ارسال پاسخ

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n3686

تحول صنعت پتروشیمی باتجاری و بومی‌سازی کاتالیست‌ها

پایان انحصار خارجی ها در تامین کاتالیست های صنعت پتروشیمی

دبیرکل انجمن صنفی و کارفرمایی صنعت پتروشیمی از عزم صنعت پتروشیمی به ویژه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای بومی سازی کاتالیست ها با هدف پایان انحصار خارجی ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از نیپنا، احمد مهدوی ابهری دبیرکل انجمن صنفی و کارفرمایی صنعت پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا، از آمادگی و همکاری جدی شرکت های پتروشیمی با شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی در راستای بومی سازی کاتالیست های مورد نیاز این صنعت خبر داد و گفت: به دنبال تولید تمام کاتالیست های مورد نیاز صنعت و حتی صادرات هستیم و امیدوارم با همکاری شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی و پژوهشگران و کارشناسان این شرکت در آینده نزدیک، از واردات کاتالیست بی نیاز شویم.

 

وی افزود: کاتالیست ها در صنعت پتروشیمی نقش موثر و مهمی دارند و اگر کاتالیست ها نباشند در حقیقت صنعت پتروشیمی نمی تواند حرکت کند و اکنون در سال«تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» صنعت پتروشیمی ایران با تکیه برتوان داخلی همگام با افزایش ظرفیت تولید با شتابی مطلوب در مسیر توسعه قرار گرفته است.

 

مهدوی با تاکید بر اینکه شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی و R&Dهای تمام پتروشیمی ها در تلاش هستند تا کاتالیست ها را در داخل کشور بومی سازی کنند، گفت: خوشبختانه در این زمینه به موفقیت هایی هم رسیدیم و هر سال بسیاری از کاتالیست های گوناگون را در داخل کشور با کیفیت بسیار خوب بومی سازی و تولید می کنیم؛ همچنین باید توجه داشت که محصول کاتالیست تولیدی محصول مرغوبی است.

 

دبیرکل انجمن صنفی و کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تاکید بر اینکه تا دو سال پیش محتاج شرکت های خارجی مانند شرکت بازل بودیم، گفت: اکنون صنایع پایین دستی پتروشیمی محصولات متنوعی را در بخش های مختلف به ویژه محصولات پلیمری تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کنند و این حاصل اعتماد شرکت های بالا دست پتروشیمی به کاتالیست های ایرانی است

مهدوی ادامه داد: دانش فنی موجود در کشور در بهترین شرایط قرار دارد و در صنعت پتروشیمی بدون کاتالیست دچار مشکل می شویم بنابراین برای تحقیق و توسعه این کار باید بیش از گذشته تلاش کنیم، و همسو با شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی شرکت های دیگر بخش خصوص نیز در این زمینه فعال هستند و این امر نوید بخش پیشرفت و توسعه است.

 

وی درباره همکاری و استقبال شرکت های پتروشیمی از شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی، اظهار کرد: هر دو طرف از این همکاری استقبال می کننند و شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی نیز رابطه خوبی با واحدهای پتروشیمی دارد. شرکت پژوهش فناوری پتروشیمی هم مورد حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هم مورد حمایت شرکت های پتروشیمی است تا به نتایج خوبی برسند و ما از واردات بی نیاز شویم.

 

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی تصریح کرد: برای فاصله گرفتن از خام فروشی، باید به صنعت پتروشیمی نگاهی ویژه داشت و بخش خصوصی آماده همکاری است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد