ارسال پاسخ

۳ شهریور ۱۳۹۸
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n2387

pvc-asso.ir

افزایش حجم معامله فرآورده‌های شیمیایی در بورس‌کالا

دادوستد ترکیبات شیمیایی در بورس‌کالا به بالاترین سطح در ۴ هفته اخیر رسید و حجم معاملات پلیمرها در هفته گذشته رشدی نزدیک به ۵ درصد داشت.

 به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از «نیپنا» بازار محصولات پتروشیمی در بورس‌کالا در مسیر بهبودی نسبی قرار گرفته‌ است و برخی داده‌ها از احتمال تقویت حجم معاملات و همچنین افزایش حجم تولید در صنایع تکمیلی خبر می‌دهد. 


در هفته گذشته حجم معاملات پلیمرها در بورس‌کالا باز هم به بالای ۴۰هزار تن در هفته رسید که اگرچه به نسبت هفته قبل از آن از رشدی نزدیک به ۵درصد برخوردار شد این درحالی بود که رشد تقاضا نیز نزدیک به ۵/ ۶ درصد به ثبت رسید.


 در بازار آزاد هم جرقه‌هایی از رشد قیمت‌ها دیده می‌شود که به معنی افزایش تقاضای واقعی از سوی مصرف‌کنندگان مواد اولیه است. این وضعیت معاملاتی درحالی به ثبت رسید که قیمت‌های پایه در بورس‌کالا نزولی بود. البته این حجم معاملات پلیمرها به معنی تداوم رکود در این بازار مهم است ولی برای روزهای آینده احتمال بهبود بازار با افزایش حجم معاملات وجود دارد.


 براساس این گزارش، حجم معامله ترکیبات شیمیایی هفته گذشته در بورس‌کالا رشد ۶/ ۱ درصدی داشت و این افزایش محدود موجب شد تا حجم دادوستد ترکیبات شیمیایی به بالای ۲۱ هزار تن در هفته برسد که بالاترین رقم ثبت شده در ۴ هفته اخیر است. این درحالی بود که حجم عرضه‌ها نیز ۹ درصد افزایش یافته و تقاضا کمتر از ۷ درصد تقویت شد.


این شواهد احتمال بهبود نسبی در بازار را مطرح می‌کند و داده‌های بازار حاکی از آن است که حجم معاملات در هفته جاری افزایش یابد که با توجه به رکود و حجم معاملات پایین در دو هفته اخیر، احتمال تقویت حجم معاملات در هفته جاری چندان هم عجیب نیست.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد