ارسال پاسخ

۱۱ دى ۱۳۹۸
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n2571

نامه انجمن به مدیر کل صنایع شیمیایی و غیرفلزی سازمان حمایت از مصرف کنندگان

افزایش تحمیلی 40 درصد قیمت پودر پی وی سی/ قیمت ها به نیمه اول سال 98 بازگردد

افزایش تحمیلی قیمت پودر پی وی سی از 13 آبان تا 7 دی 1398 به طورمیانگین 40 درصد  بوده و این در حالی است که ممنوعیت افزایش قیمت محصولات نهایی توسط دولت، باعث وارد آمدن زیان های بالا به شرکت های بزرگ و صاحب نام این صنعت شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی، پس از افزایش های پی در پی و بازی با عرضه پی وی سی، انجمن اقدامات و مکاتبه های زیادی با مدیران نهادهای مربوطه انجام داد.

 

بر اساس این گزارش در آخرین نامه انجمن خطاب به مولاخواه مدیر صنایع شیمیایی و غیر فلزی سازمان حمایت از مصرف کنندگان درخواست شده است تا به منظور جلوگیری از تضعیف و تعطیلی بیشتر واحد های تولیدی استاندارد و بیکاری قشر عظیمی از نیروهای کار، نسبت به موافقت با افزایش قیمت این کالاها بر اساس ضرایب تاثیر مربوطه، یا مدیریت سریع بازار بورس و بازگشت به قیمت های نیمه اول سال 98 همکاری های لازم را انجام دهد.

 

  جناب آقای مهندس مولاخواه

 مدیر کل محترم صنایع شیمیایی و غیرفلزی سازمان حمایت از مصرف کنندگان

  با سلام

           احتراماً پیرو مکاتبات قبلی و اعتراض شدید این انجمن به افزایش مدام قیمت پودر PVC در بورس، ناشی از عدم عرضه بهنگام این محصول، عدم کنترل در طرف تقاضا و جذب مواد از مسیرهای فروش اعتباری ، به استحضار می رساند میزان افزایش تحمیل شده به تولید کنندگان محصولات تکمیلی PVC در بخش مواد اولیه از تاریخ 98/08/13 تا 98/10/07 ، بطورمتوسط 40 درصد بوده است که کلیه مستندات و نمودار های عرضه و فروش در این مدت به پیوست تقدیم حضور می گردد.

 

 این در حالی است که ممنوعیت افزایش قیمت محصولات نهایی توسط دولت ، از یک طرف باعث وارد آمدن زیان های بالا به شرکتهای بزرگ و صاحب نام این صنعت شده است و از طرف دیگر زمینه را برای سوء استفاده برخی تولید کننده نماها و شرکتهای زیرپله ای در تضییع هرچه بیشتر حقوق مصرف کنندگان این کالاها مساعد کرده است .

       

 شک نداشته باشید که تداوم این شرایط و بی توجهی به افزایش قیمت مواد اولیه منجر به تخریب  کامل فعالیت های 10 ساله انجمن در جهت آموزش، استاندارد سازی و کنترل کیفیت محصولات موجود در بازار که با صرف هزینه های کلان برای این انجمن همراه بوده است خواهد شد و زیان اصلی ناشی از این شرایط،  غیر از خشکاندن کامل ریشه ی این صنعت در کشور، بطور مستقیم متوجه مصرف کننده نهایی و زیر ساخت های کشور در بخش های مختلف ساختمان، آب و فاضلاب، مخابرات، کشاورزی و .... خواهد شد.

 

لذا ضمن درخواست از حضرتعالی جهت بررسی دقیق مستندات پیوست و مطالب ارائه شده در بالا خواهشمند است به منظور جلوگیری از تضعیف و تعطیلی بیشتر واحد های تولیدی استاندارد ، بیکاری قشر عظیمی از نیروهای کار و آسیب های اجتماعی ناشی از آن و زیر سوال رفتن اهداف دولت در اشتغال زایی یا حداقل حفظ اشتغال فعلی، همچنین پیشگیری از وارد آمدن آسیب های  جدی به زیر ساخت های کشور و مصرف کنندگان این محصولات، نسبت به موافقت با افزایش قیمت این کالاها بر اساس ضرایب تاثیر مربوطه، یا مدیریت سریع بازار بورس و بازگشت به قیمت های نیمه اول سال 98 همکاری های لازم را مبذول فرمایید.

 

رونوشت:

 -آقای دکتر صادقی نیارکی مدیر کل محترم صنایع غیر فلزی وزارت صنعت معدن تجارت

- آقای دکتر سلطان نژاد مدیر عامل محترم بورس کالا

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی

اخبار مرتبط