آرشیو یادداشت ها

 • ترامپ، فرصتی برای بهبود رابطه ایران و اروپا

  ترامپ، فرصتی برای بهبود رابطه ایران و اروپا

  شکاف بین کشورهایی اروپایی و آمریکا برای اقتصاد ما خوب است. ایران باید برای تقویت رابطه با کشورهای اروپایی تلاش کند و تا جای ممکن این رابطه را عمیق کند.
 • پیام تبریک عید فطر توسط رئیس انجمن لوله و اتصالات پی وی سی

  پیام تبریک عید فطر توسط رئیس انجمن لوله و اتصالات پی وی سی

  عید سعید فطر، روز پاکی سرشت انسان ها پس از یک ماه ریاضت و روزه داری است. ماه ضیافت الهی آزمایشی بود برای ممارست بر صبر و تمکین به امر یزدان.
 • حفظ تورم تک رقمی ناموس کارنامه اقتصادی دولت

  حفظ تورم تک رقمی ناموس کارنامه اقتصادی دولت

  گزارشهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران در خصوص نرخ تورم نشان می دهد که از بهمن ماه سال گذشته نرخ تورم نقطه به نقطه پس از بیش از سه سال،  از تورم 12 ماهه بالاتر زده است و تا اردیبهشت ماه امسال شکاف خود را با تورم سالانه مستمراٌ بیشتر کرده است.
 • فرصت‌های زلزله عربی برای ایران

  فرصت‌های زلزله عربی برای ایران

  دو هفته پس از رقص شمشیر ترامپ در ریاض و سرمستی سعودی‌ها از به راه انداختن شوی ضدایرانی، اختلافات شدید میان دولت‌های عربی با قطر بر سر حمایت از ایران و تروریسم که به مرز تنش هم کشیده شده، زمینه‌ها برای فروپاشی در ائتلاف عربی به رهبری عربستان را بیش از پیش فراهم ساخته است.
 • چگونه مدیری نوگرا و نوآور باشید

  چگونه مدیری نوگرا و نوآور باشید

  وقتی مدیری جوان و تازه نفس برای اولین بار سکان مدیریت یک شرکت یا سازمان را بر عهده می‌گیرد، این ذهنیت در کارکنان آنجا به وجود می‌آید که فردی مجهز به جدیدترین نوآوری‌ها و مسلط به جدیدترین تکنولوژی‌ها و البته دارای دانش روز پا به محیط کار آنها گذاشته است و می‌توان از این نظر کمک‌ها و مشاوره‌های متعددی از او گرفت.
 • ضرورت نگاهی دوباره به بازار افغانستان

  ضرورت نگاهی دوباره به بازار افغانستان

  صادرات بیش از آن که مقوله ای لوکس و تشریفاتی باشد امری تخصصی، پیچیده و اجرایی است. هیچ گاه بازارهای هدف منتظر کالاهای خاص یک کشور نمی مانند. ورود به این بازارها به تلاش، برنامه ریزی و رقابت پذیری کالاهای ما بستگی دارد. 
 • مصرف‌کنندگان کجا و چرا محصولات شما را می‌خرند

  مصرف‌کنندگان کجا و چرا محصولات شما را می‌خرند

  بهترین استراتژی‌های مصرف‌کننده با علم به این موضوع آغاز می‌شوند که افراد کجا و چرا محصول شما را می‌خرند.مفهوم یک مصرف‌کننده، بنا به جنسیت، سن، نژاد و موقعیت جغرافیایی که بتواند در ایجاد فروض دقیق و معقولانه در مورد رفتار خرید استفاده شود، دیگر منسوخ شده است.
 • انتخاب دشوار فعالان اقتصادی در انتخابات ریاست جمهوری

  انتخاب دشوار فعالان اقتصادی در انتخابات ریاست جمهوری

  عباسعلی متوسلیان - عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران (ایسنا): اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی اعلام کرد که اتاق حمایت از هیچ کاندیدای ریاست جمهوری را به صلاح نمی داند، این موضوع مهم و البته تصمیمی دور اندیشانه است.
 • خانه‌های خالی و چشم انداز بازار مسکن

  خانه‌های خالی و چشم انداز بازار مسکن

  طبق سرشماری سال‌های 90 و 95، طی 5 سال تعداد واحدهای مسکونی خالی رشدی 5/ 55 درصدی داشته است، تعداد این واحدها در سال 90، یک میلیون و 663هزار و در سال 95 به 2میلیون و 587هزار واحد افزایش یافته است (معادل ارزش رقمی حدود 250 میلیارد دلار). درحالی که کل موجودی مسکن در کشور در این فاصله زمانی 18درصد رشد داشته است
 • برنامه های اقتصادی در کارزارهای انتخاباتی

  برنامه های اقتصادی در کارزارهای انتخاباتی

  در اندیشه سیاسی مدرن، در کنار آزادی‌بیان، موسسات مردم نهاد و احزاب و آزادی رسانه‌ها، انتخابات عادلانه به عنوان یکی از ارکان دموکراسی، نقش مهمی را ایفا می‌کند.
 • چرا کارآفرینی فناورانه در ایران عقب مانده است؟

  چرا کارآفرینی فناورانه در ایران عقب مانده است؟

  استارت آپ ها تنها در بخش‌هایی از اقتصاد موفق شدند که غول‌های اقتصادی کشور در آن بخش‌ها غائب بودند
 • راه رهایی بنگاه‌های کوچک و متوسط از رکود

  راه رهایی بنگاه‌های کوچک و متوسط از رکود

  موانع بسیار متعدد و پیچیده‌ای وجود دارد که وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند واحدهای تولیدی را زمینگیر می‌کنند
 • افزایش رقابت جهانی محصولات پتروشیمی

  افزایش رقابت جهانی محصولات پتروشیمی

  شرکت های امریکایی هم به صورت جدی وارد بازار محصولات پتروشیمی شده اند، از همین رو ایران باید حتما در بحث پتروشیمی یک استراتژی کوتاه مدت انتخاب کند تا بازارهایی مثل افریقا و اروپا و بازارهای جدید را در کنار دست بازاری مثل چین قرار دهیم. حتی در این باره، برنامه میان مدت هم چاره ساز نیست.
 • عوامل تأثیرگذار بر رونق بازار مسکن کدام است؟

  عوامل تأثیرگذار بر رونق بازار مسکن کدام است؟

  صنعت ساختمان در حالی با میراث چهارساله رکود، سال ۹۶ را آغاز کرده است که بررسی تحولات بازار مسکن و ساخت‌وساز، تحقق رونق در این حوزه را با چالش جدی مواجه می‌کند.
 • پایانی بی تحرک در بازار مسکن

  پایانی بی تحرک در بازار مسکن

  وجود ۲.۵ میلیون مسکن خالی، عدم جذابیت سرمایه گذاری، پایین بودن قدرت خرید متقاضیان واقعی و نرخ بالای بهره بانکی چهار عامل طولانی شدن رکود مسکن عنوان می‌شود.
 • «نرم نرمک می رسد اینک بهار»

  «نرم نرمک می رسد اینک بهار»

  عباسعلی متوسلیان: دیگر بار شکوفه های امید دامن زمین را سبز می سازند و تابلوی طبیعت به زیباترین رنگ ها آراسته می شوند و این همه الهامی است برای انسان تا رسالت خود را در هستی با خدمت به خلق خداوند به غایت برساند.
 • پاسخ به 3 سؤال درباره اقتصاد امسال و سال آینده

  پاسخ به 3 سؤال درباره اقتصاد امسال و سال آینده

  سال 95 در بحث تأمین مالی سال نسبتاً سختی بود. گشایش‌های خوبی در صادرات نفت و روابط بانکی صورت گرفت، اما هم چنان تجارت با مشکلاتی همراه بود بااین‌وجود ازنظر ثبات و آرامش سال خوبی را پشت سر گذاشتیم. رکود هم چنان در بخش‌های عمده اقتصاد در سال 95 خودنمایی کرد.
 • اسرار چرخیدن چرخ شرکت های بزرگ چیست؟

  اسرار چرخیدن چرخ شرکت های بزرگ چیست؟

  رازهای موفقیت از زبان کارآفرینان
 • زمانی که بازاریابی پایداری به داد شرکت‌ها می‌رسد

  زمانی که بازاریابی پایداری به داد شرکت‌ها می‌رسد

  یکی از نیازهای جامعه کنونی، خرید خدمت به جای محصول است. آیا شما هم می‌توانید محصولات خود را به خدمت تبدیل کنید؟
 • ارز در سالی که گذشت

  ارز در سالی که گذشت

  ارز نقش لنگری در اقتصاد ایران دارد. آثار نرخ ارز در تولید، صادرات، واردات، قاچاق و سایر بخش‌ها ازجمله جذب سرمایه خارجی نمایان می‌شود.

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی