ارسال پاسخ

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

مشاور ارشد انجمن ملی صنایع پلاستیک در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:

لزوم هماهنگی بورس کالا با طرف تقاضا/ نیاز به فعالیت تعاونی ها و برخورد قانونی با متخلفان

مشاور ارشد انجمن پلاستیک، جلوگیری از فروش محصولات پلیمری به تعاونی ها را اقدام مناسبی نمی داند و بر این باور است چنانچه تخلفی از هر تعاونی رخ داد باید به صورت موردی با آن برخورد لازم صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی به نقل از بورس نیوز، عباسعلی متوسلیان در گفتگو با بورس نیوز با تأکید بر نادرستی این تصمیم بیان کرد: رسالت تعاونی ها تأمین مواد اولیه اعضا است و چنانچه یک تعاونی به عنوان طرف تقاضا کار خود را درست انجام نمی دهد و در عملکرد آن خلل و فعالیت غیرعادی وجود دارد، بورس باید فعالیت همان تعاونی را بر اساس مستندات و مطابق با موازین قانونی، متوقف کند. 


وی افزود: باید پایش طرف تقاضا انجام شود و اگر خللی مشاهده شد باید به صورت موردی با آن برخورد شود نه آن که در صدد حذف تمام تعاونی ها برآیند. 
عباسعلی متوسلیان با اشاره به وجود گریدهای متفاوت در عرضه های بورس کالا گفت: در مواردی شاهد عرضه های بسیار خوبی هستیم و در مواردی نیز عرضه ها روی پایه هفتگی قرار ندارد ولی مسئله ای که باعث تعجب ما می شود، این است که در هر دو مسئله رقابت وجود دارد و فیدبکی که از بازار دریافت می کنیم ، این است که مواد به صورت خام توسط اشخاص صادر می شود.

 

متوسلیان افزود: مواد به صورت خام توسط اشخاص صادر می شود. 
 

وی افزود: پیشنهاد ما عرضه کافی مواد اولیه در بورس کالا و تهیه و مصرف آن توسط تولیدکنندگان واقعی است و مازاد مواد اولیه نیز صرفا باید توسط پتروشیمی ها صادر شود و نه توسط اشخاص متفرقه، واسطه ها و یا کدهای تعطیل و خوابیده.


رئیس هیئت مدیره انجمن لوله و اتصالات پی وی سی، شرط ماندگاری دو طرف عرضه و تقاضا را تفاهم و همدلی دانست و اظهار داشت: شرط بقای بورس این است که خدمات و تسهیلات آن در جهت فروش محصولات پتروشیمی به تولیدکنندگان باشد و این مهم با برگزاری نشست با انجمن های حاضر در طرف تقاضا محقق می شود تا آنها نیز در جهت اهداف عالی صنعت با بورس کالا هماهنگ شوند.
 
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد