ارسال پاسخ

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
لینک صفحه: http://pvcas.ir/n1600

pvc-asso.ir

اعمال محدودیت برای تعاونی‌های متخلف

سلطانی نژاد: مشاهده تخلف‌هایی از سوی برخی تعاونی‌ها باعث شد تا، میزان سهمیه برای متخلفان به سطحی معادل خریداران عادی تقلیل یابد.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از ایسنا، حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: طی ماه‌های اخیر در بررسی فعالیت تعاونی‌ها مشاهده شد که برخی از آنها در دو حوزه «قیمت» و «نحوه توزیع» محصولات به اعضای خود، تخلفاتی داشتند که برای این تعاونی‌های متخلف، محدودیت‌هایی در روند خرید محصول از بورس کالا اعمال شده است.


وی ادامه داد: مشاهده تخلف‌هایی از سوی برخی تعاونی‌ها در روند خرید و توزیع محصولات به اعضای خود باعث شد تا با هماهنگی وزارت صمت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، میزان سهمیه دو برابری که برای تعاونی‌ها در نظر گرفته شده بود، برای متخلفان به سطحی معادل خریداران عادی تقلیل یابد که در صورت مشاهده ادامه تخلف از سوی این تعاونی‌ها، در میزان و ارائه سهمیه برای آنها تجدید نظر خواهد شد.


سلطانی‌نژاد به اهداف حضور تعاونی‌ها در معاملات بورس کالای ایران اشاره کرد و افزود: تعاونی‌ها برای این ایجاد شده‌اند که با خرید محصولات از بورس کالا، فعالیت توزیع محصول بین اعضای خود را به شیوه‌ای مطلوب انجام دهند که این رویداد در حال انجام است. وی عنوان کرد: موضع بورس کالای ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همچنین وزارت تعاون و وزارت صمت، توسعه فعالیت تعاونی‌ها و توزیع هر چه بهتر محصولات میان اعضای آنهاست، چراکه گسترش تعاونی‌ها به‌عنوان مظهر اقتصادمردمی، اثر مستقیمی در توسعه کسب و کار و اقتصاد کشور دارد.


 مدیرعامل بورس کالای ایران اظهار کرد: هم اکنون تعاونی‌های زیادی در بورس کالای ایران حضور دارند که به‌صورت کارآ، اقدام به تخصیص و توزیع مناسب محصولات براساس سهمیه اعضای خود می‌کنند و هیچ مشکلی نیز در روند و توسعه فعالیت این تعاونی‌ها در بورس کالا وجود ندارد.

 

سلطانی‌نژاد با تاکید بر اینکه این محدودیت‌ها تنها برای متخلفان بوده و سایر تعاونی‌های قانونمند به فعالیت خود در بورس ادامه می‌دهند، افزود: تعاونی‌ها باید مانند یک انجمن صنفی، حافظ منافع اعضای خود باشند نه آنکه با استفاده از امتیازهای تعاونی در جهت منفعت شخصی اقدام کنند؛ با همه این تفاسیر تاکید می‌کنم که بورس کالای ایران مدافع فعالیت تعاونی‌ها در روند معاملات است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد