آرشیو یادداشت ها

 • راه پیشگیری از فرصت‌سوزی‌ها

  راه پیشگیری از فرصت‌سوزی‌ها

  چه کسی مسوول فرصت‌سوزی‌های کشور در بازارهای بین‌المللی است؟ پنج کشور عمده مقصد صادرات غیرنفتی ایران در سال ۹۷ عبارتند از: چین با سهم ارزشی ۸/ ۲۰ درصد، عراق با سهم ارزشی ۲/ ۲۰درصد، امارات‌متحده‌عربی با سهم ارزشی ۴/ ۱۳درصد، افغانستان با سهم ارزشی ۶/ ۶درصد، جمهوری کره با سهم ارزشی ۸/ ۵درصد و سایر کشورها با سهم ارزشی ۱/ ۳۳ درصد.
 • سودای بهبود فضای کسب‌وکار

  سودای بهبود فضای کسب‌وکار

  با گذشت پنج ماه از سال رونق تولید، نگاهی به آمارهای اقتصادی نشان می‌دهد که روند کندی از رشد و تقویت انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش تولید ایجاد شده است که ناشی از حاکم شدن ثبات در نظام ارزی و توقف صدور بخشنامه‌های لحظه‌ای است.
 • نقش مسوولیت اجتماعی در توسعه پایدار

  نقش مسوولیت اجتماعی در توسعه پایدار

  موضوع «مسوولیت اجتماعی بنگاه‌ها» در دنیای امروز جزء جدایی‌ناپذیر فعالیت شرکت‌ها و فعالان اقتصادی است و بنگاه‌های کوچک و بزرگ مسوولیت اجتماعی را به‌عنوان یک رکن اساسی برای دستیابی به اهداف خود مورد توجه قرار می‌دهند.
 • تبعیض و دیگران

  تبعیض و دیگران

  تا زمانی که احساس عدالت قضایی در کشور وجود نداشته باشد و چند مسئول ارشد و مهرهای اصلی فساد متناسب با جرم مرتکب‌شده مجازات نشوند، و این مجازات اعلام نشود و در آن تخفیف داده نشود، باید پرونده باقی موضوعات را بست و فاتحه آن را خواند. به نظر من در نظام قضایی کشور افراط و تفریط وجود دارد.
 • آب....

  آب....

  این بی همتا گوهر هستی که سالهاست پیش بینی شده جنگ آینده زمین بر سرآن خواهد بود و احتمالاً ما اینگونه پنداشته ایم که لشکری با توپ و تفنگ، از راه زمین و دریا به کشور دیگری حمله خواهند کرد و آب آشامیدنی را در بطری هایی پلاستیکی؛ بر روی ارابه و ... به کشور خودشان حمل می کنند!
 • پیام‌های تحریم خرید PVC

  پیام‌های تحریم خرید PVC

  روز گذشته تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی با فراخوان رئیس هیئت مدیره انجمن، اقدام به تحریم خرید PVC-S65 از بورس کالا گرفتند. بسیاری از کارشناسان این تحریم را ضروری و خواهان تداوم و حتی تسری آن به سایر صنایع تکمیلی پتروشیمی هستند.
 • خودتحریمی!

  خودتحریمی!

  کشور شرایط متفاوتی را نسبت به سال‌های گذشته تجربه می‌کند و طبعا تولید داخل نیز وارد شرایط خاصی شده است. از یک سو تحریم‌های خارجی و غم‌انگیز‌تر از سوی دیگر چالش بزرگي به‌ اسم «خودتحریمی» در داخل!
 • ساز‌ و‌ کارهای «رانت‌زدا» از کانال بورس کالا

  ساز‌ و‌ کارهای «رانت‌زدا» از کانال بورس کالا

  با اعلام تک‌نرخی شدن ارز در فروردین‌ماه سال جاری، مبنای محاسبه قیمت پایه محصولات در بورس کالا نیز دلار رسمی یا ۴۲۰۰ تومانی قرار داده شد و این در حالی است که دلار به‌صورت غیر رسمی و با نرخی بالاتر هم مبادله می‌شد.
 • خشکسالی، برجام و حمایت از تولید داخلی

  خشکسالی، برجام و حمایت از تولید داخلی

  خشکسالی، تورم و رکود، بیکاری، برجام و... کلید واژه‌هایی آشنا و تکراری برای تمام شهروندان ایرانی است. با وجود همه مشکلات و تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی که مردمان ایران در طول تاریخ دیرینه خود با آن روبه‌رو‌ شده‌اند، همواره راهکارهایی از سازگاری با مشکلات گرفته تا نوآوری یا حتی مبارزه، برای گذار از مشکلات مختلف یافته‌اند.
 • عجیب و خصمانه

  عجیب و خصمانه

  چرا باید خواند: سازمان تامین اجتماعی براساس مصوبه دولت باید دفاتر یک ساله بیمه ای بنگاه های تولیدی را بازرسی کند اما تخلف بازرسان از این مصوبه مشکلاتی را برای بخش تولید ایجاد کرده است. مشکلاتی که فقط به این مصوبه ختم نمی شود. رییس کمیسیون صنعت اتاق تهران از بدرفتاری عجیب سازمان با تولیدکنندگان می گوید.
 • میانبرهای صنایع پایین‌دست از مسیر بورس کالا

  میانبرهای صنایع پایین‌دست از مسیر بورس کالا

  بازار کالاهای پایه در بخش‌های مختلف صنعتی، پتروشیمی و کشاورزی در ایران همواره با محدودیت‌ها و دشواری‌های ساختاری زیادی روبه‌رو‌ بوده‌اند و بخش عمده‌ای از این مشکلات مربوط به عدم استفاده از ابزارهای نوین اقتصادی و ساختار نامناسب و ناکارآمدی بازار است
 • چرخش مثبت در عرضه مسکن

  چرخش مثبت در عرضه مسکن

  سرمایه‌گذاری برای تکمیل ساختمان‌های نیمه‌کاره بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت
 • رشد اقتصادی ترکیه با جیب تولیدکنندگان ایرانی

  رشد اقتصادی ترکیه با جیب تولیدکنندگان ایرانی

  متوسط قیمت صادراتی ایران، ۳۰درصد ارزانتر از متوسط قیمت کالاهای وارداتی از ترکیه است که نشان‌دهنده صادرات عمدتا موادخام از سوی ایران است و رشد اقتصاد این کشور، از جیب تولیدکنندگان ایرانی است.
 • توان تشکل‌های صنفی در گرو همگرایی و پرهیز از شایعه پراکنی

  توان تشکل‌های صنفی در گرو همگرایی و پرهیز از شایعه پراکنی

  تردیدی نیست که لازمه ورود به جامعه مدنی وجود احزاب و مطبوعات آزاد، ان‌جی‌اوها و نهادهای مردمی از این دست است. این نهادها تاثیر انکار‌ناپذیری در رشد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هر جامعه‌ای ایفا می‌کنند. در کنار این نهادها، وجود تشکل‌های صنفی چه در حوزه کارفرمایی و چه در حوزه کارگری تاثیر ایجابی بر توسعه و بالندگی اجزا و ارکان مختلف اقتصاد هر کشور دارند.
 • چگونه هنجارهای تیم اجرایی را ایجاد و تثبیت کنیم؟

  چگونه هنجارهای تیم اجرایی را ایجاد و تثبیت کنیم؟

  آیا تاکنون در یک تیم اجرایی بوده‌اید که اعضای آن با میل و رغبت کار کنند؟ تیمی که در آن شما یک هدف مشترک داشتید، ارتباطات به آسانی جریان داشت و هر فردی مایل بود تا ساعات طولانی برای گرفتن نتیجه نهایی کار کند. با نگاه به گذشته، آرزو می‌کنید که می‌توانستید همین روش را برای هر تیم، به‌خصوص آنهایی که با آنها درگیر هستید، تکرار کنید.
 • استفاده از روانشناسی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

  استفاده از روانشناسی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

  بازاریابی فرآیند ایجاد، ارتباط، تحویل و مبادله چیزی است که برای مشتریان، ذی‌نفعان و به‌طور مشخص جامعه ارزش تولید می‌کند.شاید بتوان گفت بازاریابی در درون فرآیندهای خود به‌طور کامل مرتبط با روانشناسی است.
 • بهای چابکی...!

  بهای چابکی...!

  بیژن سحرناز*: بنگاه ها پدیده های پیچیده ای هستند که باید به صورت سیستماتیک دیده شوند و چابکی نیز... (یادداشت اختصاصی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی)
 • شرکت ها بورس را نمی شناسند

  شرکت ها بورس را نمی شناسند

  اطلاعات و گزارش هایی که باید برای تامین مالی از بازار سرمایه توسط شرکت ها تهیه شود، راحت نیست. این مشکل در مورد تامین مالی از خارج هم وجود دارد و کمتر شرکتی است که گزارش سرمایه گذار پسند ارائه کند.
 • مهم: افزایش قیمت لوله و اتصالات پی وی سی تا سقف 10 درصد مجاز شد

  مهم: افزایش قیمت لوله و اتصالات پی وی سی تا سقف 10 درصد مجاز شد

  انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی با توجه به افزایش های متعدد در فرایند تولید، افزایش قیمت لوله و اتصالات پی وی سی را تا سقف 10 درصد مجاز اعلام کرد.
 • دغدغه زنجیره تولیدکننده، فروشنده و مصرف کننده لوله و اتصالات پی وی سی

  دغدغه زنجیره تولیدکننده، فروشنده و مصرف کننده لوله و اتصالات پی وی سی

  تولیدکننده، فروشنده و مصرف کننده لوله و اتصالات پی وی سی هر کدام دغدغه ها و گلایه های بسیاری دارند...

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی