل جدید بانک مرکزی صنایع قیر، هیدروکربن، روانکارها و ... را مکلف کرده که ارز خود را با نرخ ۳۸ هزار تومان بفروشند در حالی که نرخ خوراک آن ها با ۴۳ هزار تومان تامین می شود.
 • پارادوکس مالی حمایت از تولید

  پارادوکس مالی حمایت از تولید

  شرایط تامین مالی بنگاه‌های صنعتی تا جایی رو به وخامت نهاده که در سال رونق تولید، به بزرگ‌ترین معضل صنعتگران تبدیل شده است. برآیند سخنان فعالان اقتصادی نشان می‌دهد تامین مالی از طریق بانک‌ها به دلیل شرایط سختگیرانه، آنها را از درخواست تسهیلات منصرف می‌کند. همچنین سایر ابزارها نیز قادر به تامین مالی بنگاه‌های صنعتی نیستند.
 • مشکلات متعدد مؤدیان بخش خصوصی با بوروکراسی مالیات‌ستانی

  مشکلات متعدد مؤدیان بخش خصوصی با بوروکراسی مالیات‌ستانی

  نشست هفتم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور محمدهادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی، برگزار شد و طی آن نمایندگان بخش خصوصی مشکلات متعدد فرآیند مالیات‌ستانی از بنگاه‌های بخش خصوصی را با او در میان گذاشتند و پاسخ‌های او را شنیدند. در این نشست هم‌چنین در مورد کاهش نرخ تشکیل سرمایه، افزایش نرخ استهلاک و روند نزولی جذب سرمایه خارجی هشدار داده شد.
 • تعامل استاندارد با تشکل های تخصصی، شاه کلید استقرار استاندارد در کشور

  تعامل استاندارد با تشکل های تخصصی، شاه کلید استقرار استاندارد در کشور

  ادارات استاندارد به تنهایی و بدون استفاده از توان تخصصی انجمن ها، ابزار و ‌امکانات لازم برای استقرار کیفیت محصولات در بازار را ندارند. روز دوشنبه ۲۴ / ۰۷/ ۱۴۰۲ ، مدیر کل استاندارد استان تهران در نشستی مشترک با تعدادی از اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و‌اتصالات پی وی سی و برخی مدیران آن اداره کل، ضمن تبریک هفته استاندارد به ارائه گزارشی از آمار و روند ارتقای فرآیندهای استاندارد در بخش های مختلف از جمله استاندارد سازی، شفافیت، ارزیابی انطباق، هوشمندسازی و سایر بخش ها پرداخت.
 • افت تولید و فروش بنگاه‌های تولیدی در بازه یکساله

  افت تولید و فروش بنگاه‌های تولیدی در بازه یکساله

  نگاهی به داده‌های موجود از شاخص تولید، فروش و قیمت صنایع بورسی در شهریورماه امسال نشان می‌دهد که با عبور از تابستان و چالش بزرگ قطعی برق که میزان تولید بنگاه‌های تولیدی را پایین آورده بود؛ شرایط نسبت به مرداد ماه بهتر شده و شاخص‌ها رشد کرده‌اند؛ اما نزول شاخص‌ها از بازه ماهانه به دوره یکساله تغییر جهت داده‌اند.
 • ورق در رینگ جهانی برمی‌گردد؟

  ورق در رینگ جهانی برمی‌گردد؟

  تاثیر آغاز جنگ در خاورمیانه بر معاملات محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی به مراتب محدودتر از تاثیر آن در رینگ جهانی بود و به این ترتیب درحالی که تکانه‌های جنگ به رونق رینگ داخلی انجامید، از نرخ اغلب گروه‌های کالایی محصولات پلیمری و شیمایی کاسته شد.
 • ثبات نرخ ارز تداوم خواهد داشت/ پیش‌بینی نرخ دلار تا پایان سال

  ثبات نرخ ارز تداوم خواهد داشت/ پیش‌بینی نرخ دلار تا پایان سال

  عضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به آزادسازی منابع ارزی مسدود شده گفت: دیپلماسی ایران با کشورهای منطقه به ویژه کشور عربستان افزایش‌یافته، بنابراین شاهد تلاطمات شدید در بازار ارز نخواهیم بود.
 • جنگ رینگ پلیمرها را داغ کرد

  جنگ رینگ پلیمرها را داغ کرد

  آتش جنگ در خاورمیانه به رونق رینگ محصولات پتروشیمی در بازار داخل و افزایش حجم و ارزش معاملات این بخش انجامید؛ اما تاثیر مثبتی بر قیمت‌های پایه نگذاشت. با وجود این، استمرار جنگ میان نیروهای حماس و اسرائیل و موضع‌‌‌گیری سایر کشورها در این جنگ می‌‌‌تواند آرامش رینگ جهانی پتروشیمی‌‌‌ها را در میان‌مدت برهم ریخته و سیگنال افزایشی موثری برای بازارها به ارمغان آورد.
 • ارزش آفرینی صنایع پایین دست در گرو تعامل و هم افزایی صنایع بالادست با زنجیره ارزش (صفر تا صد اصلاح کیفیت PVC S-57 )

  ارزش آفرینی صنایع پایین دست در گرو تعامل و هم افزایی صنایع بالادست با زنجیره ارزش (صفر تا صد اصلاح کیفیت PVC S-57 )

  پیگیری های انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی چگونه به اصلاح کیفیت PVC S-57 تولیدی مجتمع پتروشیمی آبادان منجر شد؟ چه تغییراتی در بسته بندی این محصول و پالت های آن انجام شده است؟ فرایندهای تولید پودر پی وی سی در مجتمع پتروشیمی آبادان چگونه است؟ و... جزییات پیگیری این موضوع و بازدید از مجتمع پتروشیمی آبادان را در این گزارش می خوانید.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 374623 ریال اعلام شد.
 • بند مربوط به خوراک پتروشیمی‌ها، به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

  بند مربوط به خوراک پتروشیمی‌ها، به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

  سازوکار اختصاص محصولات صادراتی پیش‌فروش‌نشده پتروشیمی‌ها به خوراک آن‌ها و مجتمع‌های مربوطه، طبق لایحه برنامه هفتم توسعه به کمیسیون تلفیق برنامه ارجاع شد.
 • وضعیت برزخی ۱۱صنعت

  وضعیت برزخی ۱۱صنعت

  تامین مالی، تامین مواد اولیه، شاخص‌‌‌های به‌کارگیری نیروی انسانی و مسائل ارزی سد راه تجارت، باعث شده‌اند تا نتوان آینده واضحی را برای تولید صنایع در مهرماه پیش‌بینی کرد. تنها ۴صنعت از ۱۱صنعت منتخب با رشد قابل‌توجهی در زمینه شاخص انتظارات تولید در ماه آینده مواجه شده‌‌‌ و ۴صنعت افت و ۳صنعت ثباتی نسبی را به خود دیده‌اند.
 • جزئیات تازه از مدل جدید ثبت سفارش واحدهای تولیدی و بازرگانی/ کاهش ۱۵ درصدی واردات کالای تجاری

  جزئیات تازه از مدل جدید ثبت سفارش واحدهای تولیدی و بازرگانی/ کاهش ۱۵ درصدی واردات کالای تجاری

  در تازه ترین تغییرات اعمال شده در سامانه جامع تجارت امکان مشاهده سهمیه و پرونده‌های استفاده کننده از آن فراهم شد.
 • دلایل سقوط تجارت ایران و ترکیه

  دلایل سقوط تجارت ایران و ترکیه

  دلایل گوناگونی منجر به کاهش تجارت ایران با ترکیه شده که از جمله آنها می توان به «ظهور بازارهای جدید برای صادرات محصولات پتروشیمی ایران و همچنین بوجود آمدن تغییراتی در نیازهای بازار ترکیه» اشاره کرد که از سمت مقامات ایرانی توجهی به این موضوع نشد و در واقع تولید صادراتی مناسب با بازار ترکیه شکل نگیرد.
 • استمرار مشکلات تامین مواد اولیه، نقدینگی و نیروی متخصص برای بنگاه‌های اقتصادی

  استمرار مشکلات تامین مواد اولیه، نقدینگی و نیروی متخصص برای بنگاه‌های اقتصادی

  شاخص شامخ در شهریورها بهبود پیدا کرده و به قله چهارماهه برگشته است؛ درحالی‌که میزان صادرات و فروش داخلی بنگاه‌ها برای سومین ماه متوالی کاهش بوده و مشکلات تأمین مواد اولیه، نقدینگی و نیروی کار متخصص پابرجا مانده است.