ارسال پاسخ

۳۰ دى ۱۳۹۷
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n2055

شرکت بوریالیس اعلام کرد

نرخ بازیافت پلاستیک تا سال ۲۰۳۰ سه برابر می‌شود

انتظار می‌رود نرخ بازیافت پلاستیک تا سال ۲۰۳۰ میلادی سه برابر بالاتر از سطوح فعلی باشد.

به گزارش پلاتس؛ گانتر استفن، رئیس شاخه راهکارهای اقتصاد گردشی (Circular Economy Solutions) در شرکت پتروشیمی بوریالیس اتریش (Borealis) با اشاره به پیش‌بینی ۳ برابر شدن نرخ بازیافت پلاستیک تا سال ۲۰۳۰ گفت: در حال حاضر می‌بینیم که ۱۰ تا ۱۲ درصد از تولیدات پلاستیکی موجود در چرخه مصرف بازیافت می‌شود. این رقم مطمئنا پایین تر از میزانی است که باید باشد.

 

استفن رئیس شاخه راهکارهای اقتصاد گردشی بوریالیس ادامه داد: شرکت بوریالیس به دنبال کسب مالکیت بیشتر در حوزه بازیافت پلی‌الفین است تا بتواند هدف‌گذاری خود مبنی بر تولید مواد بازیافتی تا چهار برابر بیشتر از مقدار فعلی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی محقق کند.

 

وی یادآور شد: افزایش نرخ بازیافت وابسته به بهبود سیستم جمع‌آوری و طبقه‌بندی موجود است. اگر‌چه این هدف به دلیل تنوع سیستم‌های موجود در سراسر اروپا، با پیچیدگی‌هایی همراه است. استفن همچنین اظهار کرد: ما مواد مورد نظر خود برای بازیابی را از سراسر اروپا، در مناطقی که امکان دسترسی به ورودی با کیفیت مطلوب فراهم است؛ تهیه می‌کنیم. صرف نظر از هزینه، مسائل زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. کسب مالکیت‌های جدید در مناطق مختلف در راستای همین هدف و با کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل‌ در سطح قاره سبز صورت می‌گیرد. برای نمونه می‌توان به خریداری شرکت بازیافت اکوپلاست (Ecoplast) اتریش از سوی شرکت بوریالیس در تابستان سال گذشته میلادی اشاره کرد. کسب مالکیت یادشده به دنبال خریداری شرکت آلمانی بازیافت‌کننده پلاستیک ام‌تی‌ام پلاستیکز (mtm plastics) در سال ۲۰۱۶ میلادی، انجام شد.

 

منبع: نیپنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد