آرشیو علمی و پژوهشی

 • آخرین تکنولوژی ها در حفاظت از سایش اکسترودر

  آخرین تکنولوژی ها در حفاظت از سایش اکسترودر

  سطوح مارپیچ و سیلندر در یک اکسترودر باید در برابر انواع ساییدگی مقاومت کنند . بنابراین بسیار مهم است که هر گونه تخریب اندازه گیری ،تجزیه و تحلیل شود و امکان انجام اقدامات اصلاحی سریع فراهم گردد.
 • تولید لوله های opvc برای کاربرد آبیاری

  تولید لوله های opvc برای کاربرد آبیاری

  شرکت مولکور لوله های TR6 خود را با هدف کاربرد آبیاری روانه بازار کرده است.TR 6 دارای فشار کاری تا 6 بار است و در طول 6 متر عرضه می شود. در حال حاضر، در طیف وسیعی از قطرهای اسمی از 90 تا 400 میلی متر در دسترس است.
 • ثبات قیمت های پی وی سی در اواسط نوامبر 2023

  ثبات قیمت های پی وی سی در اواسط نوامبر 2023

  قیمت های پلی وینیل کلراید (PVC) در هفته سوم نوامبر 2023 به علت نامشخص بودن وضعیت بازار پایین دستی ثبات جهانی را نشان دادند همچنین عرضه بیش از حد در بازار پی وی سی از اکتبر 2023 حرکت قیمتی PVC را محدود کرد.
 • توسعه بازار جهانی نرم کننده های زیستی با نرخ رشد سالانه 7.2 درصد برای دوره پیش بینی 2023-2030

  توسعه بازار جهانی نرم کننده های زیستی با نرخ رشد سالانه 7.2 درصد برای دوره پیش بینی 2023-2030

  پلاستی سایزرهای زیستی، نرم کننده هایی مبتنی بر مواد زیستی هستند که به عنوان یک افزودنی برای تعیین خواص فیزیکی پلیمرها و مواد عمل می کنند. زیست تخریب پذیری و کمپوست پذیری نرم کننده های زیستی به جز منبع مواد اولیه، بیشتر به ساختار شیمیایی بستگی دارد .
 • موسسه وینیل برنامه کمک مالی را برای تسریع بازیافت PVC اعلام کرد

  موسسه وینیل برنامه کمک مالی را برای تسریع بازیافت PVC اعلام کرد

  موسسه وینیل شروع به کار Viability ، اولین برنامه کمک مالی با هدف ترویج بازیافت PVC پس از مصرف، مطابق با فناوری پلاستیک را اعلام کرد. هر سال تا 1 میلیون دلار در طی سه سال آینده به چهار تولید کننده رزین PVC در ایالات متحده: Formosa، Oxy، Shintech و Westlake اعطا می شود.
 • واردات پلیمر ترکیه به بالاترین سطح در سه ماهه سوم رسید

  واردات پلیمر ترکیه به بالاترین سطح در سه ماهه سوم رسید

  واردات کلی پلیمر در دوره ژوئیه تا سپتامبر حدود 1.7 میلیون تن بود که بیشترین حجم را ثبت کرد. بر اساس آمار واردات ChemOrbis، حجم واردت سه ماهه سوم 2023 ، افزایش 10 درصدی نسبت به سه ماهه قبل نشان می دهد، در حالی که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش تقریبا 24 درصدی را شاهد هستیم.
 • شناسایی مواد پلاستیکی متنوع تر توسط نسخه جدید دستگاه PlasTell

  شناسایی مواد پلاستیکی متنوع تر توسط نسخه جدید دستگاه PlasTell

  نسخه پرو این دستگاه می‌تواند تمام پلاستیک‌های رایج از جمله PE، PP، PS، PC، PVC و ABS را شناسایی کند. این دستگاه برای قابلیت حمل و جابه جایی راحت تر با باتری شارژ می شود.
 • سقوط قیمت پی وی سی هند به سطح دوره کووید

  سقوط قیمت پی وی سی هند به سطح دوره کووید

  یکی از جنبه های اصلی سقوط اخیر بازارهای PVC هند کمبود تقاضا بوده است که به وضوح در قیمت های داخلی این کشور منعکس شده است و در حال حاضر در پایین ترین سطح از زمان شیوع19_COVID است.
 • راه اندازی ابزار محاسبه الزامات بارگذاری خاک اطراف لوله مدفون توسط TEPPFA

  راه اندازی ابزار محاسبه الزامات بارگذاری خاک اطراف لوله مدفون توسط TEPPFA

  انجمن لوله و اتصالات پلاستیک اروپا (TEPPFA) یک محاسبه گر تعاملی لوله های مدفون را راه اندازی کرده است که برای محاسبه دقیق و نسبتا آسان خمش طولانی مدت و مقاومت در برابر کمانش لوله های پلاستیکی انعطاف پذیر مدفون طراحی شده است.
 • پیدا کردن نشتی در لوله ها

  پیدا کردن نشتی در لوله ها

  محققان دانشگاه فناوری گجرات در هند با استفاده از سنسور وایرلس و الگوریتم یادگیری ماشینی راهی برای تشخیص نشتی در شبکه توزیع آب ابداع کرده اند.
 • آخرین نوآوری ها در لوله های OPVC

  آخرین نوآوری ها در لوله های OPVC

  نوآوری های اخیر PVC-O شامل شبیه سازی اجزای لوله با استفاده از ابزارهای دیجیتال، روشی جدید برای تشکیل مادگی Rieber و نصب لوله 1200 میلی متری در پروژه آب اروگوئه است.
 • بازار جهانی استابلایزرهای PVC در سال 2023

  بازار جهانی استابلایزرهای PVC در سال 2023

  اندازه بازار جهانی استابلایزر های پی وی سی در سال 2022 به 4.1 میلیارد دلار آمریکا رسید. با نگاهی به آینده،این بازار قرار است تا سال 2028 به 5.6 میلیارد دلار برسد و با نرخ رشد سالانه ( CAGR )5.33٪ در طول سال های 2022-2028 افزایش یابد.
 • معرفی PVC بازیافت شده به بازار توسط Braskem

  معرفی PVC بازیافت شده به بازار توسط Braskem

  تولید کامپاند pvc با استفاده از مواد خام بازیافتی، موقعیت شرکت براسکم را در جهت ترویج اقتصاد چرخشی تقویت می کند. با استفاده از این راه حل ، پتانسیل بازگشت بیش از 1000 تن کامپاند پی وی سی بازیافتی در سال به زنجیره تولید وجود دارد.
 • معرفی نرم کننده بدون فتالات با ردپای کربن کاهش یافته توسط LANXESS

  معرفی نرم کننده بدون فتالات با ردپای کربن کاهش یافته توسط LANXESS

  LANXESS راه حل پایدارتری را برای نرم کننده Mesamoll® خود معرفی کرده است. نرم کننده بدون فتالات جدید، دارای ژلینگی خوب و فوق العاده مقاوم در برابر صابونی شدن است و می تواند برای طیف وسیعی از پلیمرها مانند PVC، PUR و لاستیک استفاده شود.
 • واردات پلیمر ترکیه در ژوئیه به بالاترین میزان در بیش از 2 دهه رسیده است

  واردات پلیمر ترکیه در ژوئیه به بالاترین میزان در بیش از 2 دهه رسیده است

  مجموع واردات پلیمرها به ترکیه در جولای به 625 هزار تن نزدیک شد که نشان دهنده افزایش 39 درصدی نسبت به ماه قبل و 49 درصدی نسبت به سال قبل است. حجم بالای واردات PP، PVC و PE سهم قابل توجهی در این آمار داشت.
 • رکود بازار CPVC در اروپا با کاهش فعالیت های ساختمانی

  رکود بازار CPVC در اروپا با کاهش فعالیت های ساختمانی

  قیمت CPVC در وضعیتی نزولی در سراسر بازار اروپا قرار گرفته است، به طوری که قیمت ها به طور متوسط 1.7 درصد در سراسر هلند، آلمان و بریتانیا کاهش یافته است و با کاهش قیمت PVC بالادست و کلر به ترتیب حدود 5.5٪ و 2٪ همراه بوده است.
 • نکات مهم مربوط به لوله گذاری در ترانشه

  نکات مهم مربوط به لوله گذاری در ترانشه

  خاکبرداری ترانشه،از حفر ترانشه لوله گذاری در هر نوع زمین برای قرار دادن لوله های انتقال آب، شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب ، آب باران و آب های سطحی است.
 • دی اکسید تیتانیوم جدید در فرمولاسیون لوله برای بهبود کیفیت سطح

  دی اکسید تیتانیوم جدید در فرمولاسیون لوله برای بهبود کیفیت سطح

  در بیستمین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی لوله های پلاستیکی(PPXX) در هلند، اندی وایت از FP-Pigments توضیح داد که چگونه رنگدانه مات کننده FP-550 شرکتش می تواند به عنوان جایگزینی جزئی برای دی اکسید تیتانیوم در فرمولاسیون لوله استفاده شود.
 • قیمت EDC در اروپا و ایالات متحده کاهش می یابد

  قیمت EDC در اروپا و ایالات متحده کاهش می یابد

  تغییر قیمت اتیلن دی کلراید (EDC) در جولای 2023 ناشی از بدبینی به تقاضا در صنایع پایین دستی و کاهش هزینه های برق در سراسر بازارهای اروپا و ایالات متحده بود.
 • پیشرفت ها در بازیافت پی وی سی

  پیشرفت ها در بازیافت پی وی سی

  بازیافت pvc به علت قوانین دولتی و تمایل شرکت های اکستروژن برای استفاده از مواد بازیافتی بیشتر در محصولات خود، همچنان در حال افزایش است. با این حال براساس گفته وینیل پلاس، نرخ بازیافت اروپا که در چنین قوانینی پیشرو است،در سال 2022 در حدود 27 درصد ثابت ماند.