ارسال پاسخ

۲۳ مهر ۱۳۹۷
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n1880

pvc-asso.ir

پی وی سی ها باد کرد/ فراخوان انجمن PVC جواب داد

جمع عرضه های PVC که دیروز برای عرضه در بورس کالای امروز اعلام شد، 9.684 تن بود. از مجموع 9.648 تن PVC (مجموع عرضه پایه + افزایش عرضه) 8.524 تن آن، گرید S65 بود؛ یعنی پرکاربردترین PVC تولیدکنندگان لوله.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از ویکی پلاست، امروز متوسلیان، رییس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات PVC، در اعتراض به نحوه قیمت گذاری (محاسبه از روی میانگین 4 عرضه آخر و افزایش 27 درصدی قیمت های پایه) از اعضای انجمن متبوع خود خواست تا از خرید PVC در بورس کالای امروز خودداری کنند و اتفاق کم نظیری در بازار ماه های پرتلاطم سال 97 افتاد!


- افزایش عرضه ها به علت تقاضای پایین، اتفاق نیفتاد و 8.524 تن عرضه S65 تبدیل شد به 5027 تن!

- برای 5.027 تن عرضه S65 تنها 1158 تن تقاضا آمد و تنها 666 تن از این میزان، معامله شد!! یعنی تنها 13 درصد از عرضه های S65 معامله شد.

- از 666 تن معامله S65 هم 75 تن در مچینگ خریداری شد!

- این معامله 13 درصدی در حالیست که کل 8602 تن عرضه هفته گذشته S65 در بورس کالا به فروش رسیده بود.

- عدم خرید PVC در بورس کالا در حالیست که روز گذشته، قیمت کف بندر PVC از قیمت های پایه جدید اعلامی توسط دفتر توسعه صنایع پایین دستی، ارزان تر شد.

- اگر قیمت های پایه روز گذشته با افزایش 27 درصدی مواجه نمی شد، قیمت PVC با ریزش بیشتر به کانال 10 هزار تومان وارد می شد، اما قیمت گذاری جدید، جلوی ریزش بیشتر قیمت ها را گرفت.


انجمن PVC و تعاونی این انجمن قدرت خود را به رخ کشید تا نشان دهد بازار PVC متفاوت از بازارهای دیگر است و به عنوان اولین گروه منسجم، پرچم مقاومت در مقابل شیوه قیمت گذاری غلط را به مدنی ترین شکل ممکن به دست گرفت. باید به این انجمن و اعضای آن به جهت اتفاق نظر و همدلی و پیش گرفتن درست ترین روش ممکن برای مقابله با قیمت گذاری اشتباه، تبریک گفت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد