ارسال پاسخ

چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵

pvc-asso.ir

رقابت خرید پی وی سی کاهش یافت

  به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی به به نقل از بورس کالای ایران»، حجم عرضه پلیمرها ۵۹ هزار و ۴۸۲ تن و تقاضای آن در روز گذشته بالغ بر ۱۴۲ هزار و ۳۷۲ تن بود.

پی وی سی ها به عنوان یکی از جذاب ترین کالاهای پلیمری دیروز با توجه به حجم بالای عرضه که معادل ۱۵ هزار تن بود با کاهش رقابت خرید به نسبت هفته گذشته روبه رو شدند. البته با این وجود گرید ۶۵ پتروشیمی بندرامام با حجم ۲۹۹۲ تن، ۸۸۶۶ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۲ هزار و ۷۲۱ و میانگین نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۲۶۵ تومان رقم خورد.

گرید ۶۵ پتروشیمی اروند هم که با حجم ۳۰۱۴  تن عرضه شده بود، ۸۴۴۸ تن تقاضا داشت، قیمت پایه آن ۲ هزار و ۷۲۱ تومان و میانگین نرخ خرید این کالا هم ۳ هزار و ۱۶۴ تومان رقم خورد.

به این ترتیب حجم بالای عرضه های پی وی سی دیروز سبب شد تا قیمت این کالاها با کاهش رقابت به نسبت هفته گذشته روبرو شود.

در همین حال پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری پتروشیمی تندگویان با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد. به طوری که گرید ۸۲۱ که به صورت سلف و با حجم ۱۰۱۲ تن عرضه شده بود، ۱۲۰۱۲ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۱۲۹ تومان و نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۴۴۲ تومان رقم خورد.

گرید ۸۲۵ نیز با حجم ۱۱۲۲ تن به میزان ۴۷۳۰ تن تقاضا داشت، قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۱۲۹ تومان و نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۴۴۲ تومان رقم خورد.

افزون بر پلی اتیلن های ترفتالات پتروشیمی تندگویان، پلی اتیلن های سبک فیلم پتروشیمی بندرامام و لاله هم مورد توجه خریداران بودند.

همچنین برخی از گریدهای پلی پروپیلن های نساجی هم با رقابت از سوی معامله گران روبرو شدند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد