ارسال پاسخ

۱۹ شهریور ۱۳۹۹
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n3072

pvc-asso.ir

تولید پروپیلن از متانول با دانش‌ فنی ایرانی عملیاتی شد

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از عملیاتی شدن واحد نیمه‌صنعتی تولید پروپیلن از متانول در مرکز پژوهش و فناوری ماهشهر خبر داد و گفت: هم‌زمان با توسعه دانش‌ فنی MTP، دانش‌ فنی تولید تمامی کاتالیست‌های مورد نیاز این واحد کسب شده است و واحدهای نیمه‌صنعتی برخی از این کاتالیست‌ها در حال بهره‌برداری هستند.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «بهزاد محمدی» اظهار کرد: در برنامه کلان صنعت پتروشیمی، توسعه هوشمند براساس توسعه طرح‌های پیشران از مسیر تولید پروپیلن به‌عنوان یکی از زنجیره‌های مهم توسعه مورد توجه قرار گرفته، بنابراین ابتدا نیاز است ظرفیت تولید پروپیلن افزایش یابد و سپس توسعه هوشمند صنعت از این مسیر دنبال شود.

 

وی با اشاره به اینکه واحد نیمه‌صنعتی تولید پروپیلن از متانول در مرکز پژوهش و فناوری ماهشهر به‌تازگی عملیاتی شده و در هفته‌های آتی آماده بازدید سرمایه‌گذاران است، افزود: هم‌زمان با توسعه دانش‌فنی MTP دانش‌فنی تولید تمامی کاتالیست‌های مورد نیاز این واحد کسب شده است و واحدهای نیمه‌صنعتی برخی از این کاتالیست‌ها در حال بهره‌برداری هستند.

 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در توسعه طرح‌های تولید پروپیلن، هم در بخش دانش‌فنی فرآیند و هم در بخش کاتالیست‌های مورد نیاز، هیچ محدودیتی برای توسعه وجود ندارد.

 

محمدی درخصوص سیاست و برنامه‌های این شرکت به‌منظور افزایش ظرفیت تولید پلی‌پروپیلن در کشور تصریح کرد: به‌زودی با اجرای طرح‌های GTPP ,MTP در پارک عسلویه، امیرآباد و اسلام‌آباد غرب ظرفیت این محصول مهم به چهار میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد