ارسال پاسخ

۲۲ تير ۱۳۹۸
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n2320

pvc-asso.ir

تست های بلند مدت لوله های  pvcدر هلند

مدیر شرکت کیوا: منافع شرکت­ها در این است که بدانند چگونه می­توانند مدت زمان طول عمر مفید لوله­های دفنی خود را افزایش دهند.

سرویس ترجمه انجمن لوله و اتصالات پی وی سی: معمولاً قبل از اینکه لوله­ها در داخل زمین دفن شوند، برای اطمینان از اینکه در مدت مشخص طول عمرشان کارایی دارند، مورد ارزیابی قرار می­گیرند. با این حال، اخیراً پروژه­ای بر روی نمونه لوله­های قدیمی صورت گرفته تا طول عمر مفید آنها را بدست آورد.

 

پروژه­ای که توسط موسسه تحقیقاتی هلندیKiwa Technology  اداره می شود، آزمایشی بر روی یک خط لوله 500 متری و دارای 49 محل اتصال، لوله­های گاز و آب را تحت شرایط مختلف مورد آزمایش قرار داده است. مدیر شرکت کیوا، در کنفرانس زیرساخت­های لوله­های پلاستیکی که اخیراً در شهر لندن برگزار شد، گفت؛ منافع شرکت­ها در این است که بدانند چگونه می­توانند مدت زمان طول عمر مفید لوله­های دفنی خود را افزایش دهند.

 

کیوا 9 حفاری را بر روی لوله آب سایز mm110 که در فشار bar 10-5/3 مورد استفاده قرار گرفته بود، انجام داد، همچنین همین تعداد حفاری را بر روی لوله­ای مشابه در فشار bar1-09/0 و بیشتر از 9 حفاری را بر روی لوله گاز mm32 در فشار bar1-8/0 انجام داد. در هر حفاری، m30-10 لوله استخراج می­شود. سپس نمونه­ها در طیف وسیعی از تست­های فیزیکی شامل فشار هیدرواستاتیکی مورد سنجش قرار می­گیرند.

 

نتایج نشان دادند که کیفیت لوله­های PVC باقی­مانده پس از50-30 سال مصرف طبق استانداردهای مدنظر هنوز هم در سطح بالایی قرار دارد. او گفت؛ تفاوت­هایی بین لوله­های جدید و قدیم وجود دارد که این تفاوت­ها شامل تغییر در دمای انتقال شکنندگی به چقرمگی می­باشد. دلیل این امر بسیار ساده است؛ در طول زمان، تولیدکنندگان PVC محصولات بهتری تولید کرده­اند و این امر ادامه خواهد یافت.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی

اخبار مرتبط