آرشیو رویدادها

 • نامه الزام تأیید خریدار در سامانه جامع تجارت، اصلاح می شود

  نامه الزام تأیید خریدار در سامانه جامع تجارت، اصلاح می شود

  موضوع درخواست ابطال یا اصلاح نامه قائم مقام وزیر صمت در خصوص الزام تأیید خریدار در سامانه جامع تجارت برای محصولات پتروشیمی، در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و رئیس انجمن لوله و اتصالات پی وی سی، دیدگاه های این تشکل را برای مسئولان حاضر در این نشست بیان کرد.
 • واردات پی وی سی به اوکراین در سال 2021، کاهش و صادرات افزایش یافت

  واردات پی وی سی به اوکراین در سال 2021، کاهش و صادرات افزایش یافت

  واردات پلی وینیل کلراید سوسپانسیون (spvc) به اوکراین در سال 2021 نسبت به مدت مشابه در سال 2020، 20% کاهش یافت و به حدود 26700 تن رسید. براساس گزارش MRC DataScope، فروش صادراتی pvc اوکراین در سال 2021، 23% نسبت به سال گذشته افزایش یافته است .
 • تمام محصولات

  تمام محصولات "اروند" به فروش رسیدند

  پتروشیمی اروند محصول دیگری را نیز در بورس کالا مورد عرضه قرار داد که آن مربوط به «پلی وینیل کلراید ۶۵ S» بود.
 • تمدید فرصت اتصال کارت‌خوان‌ها به پرونده مالیاتی، تا آخر بهمن

  تمدید فرصت اتصال کارت‌خوان‌ها به پرونده مالیاتی، تا آخر بهمن

  دارندگان کارت‌خوان تا پایان بهمن‌ماه فرصت دارند نسبت به اتصال دستگاه‌های کارت‌خوان خود به پرونده‌ مالیاتی اقدام کنند و بعد از آن کارت‌خوان‌های ثبت نشده قطع می‌شود.
 • برداشتن سقف «بهین‌یاب» راه ورود محصولات پتروشیمی به بورس کالا

  برداشتن سقف «بهین‌یاب» راه ورود محصولات پتروشیمی به بورس کالا

  مطابق صحبت ها و تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه محصولات بازار پایه بورس کالا قرار است تا محصولات صنایع پتروشیمی که سقف بهین یاب آنها به طور کامل از میان برداشته شده در بورس کالا عرضه شوند.
 • اجرای بسته پیشنهادی رفع موانع تولید به‌زودی

  اجرای بسته پیشنهادی رفع موانع تولید به‌زودی

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تمامی موارد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از دو هفته تا حداکثر سه‌ماه بعد از ابلاغ قابلیت اجرایی دارد. به گزارش شبکه تولید و تجارت، سیدرضا فاطمی‌امین اظهار کرد: یکی از اقدامات وزارت صمت رفع موانعی است که فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف با آن مواجه هستند. وی افزود: پیش‌بینی می‌شود این بسته همچون بسته حمایت از صادرات، مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار گیرد و در رونق فضای تولید کشور موثر باشد.
 • گزارش تحلیلی بازار داخلی و جهانی محصولات پتروشیمی منتشر شد

  گزارش تحلیلی بازار داخلی و جهانی محصولات پتروشیمی منتشر شد

  گزارش تحلیلی بازار داخلی و جهانی محصولات پتروشیمی در آذر ماه امسال با رویکرد عرضه و معامله محصولات شیمیایی و پلیمری در بورس منتشر شد.
 • تا پایان سال جاری؛ نرخ خوراک پتروشیمی‌ ها تغییر نمی‌ کند

  تا پایان سال جاری؛ نرخ خوراک پتروشیمی‌ ها تغییر نمی‌ کند

  تا پایان سال جاری تغییر قیمتی در بحث مربوط به خوراک پتروشیمی‌ها در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیست.
 • چگونه شرط ضامن از وام‌های بانکی حذف می‌شود

  چگونه شرط ضامن از وام‌های بانکی حذف می‌شود

  به دنبال اعلام وزیر اقتصاد، فرایند حذف ضامن از وام‌های بانکی در دستور کار قرار گرفته و احتمالاً این موضوع از هفته آینده در بانک‌های دولتی اجرا خواهد شد.
 • فاکتورهایی که بر استحکام ضربه لوله و پروفیل UPVC تاثیر می گذارد

  فاکتورهایی که بر استحکام ضربه لوله و پروفیل UPVC تاثیر می گذارد

  حداقل الزامات لازم برای استحکام در برابر ضربه محصولات UPVC در استانداردهای ملی و بین المللی تعیین شده است.
 • حمایت از تولید با ۲۸ ماده

  حمایت از تولید با ۲۸ ماده

  وزارت صمت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بسته ۲۸ماده‌ای را برای مانع‌زدایی از تولید ارائه کرد. تمرکز این بسته بر پنج حوزه «تامین مالی»، «مالیات»، «تامین اجتماعی»، «زیرساخت‌های تولید» و «کسب‌وکار» است. دولت بنا دارد که بسته پیشنهادی را به سرعت تصویب و اجرایی کند؛ اما سوال این است که شیوه حمایتی رایج که در دولت‌های مختلف تکرار شده، راهگشا است؟
 • طرح توسعه پتروشیمی غدیر وارد مرحله اجرا شد

  طرح توسعه پتروشیمی غدیر وارد مرحله اجرا شد

  مدیرعامل پتروشیمی غدیر از همکاری و اقدام مشترک با شرکت فناوران خبر داد و گفت: طرح توسعه پتروشیمی غدیر وارد مرحله اجرایی شده است و واحد کلرآلکالی با هدف خودکفایی و تولید محصول مورد نیاز صنعت پتروشیمی احداث می‌شود.
 • صنعت پلاستیک ایالات متحده در سال 2021

  صنعت پلاستیک ایالات متحده در سال 2021

  اقتصاددان ارشد انجمن صنعت پلاستیک(PLASTICS) ، پرک پیندا، هفت نمودار را ارائه داده است که عملکرد صنعت پلاستیک ایالات متحده را در سال 2021 خلاصه می کند.
 • قیمت pvc اروپا از نوامبر 2021 برای بازارهای CIS ثابت است

  قیمت pvc اروپا از نوامبر 2021 برای بازارهای CIS ثابت است

  مذاکرات بر سر قیمت پلی وینیل کلراید اروپا (PVC) برای محموله های ژانویه به کشورهای CIS از اواسط هفته گذشته آغاز شد. بر اساس گزارش ICIS-MRC Price، قیمت اتیلن برای دومین ماه متوالی در منطقه ثابت بوده است که بر اساس آن، تولیدکنندگان اروپایی قیمت پی وی سی صادراتی ماه دسامبر خود را برای محموله های ژانویه ثابت نگه داشتند.
 • مهلت تعیین‌تکلیف دستگاه‌های کارتخوان

  مهلت تعیین‌تکلیف دستگاه‌های کارتخوان

  رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: دارندگان دستگاه‌های کارتخوان و درگاه‏‏‌های پرداخت تا پایان دی باید از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کارتخوان‏‏‌های خود را ثبت و به پرونده مالیاتی خود متصل کنند. محمد برزگر افزود: ثبت دستگاه‌های کارتخوان از ۱۵ دی شروع شد و دارندگان دستگاه‌های کارتخوان فرصت دو هفته‏‏‌ای داشتند تا دستگاه‌های خود را ثبت کنند که تاکنون یک هفته آن گذشته است.
 • اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  اعلام قیمت مواد اولیه پلیمری + لینک دانلود

  قیمت های جدید پایه مواد اولیه پلیمری برای عرضه در بورس کالا با نرخ ارز : 247055ریال اعلام شد.
 • رشد 3 درصدی تولید PVC در روسیه در سال 2021

  رشد 3 درصدی تولید PVC در روسیه در سال 2021

  تولید کلی پلی وینیل کلراید (PVC) در سال 2021 از یک میلیون تن فراتر رفت که نسبت به سال گذشته 3 درصد افزایش داشت. براساس گزارش ScanPlast MRC، سه تولید کنننده تولید خود را افزایش دادند.
 • افزایش ۲۶۱درصدی سود خالص پتروشیمی‌ اروند

  افزایش ۲۶۱درصدی سود خالص پتروشیمی‌ اروند

  انتشار صورت‌های مالی شش ماه نخست سال‌جاری پتروشیمی ‌اروند (حسابرسی شده) نشان می‌دهد سود خالص این شرکت در بازه زمانی شش ماه نخست سال‌جاری ۳۵ هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۲۶۱درصدی روبه‌رو بوده است. بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده در سایت کدال، درآمدهای عملیاتی و بهای تمام شده پتروشیمی ‌اروند در شش ماه نخست سال جاری به ترتیب با افزایش ۱۸۹ و ۹۸درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته مواجه شده است.
 • استقبال بخش خصوصی از عرضه کامل پتروشیمی ها در بورس کالا/ سلف و کشف پریمیوم، ۲ ابزار راهگشا

  استقبال بخش خصوصی از عرضه کامل پتروشیمی ها در بورس کالا/ سلف و کشف پریمیوم، ۲ ابزار راهگشا

  عباسعلی متوسلیان عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و رییس انجمن لوله و اتصالات پی وی سی در خصوص عرضه کامل محصولات پتروشیمی در بورس کالا گفت: بخش خصوصی همواره موافق شفافیت در عملکرد بوده و آن را پلی برای موفقیت صنایع پایین دست می داند، از این رو عرضه کلیه محصولات پتروشیمی در بورس کالا بسیار راهگشا خواهد بود و در این میان باید توجه کرد که نهادهای مربوطه باید به درستی بر عرضه کامل محصولات نظارت کرده و نقش رگولاتوری خود به منظور تنظیم بهینه بازار را انجام دهند.
 • موقعیت اورژانسی بازار پلیمرها

  موقعیت اورژانسی بازار پلیمرها

  حجم معاملات محصولات پلیمری بورس‌کالا در حالی به کمترین مقدار طی هفت‌ماه گذشته رسیده است که نیروهای اصلی بازار، یعنی عرضه و تقاضای پلیمرها زیر سایه ریسک نوسان بهای ارز، کاهش محسوسی را به ثبت رسانده‌‌‌اند. هفته گذشته، معاملات محصولات پلیمری بورس‌کالا تحت‌تاثیر تکانه‌‌‌های کاهشی بهای ارز قرار داشت که سبب برجسته‌شدن ذهنیت افت نرخ در بین معامله‌‌‌گران این بازار شد.