ارسال پاسخ

۲۱ مهر ۱۳۹۹
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n3144

pvc-asso.ir

NPC برای همکاری با گمرک ایران اعلام آمادگی کرد

دفترتوسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی آماده همکاری با گمرک ایران برای ارزش گذاری محصولات صادراتی شرکت ‏های پتروشیمی با هدف تسهیل صادرات است.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از نیپنTا به دنبال دستور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری مبنی بر این که گمرک مکلف است ارزش محصولات صادراتی شرکت‏ های پتروشیمی را بر مبنای ارزش پایه صادراتی متناظر اعلامی که به صورت هفتگی توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام می شود، محاسبه کند، شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد که آماده هرگونه همکاری و تعامل با گمرک ایران است.

 

بر اساس این گزارش، دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی با هدف تسهیل فرایند صادرات مجتمع های پتروشیمی و نیز سهولت بازگشت ارز حاصل از صادرات اقدام های موثرو راهبردی را همچون گذشته تداوم می بخشد و آمادگی دارد تا هرگونه اقدام لازم را همگام با سیاست های کلان کشورانجام دهد.

 

به گزارش نیپنا، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی دیروز (یکشنبه 20 مهرماه) در یکصد و هفتاد و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با بیان این که در شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌ها به کشور تحمیل شده، سعی شده ظرفیت‌های صادرات غیرنفتی ارتقا یابد، اظهارکرد: گمرک مکلف است ارزش محصولات صادراتی شرکت‏های پتروشیمی را بر مبنای ارزش پایه صادراتی متناظر اعلامی که به صورت هفتگی توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام می شود، محاسبه کند.

 

وی تاکید کرد: دستگاه های مسئول موظفند رفع موانع اداری در روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان را در اولویت کاری خود قرار دهند و هر گونه ناهماهنگی در رویه های اداری را برطرف کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد