آرشیو رویدادها

 • برگزاری مجمع انجمن ملی پلاستیک به زمان دیگری موکول شد+گزارش تصویری

  برگزاری مجمع انجمن ملی پلاستیک به زمان دیگری موکول شد+گزارش تصویری

  مجمع عمومی و فوق العاده انجمن ملی پلاستیک امروز به حد نصاب نرسید و برگزاری آن به تاریخ دیگری موکول شد. همچنین حاضران در این نشست به بحث و بررسی وضعیت صنعت پلاستیک و مشکلات پیش روی پرداختند.
 • بهینه سازی کارایی پروفیل های درب و پنجره با فوم های PVC

  بهینه سازی کارایی پروفیل های درب و پنجره با فوم های PVC

  این مواد باعث کاهش وزن و قیمت پروفیل و همچنین افزایش خواص عایق بندی آن ها می شود. در این پروفیل ها ویژگی های مقاومت در برابر آتش سوزی و مقاومت آب و هوایی نیز تغییری نکرده و ثابت می ماند.
 • تغییر چهره بازار بعد از آزادسازی نرخ

  تغییر چهره بازار بعد از آزادسازی نرخ

  از زمانی که وزارت صنعت تصمیم گرفت قیمت محصولات پتروشیمی را در بورس کالا از مبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی به ارز بازار ثانویه تغییر دهد حدود سه ماه می‌گذرد. نگاهی به روند تغییرات در بازار آزاد این محصولات و مقایسه آن با بورس کالا نشان می‌دهد این سیاست دقیقا به هدف زده و بازار مذکور علاوه بر آنکه از مدار افزایشی خود باز مانده، حتی روندی معکوس را در پیش گرفته و با کاهش‌های قابل توجهی روبه‌رو‌ شده است.
 • تجهیزات اصلی سامانه های نوین آبیاری از شرکت های معتبر و مجاز خریداری شود

  تجهیزات اصلی سامانه های نوین آبیاری از شرکت های معتبر و مجاز خریداری شود

  عباس زارع مشاور وزیر و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری در نامه ای خطاب به مدیران آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی کلیه استان ها درخواست کرد تا تجهیزات اصلی سامانه های نوین آبیاری از جمله لوله را بر اساس فاکتور رسمی از تولیدکنندگان اصلی خریداری کنند.
 • معرفی کتاب افزودنی های pvc

  معرفی کتاب افزودنی های pvc

  بخش ویژه ای از این کتاب برای افراد مبتدی به هدایت فرمولاسیون ها و روش های آزمون اختصاص یافته است. بخش نسبتا کوتاه به روند توسعه در اروپا می پردازد....
 • سهم اندک ایران در بازار جهانی پتروشیمی

  سهم اندک ایران در بازار جهانی پتروشیمی

  صنعت پتروشیمی در حال حاضر توانسته است جایگاه خود را در سبد اقتصاد جهانی به‌صورت چشم‌گیری افزایش دهد به‌گونه‌ای که تقاضا در برخی صنایع تغذیه شونده از محصولات پتروشیمی تقریباً دو برابر شده است؛ اما سهم ایران از این بازار فقط ۲.۵ درصد است.
 • تغییر مسیر به سمت استابلایزرهای بهداشتی

  تغییر مسیر به سمت استابلایزرهای بهداشتی

  بنا بر گزارش شرکت برلوخر مناطقی که مصرف استابلایزرهای سربی در آنها بالاست: آسیا، خاورمیانه، افریقا و هندوستان است که این استابلایزرها عمدتا در تولید لوله و پروفیل به کار می رود.
 • هشدار رکود در صنایع پلیمری

  هشدار رکود در صنایع پلیمری

  تکانه‌های افت نرخ در بازار پلیمرها ادامه دارد و با اعلام کاهش قیمت‌های پایه، ذهنیت افت نرخ را می‌توان از مسیرهای رسمی هم مورد ارزیابی قرار داد.
 • اعلام قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 11 آذر 1397+جدول قیمت ها

  اعلام قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 11 آذر 1397+جدول قیمت ها

   قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا تا 11 آذر 1397 اعلام شد.
 • برگزاری جشنواره «تولید ملی-افتخار ملی»+راهنمای ثبت نام

  برگزاری جشنواره «تولید ملی-افتخار ملی»+راهنمای ثبت نام

  خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، شانزدهمین جشنواره تولید ملی-افتخار ملی را برگزار می کند. متقاضیان شرکت در بخش انتخاب واحد برتر تا 10 دی 1397 فرصت دارند فرم ها ی مربوطه را تکمیل و ارسال کنند.
 • نوبت به دلال‌های عرصه پتروشیمی رسید!/پتروشيمي‌ها با باندبازي اختيار بورس كالا را در دست دارند

  نوبت به دلال‌های عرصه پتروشیمی رسید!/پتروشيمي‌ها با باندبازي اختيار بورس كالا را در دست دارند

  بازاري كه به سبب برخي وابستگي‌ها، غيرقانوني هم نبود و سود كلاني را عايد اين دلالان وابسته به غول‌هاي پتروشيمي مي‌كرد. با وجودي‌ كه ساختار عرضه مواد اوليه در بورس كالا اشتباه است و با كمي تغيير در شناسايي شركت‌هاي داراي صلاحيت براي حضور در سامانه بهين‌ياب و در نهايت بورس كالا مي‌شد اين رانت را از بازار دور كرد، اما بگيروببندها آغاز شد تا دوباره شاهد حجم بالاي احتكار و مخفي‌كاري مواد اوليه پتروشيمي در انبارها باشيم.
 • جایگزین نرم کننده های فتالات ها در محصولات PVC نرم چیست؟

  جایگزین نرم کننده های فتالات ها در محصولات PVC نرم چیست؟

     ماده  PVC در ترکیب با نرم کننده ها می تواند به عنوان یک فرمولاسیون انعطاف پذیر در زمینه های پزشکی، کاربردهای شیلنگ باغبانی و کفپوش ها و اسباب بازی  و...استفاده شود. 
 • تولید لوله های فاضلابی با سفتی حلقه ای بالا

  تولید لوله های فاضلابی با سفتی حلقه ای بالا

  این لوله ها دارای طول عمر حداقل 100 سال و با وجود داشتن سفتی حلقوی  بالا( SN12)، ضخامت دیواره مشابه با یک لوله SN8 است، بدین معنی که با وجود سبک تر بودن این لوله در مقایسه با محصولات رقیب، استحکام بیشتری دارد...
 • دستگیری برخی از فعالان صنایع پلاستیک 

  دستگیری برخی از فعالان صنایع پلاستیک 

  برخی از فعالان صنایع پلاستیک که در خرید و فروش پت، پی وی سی و پلی پروپیلن نقش داشته اند، دستگیر شدند.
 • افت ۵/ ۱۲ درصدی قیمت رسمی

  افت ۵/ ۱۲ درصدی قیمت رسمی

   تداوم افت قیمت‌ها در بازار آزاد پلیمرها و همچنین بورس کالا رکود در بازار را بیش از گذشته عیان کرده است؛ مخصوصا در شرایطی که «شاخص قیمت پلیمرهای دنیای‌اقتصاد» افت ۵/ ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد. به‌صورت دقیق‌تر بهای پلیمرها در بازار رسمی بورس کالا در هفته گذشته ۵/ ۱۲ درصد کاهش نرخ داشته است و شاید بتوان به کمک این داده به جذب بیشتر تقاضا در بازار داخلی و حتی بورس کالا خوش‌بین بود.
 • معرفی کتاب پلاستیک ها و سیستم لوله گذاری پایدار

  معرفی کتاب پلاستیک ها و سیستم لوله گذاری پایدار

   این کتاب می تواند ابزاری مفید برای دانشجویان مهندسی، نصابان، مصرف کنندگان نهایی و  مهندسین طراحی مبتدی و با تجربه باشد.
 • جلسه هئیت مدیره برگزار شد

  جلسه هئیت مدیره برگزار شد

  نوزدهمین جلسه هیئت مدیره دوره هشتم انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی، امروز 23 آبان 1397 در دفتر  انجمن برگزار شد.
 • جایگزینی لوله های  pvc در پروژه های بزرگ آبرسانی

  جایگزینی لوله های  pvc در پروژه های بزرگ آبرسانی

  مطالعات انجام یافته در استرالیا و سایر کشورها نشان می دهد که در انواع کاربردها، لوله های pvc بیشترین میزان خروجی را داشته است.
 • پنجمین هفته کاهش قیمت پلیمرها

  پنجمین هفته کاهش قیمت پلیمرها

   آرامش نسبی در بازار پلیمرها توأم با میل به افت نرخ و عدم وجود تقاضای موثر گسترده در بورس کالا واقعیت‌هایی است که خود شائبه رکود در تولید و تجارت محصولات نهایی، مصنوعات پلیمری و حتی مواد اولیه را برجسته‌تر ساخته است.
 • عذر و تاخیر شرکت های طرف قرارداد خارجی را گزارش دهید

  عذر و تاخیر شرکت های طرف قرارداد خارجی را گزارش دهید

  بر اساس تصمیم دیوان لاهه، آمریکا ملزم است نسبت به لغو تحریم ها در حوزه های دارویی و تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و اقلام کشاورزی، قطعات یدکی و... اقدام کند. در صورت عذر شرکت های طرف قرارداد، مراتب مستند سازی و همراه با مدارک ذیربط به مرکزامور حقوق بین الملل ریاست جمهوری ارسال شود.

تعرفه تبلیغات انجمن پی وی سی